Реформа ЖГК: що варто знати

Львів перейшов на новий формат надання послуг для мешканців: у місті працює 17 комунальних управляючих компаній

Із початку року, зі слів Ірини Маруняк, заступниці міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, місто перейшло на інший формат надання послуг для мешканців – у Львові працюють 17 комунальних управляючих компаній замість ЛКП. Також буде запроваджено побудинковий облік ресурсів – тепер кошти будуть акумулюватися по кожному будинку і витрачатимуться саме на роботи в цьому будинку.
“Із 1 січня 2020 року у Львові розпочали працювати сімнадцять комунальних управляючих компаній із тридцяти дев’яти. Тобто ми зменшили кількість управляючих компаній на 56 відсотків. Також у нас діє дванадцять приватних управляючих компаній і наше ЛКП “РАП” – це аварійна служба також бере на обслуговування будинки.
Із управляючими компаніями ми укладаємо угоди до 31 грудня 2020 року та будемо моніторити їхню роботу. Якщо робота буде неякісною, то контракт буде розірвано достроково. У перспективі з цих сімнадцяти управляючих компаній має залишиться лише шість, тобто буде одна компанія в кожному районі. Зокрема, у Личаківському районі з початку року працює лише одна управляюча компанія, адже цей район був пілотним, і він найшвидше розпочав реформу щодо укрупнення ЛКП”, – розповідає Ірина Маруняк.
З її слів, реформою ЖКГ місто прагне, що було відновлено відчуття власності та відповідальності у співвласників будинку, щоб мешканці розуміли, що саме вони є відповідальні за свій будинок – вони визначають розмір квартирної плати, що потрібно зробити у будинку і яка почерговість виконання цих робіт.
“Якщо говорити про переваги управляючої компанії, то найперше, на що вона спрямована – це підвищення якості надання послуг із управління багатоквартирними будинками, побудинковий фінансовий облік доходів та витрат на багатоквартирний будинок, співвласники самостійно визначають розмір та вартість додаткових робіт, а управитель зобов’язаний розробити стратегію розвитку будинку та презентувати його на загальних зборах співвласників для подальшого затвердження. Управляюча компанія має мати свій сайт, можливо навіть мати свою гарячу лінію”, – зазначає Ірина Маруняк.
З її слів, у 2020 році будуть діяти Програми співфінансування ремонтних робіт у житлових будинках, які списані з балансу місцевих рад. Це
Програма технічної експертизи, модернізації, ремонту, заміни та диспетчеризації ліфтів у житлових будинках та закладах охорони здоров’я м. Львів на період 2017 – 2023 років. (ухвала №2048 від 08.06.2017 року). На цю Програму передбачені кошти у бюджеті розвитку;
Програма відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів із енергозбереження, реконструкції та модернізації багатоквартирних будинків у місті Львів на 2015 − 2020 роки (“Теплий дім”). (ухвала №4413 від 19.03.2015 року);
Програма підтримки співвласників багатоквартирних будинків, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, що списані з балансу Львівських комунальних підприємств, у проведені невідкладного ремонту, капітального ремонту, реконструкції, ремонтно-реставраційних робіт спільного майна у багатоквартирних будинках у місті Львів на 2019 – 2020 роки (ухвала №4821 від 04.04.2019 року);
Програма сприяння створенню та забезпеченню функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Львів на 2016 – 2020 роки (ухвала №514 від 26.05.2016 року).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.3042 / 4.07MB / SQL:{query_count}