До президента по звільнення

Федір Стригун зареєстрував петицію з вимогою звільнення директора-художнього керівника театру імені Марії Заньковецької

Днями на сайті petition.president.gov.ua з’явилась петиція №22/079816-еп про звільнення Мацяка Андрія Олександровича з посади директора-художнього керівника Національного театру імені Марії Заньковецької. Ініціатором її створення став Федір Стригун.  Детальніше про суть конфлікту можна дізнатись із нашого матеріалу «Корифеям вказали на двері» (№94 (2209), п’ятниця, 29 листопада 2019).
Подаємо оригінальний тест документу без редакційних правок.
«Звільнити Мацяка Андрія Олександровича з посади директора-художнього керівника Національного театру імені Марії Заньковецької за зловживання службовим становищем, за намагання поставити особисті амбіції вище інтересів колективу театру, за переслідування підлеглих, за створення в театрі нездорової атмосфери, яка не сприяє творчості.
Андрій Мацяк свідомо утискає право людини вільно висловлювати і мати іншу, ніж директор театру, думку. Наявний приклад тому – доля артиста Ярослава Кіргача, який був звільнений за те, що виступив проти фінансових зловживань Мацяка і його оточення. Більшість артистів театру стали на підтримку колеги, після чого репресії і звільнення продовжились. «Листи щастя» отримали провідні майстри сцени, які неугодні директору. Андрій Мацяк утискає право людини вільно висловлювати без небезпеки помсти та санкцій, а свобода слова – це одна з найважливіших громадянських свобод.
Як керівник державного підприємства, Андрій Мацяк зловживав нецільовим використанням державних коштів, про що свідчить аудит № 03-01-21/1 від 08.02.2019 Державної аудитерської служби України. Власне, аудити кількох попередніх років також вказують на систематичні порушення й недоліки адміністрування (неефективність використання державних коштів та неправомірність виплат чи, навпаки, невиплат). Але, уміючи підлеститися до начальства, беручи участь у фінансових оборудках (оренда приміщення театру під комерційні та не комерційні заходи) та плекаючи корупцію, Андій Мацяк уникає відповідальності і далі залишається на посаді. Це викликає підозри і кидає тінь на Міністерство культури, молоді та спорту в особі міністра Володимира Бородянського, яке ігнорує численні звернення заньківчан та громадськості з проханням дати оцінку діяльності Андрія Мацяка на посаді директора-художнього керівника Національного театру імені Марії Заньковецької. Пане президенте, вимагаємо втрутитися і припинити свавілля та беззаконня!»
Збір підписів за посиланням триватиме ще 87 днів. За цей час потрібно зібрати 25 тисяч голосів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.0690 / 4.07MB / SQL:{query_count}