Центр «Джерело» розширив послугу раннього втручання

Впродовж двох років центр надав цю послугу понад 200 сім’ям. У 2020 році зможуть надати таку підтримку 120 родинам

У Центрі «Джерело» вже 20 років функціонує програма раннього втручання для дітей віком від 0 до 4 років. Це послуга раннього виявлення та профілактики порушень розвитку дитини, допомога її сім’ї. А тепер, за підтримки Львівської міської ради, у центрі вдалося вдвічі розширити команду раннього втручання, а також відкрити відділення раннього втручання у комунальних поліклініках №5 (вул. Виговського) та №4 (просп. Червоної Калини).
«Упродовж двох років ми отримуємо фінансування з міського бюджету на надання та розвиток цієї послуги. Практично вдвічі зросла команда, яка надає цю послугу. Також у жовтні ми придбали автотранспортний засіб для розвитку програми домашніх візитів у межах цієї послуги, тому тепер ми виїжджаємо до домівок наших вихованців, сімей, у яких вони зростають, у дошкільні навчальні заклади – тобто середовище, найбільш наближене до сімей. Тому ми готові приймати дітей та їхні сім’ї, надавати їм фаховий супровід та підтримку і у Центрі «Джерело», і у формі програми домашніх візитів. Оскільки розширилась команда фахівців, сьогодні маємо ще більше можливостей надати необхідні послуги для дітей від перших днів народження», – зазначила директорка Центру «Джерело» Зореслава Люльчак.
Із її слів, упродовж двох років «Джерело» надало цю послугу більше 200 сім’ям. У 2020-ому зможуть надати таку підтримку 120 сім’ям. Наразі звернулося 70 сімей, тому усіх, хто має таку потребу, просять звертатися у центр і отримати послугу раннього втручання.
Щодня до «Джерела» звертаються батьки діток із групи ризику, які уже мають або ще не мають виставлені різні неврологічні діагнози, або ж батьки мають тривоги щодо розвитку дитини. «Найчастіше – коли дитина не розмовляє або має певні проблеми з фізичним розвитком, або з поведінкою чи грою. Також часто батьки мають труднощі щодо організації харчування діток із певними порушеннями розвитку. Також є випадки, коли під час інклюзії в дошкільних закладах виникає потреба у супроводі дитини, сім’ї та фахівців», – каже Тетяна Міщук, заступниця директора з медичної реабілітації, координатора послуги раннього втручання у Львові.
Послуга раннього втручання передбачає комплексну роботу таких фахівців: лікар-невролог, психіатр, фізичний терапевт, ерготерапевт, соціальний працівник, логопед, психолог.
«Унікальність цієї послуги в тому, що різні фахівці не розкидані по різних локаціях із різними думками, а зібрані у одній локації. Тому батьки, які звертаються по допомогу, отримують концентровану суміш знань і підтримки від експертів. Не втрачається час на пошуки різних фахівців, і акцент роботи цих фахівців – покращення щоденного життя сім’ї, в якій є дитина з труднощами у розвитку. Інколи очевидно, що дитині потрібна допомога, а інколи це може бути на рівні тривог щодо розвитку, коли батьки не знають, чи добре дитина розвивається. Тому батьки не повинні боятися звернутися по допомогу», – акцентувала Тетяна Міщук.
Результати цієї послуги очевидні, переконана одна із мам, яка з дитиною отримує послугу раннього втручання.
«У мого сина дуже рідкісна вада розвитку, специфіка якої в тому, що є понижений тонус м’язів і затримка фізичного розвитку. Нам потрібен був логопед, фізичний терапевт, реабілітолог, потрібне було середовище, де би нас підтримали, де б у нас бачили не проблемну дитину, а дитину, яку треба поставити разом із нами на ноги, дати можливість розвиватися і влитися в соціум. І все це ми тут отримали. Тут я отримала психологічну підтримку як мама. Тут є комплекс фахівців, місце, де комфортно, де в дитині бачать дитину і потребу її розвинути, де бачать всю родину. Раннє втручання таке важливе, бо воно на випередження, тут є фахівці, які бачать одну і ту ж дитину з різних боків. Сюди можна прийти та запитати, чи все у нас добре, чи все ми робимо правильно», – поділилася своїм досвідом Катерина Міхаліцина, мама дитини, яка користується послугою раннього втручання у «Джерелі» понад два роки.
Програма раннього втручання повністю фінансується з міського бюджету. На її фінансування передбачено 2,5 млн грн на рік.
Для запису на перший прийом треба телефонувати в реєстратуру Центру «Джерело» за тел.: (032) 227-36-00, (098) 981-11-21. Усі послуги надають безкоштовно.
До слова, раннє втручання призначене для усіх дітей віком від народження і до чотирьох років, які мають установлені діагнози або ризик порушення у розвитку (передчасно народжені, народжені під час ускладнених пологів тощо). У Центрі «Джерело» команда складається з таких фахівців: лікар-невролог, лікар-психіатр, фізичний терапевт, ерготерапевт, психолог, фахівець соціальної роботи та логопед.

Благодійна установа Нав­чально-реабілітаційний центр «Джерело» заснована 1993 року батьками дітей з церебральним паралічем товариства «Надія» та волонтерами з Канади. У 2008 році, за підтримки Львівської міської ради та у партнерстві з управлінням соціального захисту ЛМР, на базі «Джерела» створено Львівський міський центр реабілітації. За 27 років роботи центру допомогу отримали понад 7000 дітей та молоді віком від кількох тижнів до 45 років. Центр «Джерело» фінансується з комунального бюджету міста Львова (80%) та завдяки благодійним надходженням (20%). У Центрі «Джерело» уже 20 років функціонує програма раннього втручання для дітей віком від 0 до 4 років, яка здійснює раннє виявлення, профілактику порушень розвитку дитини та функціонування її сім’ї.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7437 / 4.11MB / SQL:{query_count}