Ідеї ініціативних львів’ян задля змін

Громадський бюджет 2019 – 2020: сім цікавих та необхідних проєктів для Львова, які пропонують реалізувати містяни

Громадський бюджет дає львів’янам можливість самостійно вирішувати, на які об’єкти першочергово скеровувати частину муніципальних коштів. Участь в Громадському бюджеті – це співпраця місцевої влади з мешканцями. Вони реєструють певну ідею, обґрунтовують її, складають орієнтовний кошторис, а потім шукають підтримку серед містян, щоб саме їхній проєкт переміг. Із міського бюджету виділяють кошти та у разі перемоги беруть під контроль втілення проєкту.
Щороку кількість поданих проєктів на Громадський бюджет зростає. Цього року, нагадаємо, зареєстрували 219 проєктів (172 малих та 47 великих проєктів). Та не усі вони будуть доступні для голосування. Ще триває модерація (перевірка) проєктів на правильне заповнення форми. Зараз із 219 поданих ідей 15 відхилили. Але впродовж семи днів автори цих відхилених проєктів ще можуть виправити недоліки. Після цього їх перевірять профільні управління Львівської міськради.
Далі проєкти будуть допущені для голосування, яке триватиме з 1 до 15 листопада 2019 року. І лише ті, які наберуть найбільше голосів і впишуться у бюджет (понад 45 (!) млн грн Громадського бюджету) реалізують.
Вже раніше про 14 цікавих та потрібних місту проєктів ми розповідали у матеріалах «Ініціативні. Креативні. Активні» (№73 (2188) від 18 вересня 2019 року) та «Ідеї ініціативних львів’ян задля змін» (№76 (2191) від 27 вересня 2019 року). Що ще пропонують львів’яни – далі у матеріалі. Додамо, що всі ці ідеї стануть реальними, якщо ви за них проголосуєте.

Схема голосування 

1) Хто може голосувати?
– Особи, що досягли 16-річного віку та зареєстровані у Львові або працюють у Львові (підтверджується довідкою з місця роботи);
– навчаються у Львові (підтверджується студентським квитком);
– володіють об’єктами нерухомості у Львові (підтверджується копією витягу на право власності);
– народжені у Львові (підтверджується паспортом).
2) Способи голосування:
– мешканці, які зареєстровані у Львові та які користуються інтернет-банкінгом (Monobank, Приват24 тощо), можуть проголосувати через сайт https://lviv.pb.org.ua/ або http://gb.city-adm.lviv.ua/;
– у верхньому правому куті тиснете блакитну кнопку «Вхід»;
– логінетесь через систему Bank ID, система автоматично заповнить ваші реєстраційні дані. Важливо підтвердити, клікнувши кнопку «Зберегти»;
– тиснете «Переглянути проекти» та вибираєте проєкт, за який ви хочете проголосувати.
Також проголосувати можливо в мобільному додатку Приват24 та у терміналах самообслуговування «ПриватБанку».
Ще один варіант: інші особи можуть проголосувати у ЦНАПах, прийшовши з паспортом та (за потреби) з підтверджувальним документом.Кожен мешканець зможе проголосувати за один малий (до 600 тис. грн) та один великий проєкти (до 3 млн грн.).
Іншу інформацію можна отримати на сайті Громадського бюджету м. Львів та на  його сторінці у Фейсбук.

У 2020-ому проєкти-переможці отримають більше грошей

На бюджетній комісії депутати підтримали пропозицію збільшити фінансування проєктів Громадського бюджету – 2019 із 1,6% від бюджету розвитку до 1,7%, зазначив Валерій Веремчук, депутат Львівської міськради, член комісії фінансів та планування бюджету на своїй сторінці у фейсбуці.«Це означає, що якщо цього року ми виділили на реалізацію проєктів, що перемогли у конкурсі-2018 – 38 млн гривень, то у наступному передбачимо понад 45 мільйонів. Рівень фінансування Громадського бюджету важливо визначити вже зараз, щоб під час затвердження міського кошторису на 2020 рік ми могли передбачити необхідні гроші для якнайшвидшої реалізації всіх проєктів. А це головна запорука того, що Громадський бюджет буде популярним серед містян», – пояснив депутат. Отже, львів’яни бачитимуть, що мають реальну можливість робити позитивні зміни у місті.

Дитячий інклюзивий простір

Зону відпочинку для дітей з особливими потребами пропонують облаштувати у Рясному (вул. Шевченка, 322). В описі зареєстрованого проєкту №117 йдеться, що на майданчику хотіли б розмістити звичайне та інклюзивне обладнання для спільного та зручного відпочинку дітей з різними потребами. А втілення цього проєкту сприятиме подоланню бар’єрів у прийнятті суспільством людей з особливими потребами. Бюджет проєкту – 557 тис. грн.

Відновлення озера на Замарстинівській

У мікрорайоні Під Голоском (вул. Замарстинівська, 255) є унікальне місце, де живуть болотні черепахи, які перебувають на межі знищення, зазначає автор проєкту №178 Андрій Бабій. Через Громадський бюджет громада цього мікрорайону має на меті відновити статус занедбаного озера у рекреаційний заповідний простір. Через облагородження північної частини прибережної зони, мешканці хочуть зберегти джерельне озеро, яке утворилось більше 300 років тому, та є початком заказника «Розточчя». Там хочуть облаштувати доріжки, лавки та невеликий пірс. Бюджет – понад 500 тис. грн.

Обладнання у гінекологічне відділення

У Лікарні швидкої медичної допомоги (вул. І. Миколайчука, 9) у гінекологічному відділенні №1 упродовж року лікарі проводять близько півтори тисячі оперативних втручань. Обладнання, яким нині користуються медики, поставили ще у 1986 році. У межах Громадського бюджету за 3 млн грн Тетяна Хижак пропонує обладнати операційну гідравлічним операційним столом, операційними лампами, хірургічною консоллю, аспіратором, стерилізатором. Це проєкт №7.

Нове обладнання у дитячій лікарні

Зробити доступною цифрову відеоендоскопію у відділеннях дитячої хірургії та гастроентерелогії через поданий проєкт №16 в лікарні, що на вул. Пилипа Орлика, 4. Осучаснене обладнання дозволить покращити ранню діагностику захворювань верхніх і нижніх відділів шлунково-кишкового тракту у дітей різних вікових груп, архівувати її та створити базу даних обстежених пацієнтів із відеофіксацією усіх патологій. Автор Віктор Іванців, бюджет – майже 3 млн грн.

Волейбольне поле у Рясному

У проєкті №98 Володимир Сех пропонує облаштувати перше волейбольне поле у мікрорайоні Рясне-1, зокрема, на вул. Шевченка, 386. Автор обґрунтовує, що у цьому зацікавлені не лише дорослі, а й діти шкільного віку. Бо, каже, досі в цьому мікрорайоні немає жодного подібного поля. Втілення проєкту за попередніми розрахунками може обійтись у понад 460 тис. грн.

«Бузковий» дитячий майданчик

«Бузковий» дитячий майданчик, не схожий на інші, на вул. Віденській, 8 (Новий Львів, Сихівський р-н) пропонує облаштувати авторка Катерина Партика. У поданому проєкті на Громадський бюджет №63 вона описує, що це може бути індивідуальний архітектурний проєкт нестандартного екологічного майданчика. Якщо ця ідея набере потрібну кількість голосів для перемоги, то коштом міста – майже 600 тис. грн – тут обладнають елементи інфраструктури і покриття. Тоді як, зі слів авторки, за приватні кошти на новому майданчику готові забезпечити освітлення, накриття, нестандартні елементи майданчика, озеленити територію, зокрема кущами бузку.

Зелений громадський простір

На перетині вулиць Степана Бандери та Генерала Чупринки є давно закинутий простір, який систематично захаращують сміттям. Авторка проєкту №165 Анжеліка Зозуля пропонує врівноважити температурну вразливість простору і облаштувати на місці перетину вулиць зелену зону відпочинку. Бюджет – майже 187 тис. грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4333 / 4.05MB / SQL:{query_count}