Ідеї ініціативних львів’ян задля змін

Громадський бюджет 2019 – 2020: шість цікавих та необхідних проєктів для Львова, які пропонують реалізувати містяни

Використовуючи Громадський бюджет як інструмент змін, львів’яни щороку в особисті проєкти вкладають дедалі більше фантазії. У такий спосіб вони хочуть урізноманітнити дозвілля своїх дітей, облаштувавши інноваційні простори, сучасні майданчики чи скейт-парки. Водночас пишуть важливі проєкти щодо медичних установ, де народжуються діти, чи бездомних тварин, про яких подбати нікому...
Загалом цього року на Громадський бюджет було подано 219 проєктів (172 малих та 47 великих проєктів). Та не усі вони будуть доступні для голосування.
“Триває модерація (перевірка) проєктів на правильне заповнення форми. Вже 201 проєкт пройшов модерацію. Вони точно будуть допущені для голосування. Із 219 поданих ідей на Громадський бюджет 18 відхилили. Але впродовж семи днів автори цих відхилених проєктів можуть виправити недоліки. Після цього їх перевірять профільні управління Львівської міськради, де визначать, наскільки реально втілити ту чи іншу ідею, чи правильно складено кошторис”, – розповів Орест Файфурка, заступник начальника управління “Секретаріат ради”, начальник відділу громадського партнерства управління “Секретаріат ради” Львівської міськради.
Якщо все гаразд, то проєкти будуть допущені для голосування, яке триватиме з 1 до 15 листопада 2019 року. І лише ті, які наберуть найбільше голосів і впишуться у бюджет (мовилось про 38 млн грн Громадського бюджету) реалізують.
Про вісім цікавих та потрібних місту проєктів ми розповідали в матеріалі “Ініціативні. Креативні. Активні” (№73 (2188) від 18 вересня 2019 року). Що ще пропонують львів’яни – далі у матеріалі.

Khotkevych Space – місце творчих ідей

У проєкті зареєстрованому під №176 авторка Юлія Рудюк пропонує облаштувати у міському Палаці культури ім. Гната Хоткевича інноваційний, мультифункціональний та технологічно оснащений простір. Щоб відвідувачі палацу могли тут зустрічатися і проводити творчі заняття, реалізовувати соціальні, культурні та креативні проєкти. Коштом Громадського бюджету авторка пропонує облаштувати відкриту бібліотеку, запустивши ініціативу bookcrossing, обладнати coworking-зону зі робочими місцями, створити сучасну конференц-залу. Також облаштувати місце для перегляду фільмів та мультфільмів, прослуховування якісної музики та обладнати відпочинкову зону для відвідувачів палацу. Сума проєкту – майже 600 тис. грн.

Інклюзивний спортивний майданчик

Інклюзивний ігровий майданчик у Стрийському парку пропонує облаштувати Софія Ганяк у зареєстрованому проєктів №15. На новому майданчику діти різного віку та можливостей зможуть взаємодіяти між собою, разом гратися. Бюджет – більше 580 тис. грн. 

Діагностичне обладнання в пологовий будинок

У поданому проєкті №183 автор Віталій Свіщов пропонує перезавантажити діагностичне обладнання у пологовому будинку, що на вул. Раппапорта, 8. Зокрема, закупивши новітню ультразвукову систему та інноваційну станцію спостереження за станом малюка у кожен пологовий зал. Це дозволить вчасно виявити вади розвитку чи гіпоксію у плода. Вартість – майже 3 млн грн.

Пілотний проєкт – котівнички

Котівничка – це інноваційне рішення для впорядкування підгодовування безпритульних котів на прибудинкових територіях, зазначає в описі до поданого проєкту №182 авторка Ольга Кирилович. Отже, вона пропонує облаштувати в окремих місцях конструкції (котівнички) із піддоном, де мисочки не розлітатимуться, а дашок захистить від опадів їжу для котів. 
Якщо проєкт переможе в Громадському бюджеті, то спочатку авторка пропонує встановити 300 котівничок у Франківському районі. А після успішної реалізації поширити ініціативу в інших районах. Бюджет проєкту – 552 тис. грн.

Найбільший майданчик для екстремальних видів спорту

На вулиці Стрийській, 61 Володимир Гой пропонує облаштувати спеціальний майданчик для людей, які займаються екстремальними видами спорту на скейтбордах, стрітбордах, агресив-роликах, велосипедах-ВМХ, самокатах. За проєктом, зареєстрованим під №167 площа скейт-парку мала б бути 1200 кв.м. Якщо його реалізують, то це може бути найбільший майданчик для екстремальних видів спорту у Львові. Бюджет – майже 3 млн грн.

Пінг-понг над озером

На занедбаній ділянці, що на вул. Кримська, Ірина Сандуляк-Білоус має ідею створити рекреаційно-спортивну зону: декоративну водойму на місці заболоченого природного джерела, стаціонарні столи для пінг-понгу та шахів, вуличні тренажери. Занедбана ділянка прилягає до нового дитячого майданчика, який облаштували торік у межах Громадського бюджету. Новим проєктом під №188 хочуть об’єднати ці два майданчики доріжками та озелененням, створивши єдиний відпочинково-розважальний простір у  частині Снопківського парку для різних вікових груп. Вартість проєкту – майже 600 тис. грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7263 / 4.11MB / SQL:{query_count}