Грип: а ви вже вакцинувалися?

На Львівщині побільшало хворих на цю недугу

За минулий тиждень епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ в області захворіло на гострі респіраторні інфекції 7657 осіб, що на 674 випадки більше, аніж за попередній тиждень. Інтенсивний показник захворюваності становить 304,9 при епідемічному порозі 439,6. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 57,3%, про що повідомили у Львівському обласному лабораторному центрі.
«Найкращий спосіб захисту від грипу – вакцинація, тож закликаємо подбати про своє здоров’я завчасно! Спільно з департаментом охорони здоров’я визначили 54 тисячі людей у області, які підлягають обов’язковій вакцинації. Це медики, вчителі, працівники сфери обслуговування. Крім того, в групі ризику – діти від двох до шести років та особи після 60 років», – зазначив директор ДУ «Львівський обласний лабораторний центр» Міністерства охорони здоров’я України» Роман Павлів.
Як захиститися від грипу? Медики нагадують про методи щоденної профілактики, застосування яких знизить ризик захворіти:
1. Намагайтеся щонайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, тримайте дистанцію, щоб убезпечити близьких від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся відповідно до погоди. Пильнуйте, щоб ноги не промокали, одяг захищав від холоду та вітру, носіть теплий головний убір і рукавички.
2. Захворіли – лишайтеся вдома! Якщо можете, візьміть вихідний із роботи або навчання. Грип та застудні інфекції швидко передаються іншим, тож  перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
3. Прикривайте ніс та рот під час кашлю і чхання серветкою – це знизить імовірність передачі інфекції іншим.
4. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
5. Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів – як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів і вірусів, торкаючись ними обличчя, ви збільшуєте шанси потрапляння їх в організм.
6. Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Добре висипляйтеся, будьте фізично активні, уникайте стресу, пийте багато води і харчуйтеся поживною  вітамінізованою їжею.
7. Якщо захворіли, не займатися самолікуванням – зверніться до свого сімейного лікаря. Тільки він зможе правильно оцінити важкість стану, поставити діагноз і призначити правильне лікування.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.2608 / 4.07MB / SQL:{query_count}