Не шукай мене, бо я на вакаціях!

Мандруємо Львівщиною: які локації варто відвідати в Трускавці, Дрогобичі та Бориславі

Якщо поставити собі запитання, яке провінційне місто Львівської області навідчутніше змінилося за останні 5-10 років, без вагань можна відповісти, що це відомий своїми лікувальними водами Трускавець. Це місто справді заворожує красою, європейською доглянутістю та незмінним відчуттям спокою і гармонії. І якщо вас утомив гамір Львова, ідеальним місцем для втечі та відпочинку стане саме Трускавець! Тим паче, що дістатися туди просто, бо автобуси курсують дуже часто (див. графік, поданий нижче).
А от куди можна податися, якщо вас занесло до Трускавця? Звичайно, до Дрогобича і Борислава. «Львівська Пошта» пропонує вам маршрути прогулянок і перелік локацій, уміщених в найкращих путівниках, та поради жителів Трускавця.

Їдемо до Трускавця

Кожна подорож традиційно починається та закінчується на вокзалі. У нашому випадку маємо вибір: доїхати зі Львова до Трускавця орієнтовно за три години, скориставшись приміським потягом, у якому вартість повного квитка становить 50 гривень, пільгового – 25 гривень, або ж витратити на добирання автобусом дві години. Вартість квитка – 80 грн. Якщо обрали автобус, радимо спершу завітати у Трускавці до греко-католицької церкви Покрову Пресвятої Богородиці, яка розташована близько від автовокзалу. Це наймолодший з усіх храмів Трускавця із найкрасивішим екстер’єром. На території церкви є велика кількість живих рослин та сучасний фонтан. Утім варто завітати туди ще заради однієї особливості – оглядового майданчика на задній частині двору. «З цієї локації відкривається неймовірна панорама міста, оточеного з усіх боків горами і старими деревами. Це й створює атмосферу затишку, яку відчуваєш одразу», – каже Віра Сазонова, директорка Інформаційно-туристичного центру Трускавця. Після цього пропонуємо спуститися в паркову зону міста. Одною з найцікавіших локацій є Музей Михайла Біласа, відомий як вілла Гопляна (1925р.) , у якій донедавна жив і творив митець.
«Вілла Гопляна – одна з історичних споруд Трускавця, яка збереглася найкраще. Там можна побачити гобелени Михайла Біласа, а також побувати на виставках картин його колег», – веде далі Віра Сазонова.
Поруч із цією віллою знайдете найдавнішу віллу в Трускавці «Постій» (1843 р.). Тепер тут готель, тож помилуватись можна лише її зовнішнім виглядом.
Ще однією локацією для туристів є Музей історії Трускавця, розміщений у приміщенні вілли «Саріуш». У музейній залі зібрані експонати: документи, предмети побуту, фотографії, з яких можна дізнатися про всі історичні етапи життя бойків. Крім цього, серед експонатів можна побачити макет криївки воїнів УПА.
Прогулянка міським парком Трускавця забере у вас майже дві години. Тут ви зможете оглянути: музичну альтанку, славнозвісний бювет з мінеральними водами, міст закоханих, а також джерело води «Юзя».
Серед цікавих локацій, яких не знайдете в путівнику, ставок Солониця або, як його називають місцеві, «питтєвє озеро». Саме там зараз поселилися пара лебедів і качки. З цього місця відкривається один із найкращих краєвидів на гори. Розташоване озеро біля підйому до урочища Помірки, де також можна прогулятися, якщо раптом захочете походити лісом. А на території санаторію «Карпати» є справжня гуцульська гражда.

Унікальний Дрогобич

Сусідом Трускавця є Дрогобич: розділяють їх всього лише 11 кілометрів, які можна подолати за 20 хвилин у міжміській маршрутці. Вартість проїзду – 15 гривень в один бік. У Дрогобичі радимо відвідати старовинну пам’ятку галицької архітектури – дерев’яну церкву Святого Юрія, початок будівництва якої датується кінцем XV ст. Поруч із нею є дзвіниця, також «старожилка», бо зведена 1670 року. Унікальності церкві надає те, що її спорудили без жодного цвяха – скріплювали дерев’яні балки спеціальними кілками. Та й це ще не все. Річ у тім, що всередині церкви повністю збережені художні розписи та іконостас XVII століття, від яких просто неможливо відірвати погляд. Недарма ця дійсно важлива й особлива пам’ятка архітектури перебуває під егідою ЮНЕСКО.
Бути в Дрогобичі й не побувати на солеварні неприпустимо! Тим паче, що вхід на територію та екскурсія коштують 30 гривень. Під час неї ви матимете можливість побачити на власні очі процес видобування солі, відвідати Королівський шурф та дізнатися історію солеваріння. Цікаво, що спосіб добування солі майже не змінився з 1250 року. Дрогобицька сіль вважається найкращою, бо добувається шляхом виварювання природного розсолу.
«Сьогодні і місто, і Туристично-інформаційний центр працюють над тим, щоби вдихнути друге життя в дрогобицьку солеварню. Для цього придумали гасло «Дрогобич. У ньому вся сіль». Тут є в продажу сувенірна продукція, та й саму сіль намагаються щонайширше рекламувати на широкому ринку. Кошти будуть спрямовані на розвиток солеварного заводу», – розповідає Наталія Табака, начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА.

Незаслужено забутий Борислав

Згадка про описаний Іваном Франком Борислав, який сміється, сьогодні зазвичай не викликає усмішки на обличчях його жителів. На початку буремних 90-их видобуток нафти тут різко скоротився, так і не розвинувшись. Та це місто ще зможе викликати усмішку на вашому обличчі, якщо, звісно, знати, куди піти.
Щоби дізнатися про колишню славу цього міста, спершу варто відвідати Музей нафтової та газової промисловості України. На його території діє експозиція, у якій можна побачити установки для видобутку нафти, дерев’яний та металевий нафтозбірники, а також свердловину, пробурену в 1902 році. В приміщенні музею можна ознайомитися зі знаряддям праці нафтовиків, зразками сировини та продукції, письмовими згадками про Борислав у часи розквіту, а також відеоматеріали про процес видобутку нафти. Вартість екскурсії становить 20 – 30 грн для менших компаній (до 5 осіб) і 15 грн для більших (до 10 осіб).
До слова, подивитися на нафтовидобувний агрегат можна й під час прогулянки міським парком, де розміщені так звані «качалки», верстати-гойдалки, які, до речі, ще діють. Тому це ще й добра нагода перевірити себе на везіння: якщо в день ваших відвідин колишньої нафтовидобувної столиці Галичини там таки добуватимуть нафту, ви щасливчик.
Після відвідин історичних пам’яток можна перейти до справ більш буденних, зокрема,зайти в старовинну карпатську хатинку, зведену в 1802 році, у якій досі мешкають люди. Не варто соромитись – вони давно звикли до туристів та дуже гостинно їх зустрічають!І якщо в Дрогобичі без єдиного цвяха збудована церква Святого Юра, то в Бориславі за такою ж технологією – ця карпатська домівка. Тут бориславська традиція далася взнаки: дах –зі смерекових дощок, просякнутих нафтою. Також біля хатини можна побачити знаряддя для обробки льону, лопатку для віяння збіжжя та велику кількість різноманітних зелених насаджень.


Адреси і графік роботи згаданих локацій

* Графік руху приміських поїздів у напрямку Львів –Трускавець (06:51 – 09:38, 13:36 – 16:10, 17:05 – 19:46, 20:22 – 22:59).
У зворотному напрямку Трускавець – Львів (05:49 – 08:18, 10:01–12:40, 16:30 – 19:20, 20:00 – 23:12).
* Час відправлення автобусів Львів – Трускавець від АС №8, вул. Двірцева, 1 (09:55, 10:15, 10:35, 11:30, 12:20, 13:30, 14:35, 15:30, 16:00, 17:00, 18:25).
У зворотному напрямку, Трускавець – Львів (05:50, 07:00, 10:30, 11:35, 12:25, 13:15, 14:20, 15:30, 16:15, 17:00, 18:00, 19:15, 20:30).
Трускавець:
* Церква Покрову Пресвятої Богородиці, вул. Дрогобицька 12/а.
* Музей Михайла Біласа, майдан Кобзаря, 3.
* Вілла «Постій», майдан Кобзаря, 5.
* Музей історії Трускавця, майдан Січових Стрільців, 2
Графік роботи: щодня, окрім суботи, 10:00 – 18:00.
* Гуцульська гражда, вул. Карпатська, 2.
* Інформаційно-курортний центр, вул. Бориславська, 2.
Дрогобич:
* Церква Святого Юра, вул. Солоний Ставок, 23.
Графік роботи: у будні дні 09:00 – 18:00, у вихідні 09:00 – 17:00.
* Дрогобицька солеварня, вул. Солоний Ставок, 27.
Графік роботи: екскурсії проводять за умови попереднього запису, по який можна звернутися в Туристично-інформаційний центр міста  (тел.. +380977866009).
Дістатися з Трускавця до Дрогобича можна маршруткою №147, яка їде від Стебницького кільця.
Борислав:
* Музей нафтової та газової промисловості України, вул. Карпатська брама, 26 (5 поверх).
Графік роботи: лише у будні 08:00 – 17:00, обідня перерва 12:00 – 13:00.
* Бориславський міський парк, вул. Тараса Шевченка, 37.
* Карпатська дерев’яна хата у Бориславі, вул. Міцкевича, 7.
Доїхати можна маршруткою Трускавець – Борислав, яка курсує від автовокзалу на вул. Садова, 14.

Наталія Табака, начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА:
– Ми працюємо над проєктом «Персональний гід Львівщиною». Нещодавно розповідали про Борислав (як його називають туристичні гіди, нафтову столицю Галичини). На мою думку, його недооцінюють, вважаючи непридатним для туризму. Насправді він привабливий як для промислового туризму, так і для активного (для цього є окремі осередки). Борислав особливий, бо там можна наживо спостерігати за процесом видобутку нафти просто серед міського парку. Де ще таке знайдеш? Також настійливо раджу відвідати Музей історії краєзнавства, тамтешні екскурсоводи проводять справді фахові екскурсії. Що стосується активного туризму, згадаю комплекс «Буковиця». Відкрию секрет: його керівники працюють над тим, аби він міг запропонувати варіанти відпочинку на всі сезони, прокладають нові доріжки для велосипедистів та пішоходів. Зараз там діє лише підйом для лижників. Також у Бориславі можна знайти духовне зцілення у храмі Святої Анни (УГКЦ), де є понад 700 мощей святих. Під час зйомки «Персонального гіда» ми особисто бачили, як люди приїжджають до Борислава, щоби помолитися і попросити про зцілення. Дрогобич – це однозначно must have на шляху до Трускавця. Особисто я виділяла б на подорожі цим містом цілий день. Єдиний недолік – там складно знайти житло для ночівлі. Але в цьому може допомогти сусідній Трускавець. Місто солі, пам’ятка ЮНЕСКО, Франкова земля – все це про одне місто. Також раджу відвідати музей-заповідник у Нагуєвичах, де проводять незвичайні театралізовані екскурсії, а також скуштувати вареників за переписом Ольги Франко.
Віра Сазонова, директорка Інформаційно-курортного центру Трускавця:
– Бальнеологічний курорт «Трускавець» розташований у екологічно чистому регіоні, тому ідеально підійде для туристів, які вирішили відпочити від великих міст. Безсумнівно, кожен турист має завітати до нашого бювету мінеральних вод, щоби випити «Нафтусі», яка не має аналогів у всьому світі. Віллова забудова Трускавця також робить його особливо вишуканим у поєднанні з природним оточенням міста. У такій атмосфері добре займатись активними видами відпочинку, зокрема кататися на велосипедах. Є тут і спортивні майданчики просто неба, де часто грають у волейбол або теніс. Популярною зараз стає скандинавська ходьба, під час якої працює 90% усіх м’язів людського тіла. Її практикують і на парковій території міста, і під час виїздів у більш гористу місцевість. Докладнішу інформацію можна отримати в Інформаційно-курортному центрі, де вам порадять, куди звернутися. Люди люблять відпочивати в Трускавці. Найкращим свідченням цього є те, що вони повертаються до нас після того, як уже тут побували. Ми намагаємося максимально комунікувати з відпочивальниками, реагувати на їхні запити. Зокрема, люди радять нам модернізувати паркову зону. І ми вже працюємо у цьому напрямку, бо для нас це важливо.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.7524 / 4.2MB / SQL:{query_count}