Децентралізація на Львівщині: вже є 40 ОТГ

В області планують створити 67 громад

«Реформа децентралізації триває вже п’ятий рік, і зрозуміло, що цей процес повинен мати логічне завершення. На сьогоднішній день у Львівській області маємо 40 об’єднаних територіальних громад», – розповів під час сесії облради про хід реформи децентралізації на Львівщині перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.
Акцентував увагу перший заступник і на методиці формування громад. Зокрема, серед формувальних чинників виокремив територіальну доступність (відстань, яку людина має долати до свого адмінцентру), площу територіальної громади як важливу складову для розвитку, людський потенціал, доступність служб екстреного реагування, економічну спроможність.
«Головна функція децентралізації – створити такі умови, щоби мешканець усі базові необхідні послуги міг отримати в об’єднаній громаді», – зазначив посадовець. І додав: Міністерство розвитку громад і територій погодило проєкт нового перспективного плану об’єднання громад Львівщини та утворення нових районів. Відтак у області планують створити 67 громад та 6 районів на відміну від 61 громади та 5 районів запропонованих міністерством раніше.
Орієнтовно до 1 грудня Мінрегіон формуватиме перспективні плани і опрацьовуватиме їх із державними адміністраціями.
Наразі за ініціативи департаменту економіки Львівської ОДА відбуваються виїзди у райони Львівщини.
«Важливо пояснити людям, що прийняте на даний момент і що ще можна коригувати. Ми хочемо почути бачення всіх районів. Проте потрібно розуміти, що важливим є не лише бажання, а й аргументи спроможності», – зазначив Василь Лозинський. Візити вже відбулися у 8 районів. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6235 / 4.06MB / SQL:{query_count}