100 000 гривень бійцям без земельних обмежень

Тепер у Львові учасники АТО/ООС можуть отримати від міста матеріальну допомогу, навіть якщо попередньо одержали земельну ділянку. Однак питання виділення землі для них проблематичне…

Багато бійців зі Львова, які були на війні чи зараз перебувають там, знають про міську Програму “Про захист інтересів учасників АТО/ООС” (ухвала міської ради №4520). Програмою передбачене надання учасникам бойових дій одноразової матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань розміром 100 тис. грн. Але донині не кожен боєць міг нею скористатися. Бо в програмі була прописана певна передумова: учасник АТО/ООС не може претендувати на гроші, якщо вже володіє приватизованим наділом.

Ухвалені зміни вже діють… 

Отже, 19 вересня 2019 року на сесії Львівської міської ради депутати внесли зміни до згаданої програми.
“У попередній редакції ухвали була норма, що матеріальну допомогу у розмірі 100 тисяч гривень отримують лише ті учасники бойових дій, які не отримали раніше земельну ділянку під індивідуальне житлове будівництво. Маючи земельну ділянку, боєць не міг претендувати на матеріальну допомогу від міста. Обмеження передувало багатьом розмовам, що гроші дають взамін землі. Понад рік із громадськими активістами ми працювали над тим, аби внести зміни до Програми. І аби не обмежувати право хлопців, які вже отримали ділянки, вони отримуватимуть ще й гроші”, – пояснює Олена Пасевич, депутат Львівської міськради, радниця міського голови з питань АТО/ООС та їхніх сімей.
Ті хлопці, яким раніше відмовили в матеріальній виплаті через земельну ділянку, тепер можуть повторно звернутися у Львівський Центр надання послуг учасникам бойових дій і отримати за чергою 100 тис. грн.
“Єдине, що врегульована черговість отримання коштів. Щороку в міський бюджет закладаємо 100 мільйонів гривень на виплату цієї допомоги хлопцям. Відтак щороку 1000 учасників бойових дій зі Львова можуть отримати ці кошти. Але у Львові більш ніж 5 тисяч осіб, які воювали. Частка тих людей, які вже мають земельну ділянку і ще можуть отримати матеріальну допомогу, становить приблизно 10%. Інша частина – це ті хлопці, які не отримали ще по 100 тисяч гривень. Таким чином, передбачено, що швидше рухатиметься черга тих, що не мають нічого”, – веде далі Олена Пасевич.
З її слів, нині проголосовану ухвалу зі змінами вже підписав міський голова Андрій Садовий. Її оприлюднили на сайті міськради. Тому вона є обов’язковою до виконання: “Уже наступне засідання комісії, яке відбудеться в Центрі надання послуг учасникам бойових дій, проходитиме з урахуванням змін, внесених на сесії”.
До слова, ще раніше, у липні, дію Програми “Про захист інтересів учасників АТО/ООС” продовжили до 2022 року. Попередньо її затвердили лише до 2020-го. Згідно з даними прес-служби Львівської міськради, від початку дії програми уже 2404 бійцям (станом на липень) надали матеріальну допомогу – 100 тис. грн. На ці кошти з міського бюджету скерували більш ніж 240 млн грн.

По землю – до області

Окрім грошей, хлопці мають задеклароване державою право на отримання земельної ділянки. Але відомо, що у Львові немає можливості надати їм усім земельні ділянки і землю фактично нікому не виділяють… Тому, зі слів Олени Пасевич, хлопців скеровують у область, де є більші шанси отримати її.
В області справді більше можливостей для хлопців, які воювали, щодо землі, каже Валерій Веремчук, депутат Львівської міськради, член комісії фінансів та планування бюджету.
“Знаю, багато хто звертався у “область” і таки отримав цю ділянку. Свого часу цей процес був активним. Щодо міських земель, то нині є квартал поблизу Білогорщі. Але це землі радше для садівництва! Там є спірний момент: кому ця ділянка адміністративно належить? Львову чи Зимній Воді? Крім того, на попередній сесії ми виділили землю під будівництво двом ЖБК для учасників бойових дій. Це земля (більш ніж 2 га) на вул. Під Голоском поруч зі зведеним раніше будинком для “атовців”. Будувати житлово-будівельні кооперативи значно здешевлює процес будівництва, бо земля ця безкоштовна. До того ж мають бути підведені комунікації містом, дороги. Тим, що мають можливість не чекати, поки місто збудує житло чи виділить ділянки, радив би йти цим шляхом: об’єднуватись у кооператив для будівництва житла!” – наголошує Валерій Веремчук.
Зі слів співрозмовника, правильно було б, якби діяла державна програма із закупівлі житла для бійців. Така як, наприклад, була раніше – щодо молодіжного житловому будівництву (коли молоді люди можуть, маючи певну суму коштів, придбати житло там, де їм вигідно). Частину коштів покривала держава, частину – місто.

Хто може отримати ці 100 тисяч

Одержати матеріальну допомогу – 100 тис грн – може будь-хто, хто воював у зоні бойових дій і в кого це зазначене в довідці про безпосередню участь в АТО/ООС, більш ніж 45 днів. “Окремий випадок – якщо вони були поранені, контужені і їхня служба в зоні бойових дій була неможливою. Другий момент – це може бути будь-який житель Львова, який на момент прийняття ухвали (23 квітня 2015 р.) був зареєстрований у Львові. Є окремі випадки, коли хлопці фактично проживали у місті, але оскільки військова частина була за межами міста і були відповідні документи, то такі справи теж розглядають. На кожній комісії в межах 10% розглядають подібні справи”, – резюмує Олена Пасевич.
Проконсультуватися щодо отримання матеріальної допомоги можна у Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій: вул. Пекарська, 41 або за тел.: (032) 254-61-16; (067) 962-83-25; (063) 434-65-46. Електронна пошта: centr.ubd@gmail.com.

Як бійцю отримати 100 тисяч гривень

Надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань здійснюють у такій черговості:
Перші – члени сімей учасників Антитерористичної операції, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в Антитерористичній операції, яким наданий статус члена сім’ї загиблого; члени сімей безвісно відсутніх протягом одного року в місці постійного проживання учасників Антитерористичної операції; особи, які є інвалідами війни І та ІІ груп, які не мають права на отримання житла відповідно до цієї Програми, а також інші особи, які мали право на отримання житла, передбаченого цією Програмою, однак відмовилися від його отримання.
Другі – особи, які є інвалідами війни ІІІ групи; особи, які мають поранення, контузії чи каліцтва, одержані під час участі в Антитерористичній операції, без встановлення групи інвалідності; учасники Антитерористичної операції, які мають на утриманні неповнолітніх дітей та виховують їх без матері (батька).
Треті – учасники Антитерористичної операції, які мають на утриманні дитину з інвалідністю та/або троє і більше неповнолітніх дітей.
Четверті – інші категорії осіб.
Право на отримання матеріальної допомоги мають особи, зареєстровані у Львові, Винниках, Рудному та Брюховичах, з числа членів сімей померлих учасників Антитерористичної операції, у яких відсутні правові підстави на надання статусу члена сім’ї загиблого відповідно до законодавства України.
Разом із заявою учасник АТО/ООС до Центру надання послуг учасникам бойових дій має подати визначений перелік документів:
– копії паспорта учасника АТО/ОСС (1, 2, 10, 11 сторінки) та ідентифікаційного коду;
– довідку (форма №2) про склад сім’ї та реєстрацію (дійсна протягом 1 місяця з моменту видачі), видана підприємством-балансоутримувачем житлового будинку, в якому зареєстровані заявники;
– копія посвідчення учасника бойових дій;
– копія довідки про безпосередню участь в АТО/ОСС;
– копія довідки про те, що особі не надавали у власність земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, видану Головним управлінням Держземагентства у Львівській області;
– копія посвідчення інваліда війни (за наявності);
– копія свідоцтв про народження дітей (для підтвердження статусу багатодітного батька);
– копія посвідчення дитини-інваліда (за наявності);
– банківські реквізити.

Микола Стецьків, боєць, власник господарства “Файна Беррі”:
– В моїй ситуації отримати від міста 100 тисяч гривень було просто – одержав їх у другій черзі. Це при тому, що я побачив початок війни у 2014 році, жив у Львові, та мав п’ятеро дітей. Одночасно мій товариш зі Львова, який був зі мною на сході в одному батальйоні, не отримав цих грошей від міста, бо мав на той час приватизовану земельну ділянку. Це неправильно! Бо в програмі не мовиться, що ці гроші – як компенсація за обіцяну їм державою ділянку. Видається, що в цій програмі є дещо завуальований момент. Свої гроші я вклав у бізнес, який працює, тому вони не пропали. Але багато хто, отримавши ці кошти, фактично автоматично залишається без права на ділянку в межах міста! І не всі до кінця це розуміють. Їм кажуть: краще 100 тисяч гривень, аніж нічого. Виходить такий собі відкуп від бажання отримати ділянку… Але ж бійці можуть і не знати, що десь є земельна ділянка в області. Бо в місті одразу вам скажуть, що нема землі, тому беріть гроші. Всі знають, скільки коштує сотка землі в місті, – 10 тисяч доларів! 100 тисяч гривень від міста матеріальної допомоги (майже 4 тисячі доларів) порівняно з дорогою землею у Львові не так уже й багато для бійця, який воював… Я не був зацікавлений мати ділянку в місті, бо, в принципі, не хочу тут жити. Хочу жити в селі і займатися сільським господарством. Тож одразу в області поспішив шукати землю. На початках, як правило, всі учасники бойових дій шукали на території області ділянки. Тоді ще очільник Львівщини Олег Синютка сприяв їм у цьому, і це виглядало цілком реально – отримати землю. Особливо тим, що справді були наполегливі в цій справі. Мені вдалося її отримати, бо я об’їздив усі села, напряму запитував сільських голів, чи є вільні ділянки. Як правило, нам відмовляли, бо в пріоритеті – місцеве населення. Але таки вдалося знайти землю! Тепер із цим питанням складніше: якщо і є земля, то занадто далеко від Львова, або ж на одну ділянку може бути багато охочих. Розподіл уповільнили або розподіляють зі значними порушеннями. Свого часу я їздив із Олегом Синюткою районами і чув думки бійців, які нарікали, що ділянки виділяють на торфовищах, у болотах, без комунікацій. Багато хто отримав такі ділянки, і на них ніхто нічого не робить. Це той момент, коли на відчіпного спрацювали в області…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.9678 / 4.19MB / SQL:{query_count}