Пам’ятаємо та шануємо Героїв

Біля Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні, що на вул. Кривоноса, вшановують Героїв. У міськраді шукають інвестора на будівництво другої черги меморіалу – пішохідного моста

фото: Євген Кравс (2)
У лютому в Україні згадують події шестирічної давності, які відбувалися на Майдані, та вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. Львів’яни та гості міста в цей час приходять до Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні, що на вул. Кривоноса – Замкова. Це один із найбільших меморіалів в Україні, подібних немає! Вчора біля меморіалу провели тиху акцію «Ангели пам’яті», в ході якої родини Героїв зі школярами розвішали символічні паперові витинанки у вигляді ангелів. А 20 лютого о 12.00 біля меморіалу покладатимуть квіти та помоляться з усіма охочими. 25 лютого на 15.00 запланували меморіальний турнір імені Небесної Сотні з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» в клубі «Пікассо». Учасники – команди шкіл Львова та Львівщини (приблизно 120 учнів).
Нагадаємо, що меморіал офіційно та урочисто відкрили торік у День Незалежності. Тоді під час відкриття міський голова Львова Андрій Садовий  зазначив, що в 2020-ому завершать будівництво другої черги меморіалу – пішохідного моста, який стане початком великого простору. Тобто доповнити збудований меморіал на верхній терасі повинен пішохідний міст між пагорбами вздовж вул. Кривоноса. Коли та чиїм коштом продовжать будівництво меморіалу – читайте нижче.

У пошуках інвестора

Будівництво пішохідного моста має бути інвестиційним проєктом, який повинні реалізувати в комплексі з канатною дорогою на Високий замок. Зараз закінчують роботу з документами і ведуть перемовини з інвестором.
«Будівництво другої черги меморіалу є масштабним проєктом, в основі якого має бути будівництво канатної дороги. Частиною проєкту є й реконструкція парку «На Валах» і території навколо Високого замку. Окремо повинні побудувати інфраструктуру для осіб з інвалідністю чи для матерів із дітьми. Будемо оголошувати інвестиційний конкурс і запрошуватимемо інвесторів», – каже «Львівській Пошті» Роман Старецький, начальник управління інвестицій та проєктів Львівської міськради.
Коли ж оголосять конкурс, у міській раді поки що не знають. Проте кажуть, що не поспішатимуть, адже сума інвестицій повинна бути чималою.
«Проєкт масштабний, мовиться про 400 мільйонів гривень. Насправді у світі не так багато компаній, які мають подібний досвід будівництва канатної дороги. Поки що ведемо перемовини з усіма інвесторами. Вже виконано дуже багато підготовчих робіт: дослідили аспекти геології, археології, геодезії, затвердили детальний план території. Міст пролягатиме через зону історичної забудови, яка охороняється ЮНЕСКО. Чекаємо на погодження», – додає Роман Старецький.

фото: пресслужба ЛМР

Вартість будівництва моста – майже 36 млн грн

Поки що не беруться називати й орієнтовної дати початку будівництва. Співрозмовники «Львівської Пошти» кажуть, що не варто квапитися, щоб потім об’єкт не заморозити «на півдорозі».
«Треба спочатку чітко визначити процедуру фінансування будівництва моста. Після цього визначити підрядника через тендер. Якщо ж фінансуватиме проєкт інвестор, він сам зможе визначити підрядника на будівництво об’єкта. Тоді маємо отримати дозвіл від ДАБІ, що в Києві, бо це найвищий рівень будівництва, і лише тоді можемо починати роботи», – пояснює Андрій Шульський, заступник директора ЛКП «Зелений Львів», який є замовником робіт із будівництва меморіалу.
Проєкт відправили на експертизу до Києва та повернули з позитивним висновком. Зараз загальна кошторисна вартість будівництва самого моста становить майже 36 млн грн.
«Цього року місто виділило 16 мільйонів гривень на будівництво моста. Поки не можу сказати, на що конкретно скерують ці кошти. Проєкт будівництва самого моста розділили на два пускові комплекси: перший – будівництво пішохідного моста, а також електроосвітлення, водовідведення; другий комплекс включає інші додаткові роботи – будівництво пандуса, сходів, підпірної стінки, благоустрій території, озеленення», – пояснює Андрій Шульський.

На мосту-музеї виставлятимуть тематичні експозиції

Згідно з проєктом, це буде міст-музей закритого типу, обшитий кортенівською сталлю, який будуватимуть через дорогу. Його довжина становитиме 45 метрів, висота – 3,5 метра, ширина – 4 метри. Нагадаємо, що за основу будівництва простору пам’яті взяли проєкт авторського колективу Андрія Лесюка, Марії Яструбчак і Христини Пундак. Конкурс тривав із 1 листопада 2016-го до 1 лютого 2017-го.
«Відтоді сама ідея первинного проєкту не змінилася. Хіба що не буде прорізів, через які мав капати дощ. Подумали, що люди ходитимуть мостом і можуть таким чином забруднити одяг. Буде захисне скло, щоб вода не потрапляла всередину моста. Краще пропрацювали конструкцію покриття моста, вона буде дуже технологічною і добре освітленою», – запевняє Андрій Лесюк, генеральний проєктувальник, співавтор проєкту.
Як уже мовилося, це буде міст-музей закритого типу. Ззовні його обшиють кортенівською сталлю, зсередини – іншим металом. На даху цього накриття будуть вирізані імена Героїв. Відповідно до архітектурного проєкту, на мості також будуть розташовані п’ять плит, що символізують п’ять днів, у які загинула найбільша кількість людей під час Революції Гідності, також вони є символом барикад і щитів, що стали невід’ємною складовою тих подій. Всередині пішохідного моста-музею виставлятимуть тематичні експозиції.
Біля меморіалу на верхній терасі завершують встановлення лавочок і думають над тим, як озеленити навколишню територію. Раніше там не вдалося посадити дерева через те, що не було морозяної зими.

фото: пресслужба ЛМР

Заходи, на яких вшанують Небесну Сотню

20 лютого в області проведуть низку заходів, на яких вшанують пам’ять Героїв Небесної Сотні:
10.00 –10.10 – покладання квітів і встановлення лампадок на могилах осіб, що загинули під час Революції Гідності, на полі почесних поховань №67 Личаківського кладовища.
10.10 –10.25 – проведення чину екуменічної панахиди на полі почесних поховань №67 Личаківського кладовища.
12.00 – 12.30 – покладання квітів та спільна молитва біля Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові (вул.  Кривоноса).
18.00 – 19.00 – вечір, приурочений до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львівській національній філармонії. Пам’ять про них вшанують виконанням «Реквієму» Моцарта Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії, камерним хором «Глорія» і солістами.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.6293 / 4.13MB / SQL:{query_count}