Почате, але не завершене будівництво меморіалу

У Львівській міськраді ще не називають дату початку робіт будівництва другої черги Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні, проте обіцяють у 2020 році завершити проєкт

фото: пресслужба ЛМР
Менше місяця тому у Львові офіційно та урочисто відкрили меморіал на пагорбах вулиць Кривоноса – Замкова. Це не просто меморіал, а й сучасний громадський простір, який увіковічнює пам’ять про Небесну Сотню. Проте, за задумом авторів-проєктантів, зроблений він ще неповністю. Доповнити збудований меморіал на верхній терасі повинен пішохідний міст між пагорбами вздовж вул. Кривоноса. Нагадаємо, це буде міст-музей закритого типу, обшитий кортенівською сталлю, який будуватимуть через дорогу. Завдовжки він буде 45 м, заввишки 3,5 м, шириною 4 м. Виконання другої частини проєкту складніше і майже вдвічі дорожче, кажуть проєктанти та чиновники. Тож вони поки не беруться називати ще точні дати початку робіт будівництва мосту. 
Зараз проєкт перебуває на експертизі у Києві. У міській раді чекають висновку найближчим часом.
“Уже найближчими днями ми повинні отримати відповідь із Києва. Чому з Києва? Будівництво такого моста вважається найвищим рівнем складності. У Львові немає компаній, які б мали акредитацію на проведення таких експертиз, тому довелось скерувати проєкт на експертизу в столицю. Чекаємо на відповідь”, – розповідає Андрій Лесюк, генпроєктувальник, співавтор проєкту.
Що далі? Складно сказати, каже “Львівській Пошті” Андрій Шульський, заступник директора ЛКП “Зелений Львів”, все залежить від експертизи, де визначать остаточну вартість будівництва моста. “Бо будівництво цього проєкту має фінансувати інвестор. В ухвалі, яка була прийнята міськими депутатами, зазначалась вартість робіт розміром 30 мільйонів гривень. Та остаточну цифру знатимемо, коли отримаємо експертизу. За останніми даними, мовилось про 37 мільйонів гривень, щоб збудувати міст. Треба зазначити, що фінансування прописували в умовах будівництва канатної дороги на Високий Замок”, – пояснює Андрій Шульський.
Отож щойно місто от­римає висновок експертизи проєкту з Києва, у міській раді повинні створити конкурсну комісію, оголосити інвестиційний конкурс і визначити інвестора. Після чого шукатимуть підрядника робіт. 
Додамо, що цього тижня за участі міського голови Львова Андрія Садового на території меморіалу відбулась робоча нарада, де оглянули завершення будівництва першої черги. Там, нагадаємо, роботи виконані на 95%: залишилось доставити бетонні куби, лавки, смітники та досадити дерева, кущі. Водночас міського голову проконсультували про підготовку до будівництва пішохідного моста.
“Таке перевтілення занедбаного простору на відкритий просто фантастичне. Це перша частина проєкту, другу ж частину – пішохідний міст – реалізовуватимуть згодом. Зараз фінальна стадія експертизи. Щоб збудувати міст, треба пройти всю бюрократію. Перевіряють тисячу разів. Плануємо, що вже наступного року буде збудований міст, який стане початком великого простору. Його можна буде побачити, піднявшись на Високий Замок канатною дорогою. Це буде наступний великий проєкт. Ми будемо його використовувати як і транспорт, щоб люди могли не їхати вулицями, а просто сісти тут на фунікулер, піднятися і бути вже в районі Знесіння. Так, до речі, у багатьох європейських містах і роблять”,– зазначав на відкритті першої частини меморіалу Андрій Садовий. 
Якщо бути точнішим, то раніше мовилось, що до наступних роковин подій на Майдані у 2020 році будівництво меморіалу пам’яті мали б повністю завершити. Та чи встигнуть, якщо ще не знайшли інвестора – питання залишається відкритим.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.4423 / 4.08MB / SQL:{query_count}