Не залишити Львів із голими стовбурами!

За неправильну обрізку дерев на вулицях Зубрівська та Зелена замовників робіт оштрафують. Сума кругленька – від 6 до 15 тисяч гривень

фото: фейсбук-сторінка “Зручне місто”
Попри те, що у місті почали суворо контролювати обрізку дерев, львів’яни знову фіксують адреси, де дерева обрізають так, що залишаються лише голі стовбури. Опісля резонансної санітарної обрізки дерев на Левандівці, на вул. Повітряна, на вихідних дерева знову «оголили», але вже на інших вулицях: Зубрівська, 5 (біля дитячого садка №44) та Зелена, 115-ж.
У Львівській міській раді пояснюють, що є приватні організації, які не мають відповідних знань щодо правильної обрізки дерев. Такі організації замовляють, наприклад, голови ОСББ.
«Всі підрядні організації (13 бригад), які працюють із райадміністраціями, пройшли відповідне навчання, яке ми організовували. Спільно провели роботу над помилками: виокремила переваги та недоліки у  роботі підрядників. Керівники бригад отримали друковані пам’ятки, де зазначено, як правильно обрізати дерева. Нині 90% тих, хто доглядає крони у місті, пройшли таке навчання. Отже, зараз вони набагато краще обрізають дерева у Львові. Але водночас є менші підрядні організації (приватні), які не проходили наше навчання. Тому продовжують обрізати дерева неправильно», – каже «Львівській Пошті» Олександра Сладкова, керівниця міського управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міськради.
Винних за неправильну обрізку дерев за вищевказаними адресами оштрафують. «Якщо дерево обрізане дуже погано, воно втрачає свою декоративність та перестає правильно рости, у такому випадку маємо право штрафувати. По трьох випадках на вулицях Повітряна, Зубрівська та Зелена скликаємо комісії та розраховуємо штрафи для замовників або виконавців робіт. Ймовірно, штраф буде передбачено для замовника.

За дерева, які неправильно обрізали на Зеленій, мовиться про штраф розміром 6-7 тисяч гривень із зобов’язанням на місці залишених стовбурів посадити нові дерева. За обрізані дерева на Зубрівській штраф може становити до 15 тисяч гривень. А на Левандівці інша ситуація: там погано провели обрізку 10-15 років тому. Внаслідок цього на деревах виросло чимало «водяних» пагонів, які не розгалужувались. Тобто там загалом зробили усе правильно, забравши ті гілки, які були сухими», – веде далі співрозмовниця.
Та Олександра Сладкова зауважує, що їхня мета – не так штрафувати, як унеможливити подальше псування дерев: «Думаю, за рік-два ситуацію зі санітарною обрізкою дерев у місті значно змінимо».
Водночас у міському управлінні екології уже напрацьовані єдині правила, які впорядкують роботу з догляду за деревами у місті. Найближчим часом їх повинні затвердити на виконкомі Львівської міськради. Після чого відбудеться їх презентація.
«Чому ще досі не затверджені? Бо думаю, як ці правила зробити доступними у користуванні для усіх. Бо, скажімо, якщо арборист, який «лікує» дерева, має вищу освіту, то комунальник, який проводить обрізку, не має таких знань. Тому хочу, аби ці правила були зрозумілими для людей з різною освітою», – зазначає Олександра Сладкова.
Та які ж мають бути дії небайдужих львів’ян, коли бачать неправильну обрізку дерев?
«По-перше, треба дізнатися, хто є замовником і яке підприємство працює на  місці. Якщо вони працюють не на замовлення райадміністрації і не їхній підрядник, варто повідомити про таку обрізку міське управління екології. Зауважу, що переважно непогоджені роботи відбуваються в суботу. Також щопонеділка публікуємо перелік всіх запланованих районами робіт, та де яка бригада працює», – зауважила чиновниця.

На яких вулицях обрізають дерева: адреси

До 21 лютого заплановано провести доглядні роботи за зеленими насадженнями в кожному районі міста за окремими адресами, інформує міське управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міськради. 

Галицький район

Розпочинають роботи з обрізки гілок у зоні ЛЕП (згідно листа ЛКП «Львівсвітло») за адресами: просп. Чорновола (до пл. Різні); вул. Грабовського, вул. Вітовського, вул. Драгоманова, вул. Ш. Руставелі (верх), вул. Опришківська, вул. Чайковського, вул. Липова Алея (до вул. Стуса), пл. Різні, вул. Б. Лепкого, вул. Костюшка, вул. Гребінки, вул. Устияновича, вул. Рилєєва, вул. О. Новаківського, вул. Ангеловича, вул. Лижвярська, вул. Кирила і Мефодія, вул. Замкова.

Личаківський район

У цьому районі підрізку навколо електроопор запланували за адресами: вул. Вашингтона, 15, вул. Личаківська (вся вулиця), вул. Богомольця.
Видалення дерев робитимуть на вул. Личаківська, 176, 227, 172, 166, 164, 182, 184-б, 170, 192, 241, 200, 202, 204. Також заплановано обрізку гілок навколо світлофорних об’єктів на території району.

Шевченківський район

Видалення дерев заплановано на вул. Б. Хмельницького, 42 – 46, а санітарна обрізка на вул. Квіткова. Також проведуть обрізку гілок навколо світлофорних об’єктів на території району.

Залізничний район

У районі проведуть санітарну обрізку дерев на вул. Повітряна (продовжують незавершені роботи).

Франківський район

Видалятимуть аварійні дерева на вулицях Стрийська, 96 – 98 та Коновальця, 90. Санітарну обрізку проведуть на вул. Володимира Великого.

Сихівський район

Тут санітарну обрізку та видалення дерев проведуть на вул. Монастирського, 3 – 5 – 7 до вул. Хуторівка, 42. А також на вул. Тернопільська – Героїв Крут. Продовжать незавершені роботи із обрізки від ЛЕП: вул. Зубрівська, 34 – 36, вул. Червоної Калини, 65 – 69 – 75 – 77, вул. Сихівська, 24, 26, вул. Зубрівська, 25, вул. Сихівська, 4, 6, 8, 10, вул. Хоткевича,10 – 12 – 24, Сихівська траса від просп. Червоної Калини до вул. Антоненка-Давидовича та до вул. Кавалерідзе.

Кожного понеділка оновлену інформацію можна знайти на фейсбук-сторінці міського управління екології.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.0049 / 4.12MB / SQL:{query_count}