Сильний, незламний і свідомий

Боєць Андрій Бессараб, який пройшов полон, презентував у Львові свою книгу «Ми не маємо права не бути сильними». Кошти від її продажу скерують дітям, чиї батьки досі в полоні

Андрій Бессараб – боєць, за плечима якого війна і полон. Сильна Особистість! Боєць із незламним духом. Якби таких свідомих українців, як він, було більше – Україна була б інша! У Львові у межах Форуму видавців Андрій Бессараб презентував свою книгу «Ми не маємо права не бути сильними».
За плечима в Андрія – війна на сході та рік і вісім місяців полону. Потрапив у полон за два тижні до демобілізації… Звільнили його у грудні 2017-го. Опісля – госпіталь, реабілітація і сильна підтримка родини. Каже, що до війни нічого не писав – почав писати у полоні вірші, нотатки. Усю свою занотовану творчість привіз додому і опісля видав книгу. Каже, що це не висока поезія, а просто заримовані думки, почуття. У книзі є і фотододатки. Там зображено те, що креслив, малював на папері в полоні, календар, за яким рахував дні. «Думки, які виринали в ув’язненні, доводилось занотовувати на клаптиках паперу, обгортках, щось намагався напам’ять вивчити, інше хлопці запам’ятовували. Всі вірші написані мною, хлопці майже напам’ять знали і цитували. Після визволення додому вдалось привезти разом із листами ці нотатки. У київському госпіталі волонтери, перечитавши мої нотатки, взялись допомагати впорядкувати їх в одну книгу», – розповідає боєць.
Тема полону його болить і досі. Сильно болить. Каже, що найважчим моментом полону було залишати тих, з ким разом були в одній камері, в одній колонії… «Я не відчуваю себе на свободі повністю. Там, в полоні, залишилось багато наших хлопців. Коли всі наші будуть на свободі, тоді я відчую, що я звільнений повністю… Одразу ж після звільнення й досі спілкуюся з родинами тих, чиї рідні досі там, у полоні. Стараємося підтримувати ці сім’ї,» – каже пан Андрій. Усі кошти від продажу книги « Ми не маємо права не бути сильними» будуть спрямовані на допомогу дітям, батьки котрих перебувають у полоні. Автор певен: замінити дітям батьківську любов неможливо, але якусь турботу демонструвати повинні.
Боєць наголошує, що найкращою реабілітацією для бійців, які пройшли пекло війни, є сім’я. «Моя найкраща реабілітація, опора та підтримка – це родина – дружина і двоє синів», – каже він. А щоб краще повернути хлопців до життя після війни, на йому думку, потрібна державна програма реабілітації. «Зокрема, також варто долучати тих людей, які самі вже це пройшли, тобто мають досвід і мають гарні результати реабілітації», – додає він.
«Андрій Бессараб – боєць, офіцер, який пройшов війну, полон і не зламався. Ба більше, не скорився! Він, дякувати Богу, повернувся. Але його щоденним болем залишаються хлопці, які ще досі там, за ґратами. Змістом і реабілітацією для нього стала допомога родинам полонених. А зокрема, діточкам. Як каже Андрій: «В них має бути щасливе дитинство, бо вони таки діти», – каже Наталя Нарольська волонтер. – До війни Андрій думав і говорив російською. А там почав писати українською. «Ми не маємо права не бути сильними» – перша книга Андрія. Дякуємо, Андрію! Ти достойний приклад усім нам! Наснаги тобі, натхнення і найголовнішого: обійняти усіх своїх  хлопців на своїй рідній землі, яку ти так любиш!».
«Історія Андрія Бессараба – це історія про силу Людини. Мала велику честь бути модератором презентації книги воїна «Ми не маємо права не бути сильними». Андрій пройшов жахи війни і полону, і тепер ще й ділиться своєю силою і натхненням з іншими, – каже Юлія Зак, волонтер. – Дякуємо Андрію за наснагу і стійку позицію! Книга коштує всього 100 грн. Всі кошти, виручені з продажу книги йдуть на підтримку дітей, батьки яких перебувають у російському полоні. Кожен може долучитись, кожен може допомогти. Переказуйте кошти, пишіть, куди вам надіслати книжку – картка Приватбанку 4149 4991 2489 3189 Захарчук Юлія». Також її можна придбати у всіх магазинах Книгарні «Є».
Під час презентації «Львівська Пошта» запитала п. Андрія – чим сильна зараз Україна? «Україна зараз сильна тим, що має сильну армію, яка може обороняти нашу державу. Україна має надзвичайно потужний потенціал в розвитку і важливо його не втратити. І цей потенціал полягає не лише в надрах, нашій родючій землі. Цей потенціал – у наших людях! Зокрема, у дітях. Наше завдання – виховувати дітей на національних цінностях. І робити це потрібно ще з дитячих садочків. Потрібна якісна потужна комплексна програма для всіх навчальних закладів. Скажімо, є країни, які за вигаданими легендами виховують своїх дітей….. Ми ж в Україні живемо в унікальний час серед Героїв. І ось саме це потрібно популяризувати і поширювати. Ми живемо в надзвичайний час в надзвичайній країні серед надзвичайних людей!», – відповів Андрій Бессараб.

Однією з локацій на 26 BookForum у Львові  був Ветеранський намет на пр. Свободи. Тут бійці та волонтери представляли свої авторські книги на тему війни. «Ветеранський намет», а це був унікальний простір книг про російсько-українську війну, представив майже сотню найменувань книжок. Загалом було продано 1830 книжок. Серед покупців, як звичайні містяни, що купували 1-2 книжки, так і представники бібліотек, які закуповували їх десятками для своїх читачів, – зазначає Оксана Коляда, міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда. – На форумі було представлено півтора десятка нових видань, яких не було ані в Києві на «Мистецькому Арсеналі», ані в Дніпрі на «Book space». 
З її слів, приємно, що «Ветеранський намет» вже традиційно став не просто точкою купівлі-продажу книжок.» ВетНамет – це своя атмосфера. За дні форуму тут встигли зустрітись не лише автори та читачі, але й бойові побратими. Так, одного дня до намету, не змовляючись, завітали два бійця однієї бригади, які разом воювали і от знов зустрілись саме на нашому майданчику, ну й, звісно, згадали про війну та побратимів. Саме під брезентовим дахом намету відбулось чимало зустрічей авторів та героїв їхніх книжок. Тему війни, ветеранів, їхньої творчості, зокрема і як засобу реабілітації і як дієвої зброї проти російської пропаганди обговорили не лише на теренах намету, але й на публічних дискусіях. «Ветеранський намет» – важливий та необхідний простір як для ветеранів письменників, так і для читачів, потенційної аудиторії. Тому не чекаючи нових видавничих та літературних заходів ВетНамет запроваджує власний івент. І вже готує «Простір ВетНамету», – зазначає Оксана Коляда. – Наразі мова йде про облаштування в столиці приміщення де будуть зібрані всі видання, раніше представлені у наметі і які будь-хто зможе прийти і прочитати. Дякую усім авторам і команді волонтерів «Ветеранського намету», які сумлінно роблять цю справу вже третій раз поспіль і які насправді є рушійною силою намету, його обличчям, яке зустрічає читачів та пропонує їм творчість наших ветеранів».

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.7554 / 4.13MB / SQL:{query_count}