Дорожньо-ремонтний марафон – 2020

Цього року у Львові почали ремонт вулиць Хуторівка, Шевченка і Данила Апостола та продовжують реконструкцію площі Двірцева до осені

Погодні умови сприяють тому, щоб швидше, аніж зазвичай, розпочати ремонт доріг у місті. Тож на одних вулицях тривають підготовчі роботи до масштабної реконструкції, на інших завершують почате торік. Дорожньо-ремонтна кампанія у Львові цього року масштабна. Понад 1 млрд 300 млн гривень витратять на реконструкцію шляхопроводів у Львові цього року (ця сума зростатиме).
У 2020-ому дорожники спочатку закінчують усі перехідні об’єкти з 2019 року: вулиці Курмановича, Миколайчука, площа Двірцева, взялись за масштабні проєкти, як-от вулиця Шевченка. Окрім цієї вулиці, ЛКП «Львівавтодор» зараз веде роботи ще на чотирьох дорожніх об’єктах – на вул. Хуторівка, Данила Апостола (дві ділянки) та у напрямку Білогорщі. Днями повинні розпочати будівництво пішохідного моста на вул. А. Головатого – І. Сулими.

До вересня на ремонті вулиця Хуторівка

Наприкінці січня розпочали реконструкцію однієї з основних вулиць міста – Хуторівка. Зокрема, зараз роботи ведуть на відрізку від вул. Наукова до моста, що на просп. Червоної Калини. Поки що для руху автомобілів вулицю не перекривали, бо роботи ведуть на узбіччі. До кінця вересня реконструкцію вулиці повинні завершити.
«Там повинні замінити повністю водопровідні мережі, дощові колектори, облаштувати тротуари та велосипедні доріжки, освітлення, світлофори та нове асфальтобетонне покриття. Окрім того, у межах реконструкції вулиці передбачено продовження тролейбусної лінії від початку вулиці Хуторівка до шляхопроводу на проспекті Червоної Калини (з кільцем розвороту). Зараз, поки немає стабільно теплої погоди, ведуться роботи зі заміни комунікаційних мереж, розкопано траншею під водопровід, змонтовано каналізаційні та водяні колодязі, вирубали зелені насадження», – розповідає «Львівській Пошті» Олексій Хміль, прессекретар ЛКП «Львівавтодор».
Частину дороги обмежать для проїзду з весни. Роботи виконує ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Договірна вартість робіт становить понад 125 млн грн.

Перший етап реконструкції Шевченка

Також наприкінці січня розпочали довгоочікуваний ремонт ще однієї важливої вулиці у місті – Шевченка. Як писала «Львівська Пошта», ремонт поділено на три етапи: перший – в районі вулиць Залізнична та Левандівська, де організують кільцевий рух (зараз там тривають роботи), другий – на відтинку від Хорватської до вулиці Ярослава Мудрого, третій етап – від вулиці Ярослава Мудрого до вулиці Залізнична.
«Зараз почали зрізати дерева, на квазікільці монтують трубопровід каналізаційного колектора та каналізаційні камери, водяні колодязі», – веде далі Олексій Хміль.
Раніше міські чиновники зазначали, що за другу ділянку планують взятись орієнтовно у квітні-травні. Тоді ж почнуться ремонті роботи вздовж самої вулиці. Про третій етап поки нічого не кажуть.
Як писала «Львівська Пошта» у матеріалі «Шевченка: дочекалися ремонту!» (№4 2221від 15.01.2020 р.), після реконструкції кількість смуг руху на вулиці Шевченка буде змінюватись на різних ділянках: від Хорватської до вулиці Ярослава Мудрого їх буде дві; від вулиці Ярослава Мудрого до вулиці Єрошенка – три, з яких одна буде для громадського транспорту у напрямку центру. На ділянці від вулиці Єрошенка до Залізничної буде чотири смуги руху, дві з яких виключно для громадського транспорту в обидва боки.
Щодо дорожнього покриття, то проєктанти пропонують залишити бруківку від вулиці Єрошенка до центру, а вище вулиці Єрошенка облаштувати асфальтне покриття.
Вартість робіт (на першій ділянці) становить майже 90 млн грн. Роботу виконує ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл».

Вулицю Данила Апостола закрито до квітня

На цій вулиці роботи ведуть на двох ділянках: на відрізку від будинку №9-а до вул. Генерала В. Курмановича (у промзоні «Сигнівка») та від будинку №9-а до вул. Північна.
«На першій ділянці роботи розпочали у грудні. Тут уже завершили облаштування водопроводу, зрізають дерева та виконують інженерно-геодезичні роботи. Для автомобілістів на цьому відтинку облаштовано об’їзну дорогу», – каже Олексій Хміль.
Роботи виконує ТзОВ «НВП Шляхбуд», сума – понад 14 млн грн.
На другій ділянці ремонту вулиці Д. Апостола виконує роботи ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» загальною вартістю робіт майже 30 млн грн.
«На другому відрізку дороги ремонт почали 13 січня. Завершити почате повинні 15 квітня цього року. Нині вже облаштовано каналізаційні мережі та дощову каналізацію, знімають старе покриття і готують основу під нове дорожнє покриття», – зазначає співрозмовник.

Ремонтуватимуть й вулиці Хмельницького та Вітовського

Паралельно впродовж року триватиме будівництво гравійної дороги від західного обходу міста до житлового масиву Білогорща. «Розпочали роботи з облаштування тимчасової під’їзної дороги для подальшого виторфовування та спорудження земляного насипу. Загальний кошторис – 28 мільйонів гривень. До кінця року роботи має виконати ТзОВ «НВП Шляхбуд», – додає прессекретар ЛКП «Львівавтодор».
Також уже відбувся тендер та підписано договір з фірмою «Західтрансбуд», яка виконуватиме роботи з будівництва пішохідного моста на вул. А. Головатого –  І.Сулими. Найближчим часом підрядник має почати будівництво та завершити роботи до червня цього року. Довжина моста складатиме 55, 4 м, а ширина – 3, 6 м із трьома прольотами.
Окрім того, у міській раді завершуються тендерні процедури, де визначать,  хто і коли буде виконувати роботи з реконструкції вулиць Б. Хмельницького та Д. Вітовського.


Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради:
– Ще нині тривають ремонтні роботи на вулиці Курмановича. Після завершення практично усе дорожнє покриття у цьому напрямку, біля сервісного центру, де раніше була Державтоінспекція, буде дуже якісне. Крім того, цього року активно почали ремонт вулиці Шевченка та продовжуємо реконструкцію площі Двірцева (лівий бік). Поки не дуже сприятливі погодні умови, щоб у повному обсязі відновити роботи на вокзальній площі. Та, думаю, з березня продовжать ремонт Двірцевої. Фактично там залишилось облаштувати сухий фонтан і верхнє покриття. До осені повинні завершити повністю почате. Завершуємо тендер на реконструкцію вулиці Чернівецька. Також маємо два проєкти, які зараз проходять експертизу: на ремонт другого етапу вулиці Шевченка – від церкви Анни до вулиці Єрошенка. Та триває експертиза проєкту реконструкції вулиці Степана Бандери. Це дуже якісний проєкт, який розробляли з німецькими фахівцями. Хочемо цього року починати ремонт вулиці Степана Бандери. Завершують проєкт реконструкції вулиці Пекарська. Навіть передбачено кошти на початок робіт. У планах є продовження ремонту вулиці Личаківська – на виїзді з міста від вулиці Букова до межі міста в напрямку Винників. Із великих проєктів у планах реконструкція вулиці Богдана Хмельницького. Розглядаємо ще можливість почати ремонтувати вулиці Грінченка та Мазепи. Та маємо з фінансуванням певні обмеження, тому це неточно. Хочемо розпочати ремонт на вулиці Суботівська – від Левандівки до Рясного. Загалом цього року виділено на ремонт доріг у місті більше 1 мільярда 3 мільйонів гривень. Ця сума може збільшуватись, бо не на всі об’єкти ще заклали повний кошторис. За загальний кілометраж доріг, які повинні у 2020 році відремонтувати, не скажу, бо є різні замовники дорожніх об’єктів. Великі проєкти виконує Львівавтодор, менші може виконувати департамент житлового господарства та інфраструктури ЛМР. Районні адміністрації займаються поточними та капітальними ремонтами вулиць, які є у них на балансі. Загальний кілометраж мають визначати в районах, але поки не маю такої цифри.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
33.3303 / 4.15MB / SQL:{query_count}