Ініціативні. Креативні. Активні

Громадський бюджет 2019-2020: вісім цікавих та необхідних ідей для Львова, які пропонують реалізувати містяни. 219 проєктів зараз проходять етап модерації, а з 1 до 15 листопада триватиме голосування

Четвертий рік поспіль жителі Львова завдяки Громадському бюджету можуть втілювати свої ідеї коштом міста. Ідеї, які стосуються розвитку міста, свого двору чи навчального закладу, який відвідують їхні діти. У міській раді констатують: львів’яни щороку стають активнішими і подають чимало креативних та потрібних місту ідей, використовуючи Громадський бюджет як інструмент змін.
Зокрема, цього року на Громадський бюджет було подано 219 проєктів (172 малих та 47 великих проєктів) загальною сумою більше 209 млн грн, що на 60 проєктів більше ніж торік.
Подача проєктів завершилася минулого тижня. Цікаво, що в останній день було зареєстровано 45 проєктів із 219. Із них останній зареєстрували о 23.59.
“Ми бачимо, що вже є здорове співвідношення великих та малих проєктів. Зареєстровано 203 авторів, більшість із них – 110 осіб – це жінки (54%) і 86 осіб – це чоловіки (42%). Вік авторів різний: це і до 25 років, а також є старші 65 років. Найбільш активною є категорія львів’ян віком від 25 до 35 років”, – зазначив Орест Файфурка, заступник начальника управління “Секретаріат ради”, начальник відділу громадського партнерства управління “Секретаріат ради” Львівської міськради.
Ці 219 подані проєкти зараз проходять процедуру модерації на відповідність. Далі вони будуть скеровані до профільних управлінь на експертизу. Спочатку проаналізують, наскільки реальним є кошторис. Якщо все гаразд, то проєкти будуть допущені до голосування, яке триватиме з 1 до 15 листопада 2019 року. І лише ті, які наберуть найбільше голосів і впишуться в межі бюджету (мовилось про 38 млн грн Громадського бюджету) реалізують.
Додамо, що минулого року із 160 поданих проєктів 137 успішно пройшли експертизу і були допущені до голосування.
Отож поки триває модерація поданих проєктів, “Львівська Пошта” виокремлює декілька цікавих ідей з-поміж інших, які ймовірно найближчим часом можуть стати реальними.

Алхімічна лабораторія імені Гаррі Поттера

Подавши проєкт на Громадський бюджет Львова, автор Олександр Козловський хоче осучаснити та пристосувати шкільні кабінети хімії та фізики до навчання дітей в школі східних мов та бойових мистецтв “Будокан”, що на вул. Шухевича, 2. На сайті Громадського бюджету цей проєкт розміщений під №203. Згідно зі задумом, передбачено проведення поточного ремонту в фентезійному стилі Гоґвордсу з придбанням спеціалізованого обладнання для шкільних досліджень з хімії, фізики та біології. Сама ж будівля школи має неоренесансний стиль. Вартість робіт – 600 тис. грн.

Вуличний кінотеатр та мультипростір

Облаштувати у Білогорщі сучасний вуличний простір через Громадський  бюджет пропонує автор проєкту під №212 Марина Временова. Біля міського Народного дому авторка пропонує облаштувати вуличний кінотеатр та мультифункційний динамічний простір. Вона пропонує озеленити та освітлити територію, прокласти доріжки та облаштувати відпочинкову зону та зони сучасного вуличного кінотеатру. Бюджет – майже 500 тис. грн.

Мистецька тераса Центру архітектури, дизайну та урбаністики

Ділянка біля Порохової вежі нині є єдиною недоупорядкованою частиною на Губернаторських Валах. Нещодавно тут успішно провели фестиваль  «ВЕЖА», тому є ідея цю ділянку використовувати надалі більш цільово. Львівська організація Національної спілки архітекторів України, яка розташована у Пороховій вежі вже 60 років (вул. Підвальна, 4), пропонує втілити проєкт “Мистецькі тераси”. За задумом, біля Порохової вежі може з’явитися простір для вуличних подій: терасу можна буде використовувати як виставковий простір впродовж року і як місце для виступів у теплу пору.
Проєктом передбачено два види покриття тераси, встановлення мобільних вуличних стендів, малих архітектурних форм, вуличних світильників та озеленення. Завітати на мистецьку терасу зможе кожен охочий. Проєкт у списку поданих під №119, його бюджет – майже 598 тис. грн.

Інкубатор для передчасно народжених дітей

У міську дитячу клінічну лікарню, що на вул. Пилипа Орлика, 4, Віктор Бобик пропонує коштом міста придбати інкубатор для передчасно народжених дітей. В описі до поданого проєкту мовиться: щорічно в відділенні патології новонароджених лікується близько 800 дітей, більшість потребує використання інкубатора. Наявне у лікарні обладнання використовується десятки років, тому потребує частого  ремонту. Відповідно до нормативів, відділенню неабияк необхідне оновлення обладнання – придбати три кувези. Ціна питання – понад 590 тис. грн. Проєкт зареєстровано під №36.
Додамо, що подібний проєкт із такою ж пропозицією зареєстрований під №29. Там мовиться про нове обладнання для новонароджених дітей у лікарню, що на вул. Мечникова.

Окультурення площі Коліївщини

Перетворити площу Коліївщини на комфортний простір у центрі міста має на меті автор проєкту під №204 Теодор Нещадим. Зокрема, він пропонує встановити там освітлення, антивандальні лавки та вуличні крісла, велопарковку, смітники. Впорядкувати зони озеленення і замінити покриття центрального острівця. Отож це місце може стати ще одним привабливим громадським простором у Львові, який відвідуватимуть культурні діячі. Сума проєкту – понад 400 тис. грн.

Дитяча школа соціальних мереж

Перша студійна школа для дітей та підлітків, де навчатимуть правильно оперувати інформацією в інтернеті, може з’явитись, якщо проєкт №164 Оксани Солук пройде усі необхідні етапи Громадського бюджету. “У дитячій школі соціальних мереж фахівці навчатимуть дітей якісно та відповідально викладати та використовувати аудіо- та відеоконтент, інформацію особистого та загального характеру у соціальних мережах та креативно вести блоги”, – йдеться у описі проєкту. Окреслений бюджет на втілення цієї ідеї – майже 600 тис. грн.

Креативний простір для чотирилапих

У проєкті під №118 Наталія Андрусевич пропонує створити для розвитку собак креативний простір під назвою “Хвостаті друзі” у Скнилівському парку. Зокрема, окремий майданчик облаштувати відповідним обладнанням для дресирування. Бюджет – 374 тис. грн.

Lviv Open Lab – міський простір інноваційної освіти

Авторка цієї ідеї Олена Павлюк пропонує на просп. Червоної Калини, 58 реалізувати відкритий для усіх охочих простір, так званий мейкерспейс Lviv Open Lab з лекторієм, фізико-хімічною, біотехнологічною та техно-лабораторією, медіастудією, майстернею з роботи з деревом.
Якщо проєкт переможе і його реалізують, тут можна буде створити та запрограмувати свій пристрій, наприклад, робота, доповнити шкільні теоретичні знання з природничих наук цікавими дослідами, виготовити сувенір з дерева чи послухати виступи науковців та винахідників. Або ж у комфортних умовах прочитати книжку. Найперше Lviv Open Lab працюватиме для молоді. Цей проєкт зареєстровано під №219, його бюджет – майже 2 млн грн.

Якщо ці вісім проєктів та інші успішно пройдуть оцінку, їхні автори будуть змагатися за голоси львів’ян з 1 по 15 листопада

Схема голосування незмінна:
1) Хто може голосувати?
– Особи, що досягли 16-річного віку та зареєстровані у Львові або працюють у Львові (підтверджується довідкою з місця роботи);
– навчаються у Львові (підтверджується студентським квитком);
– володіють об’єктами нерухомості у Львові (підтверджується копією витягу на право власності);
– народжені у Львові (підтверджується паспортом).
2) Способи голосування:
– мешканці, які зареєстровані у Львові та які користуються інтернет-банкінгом (Monobank, Приват24 тощо), можуть проголосувати через сайт https://lviv.pb.org.ua/ або http://gb.city-adm.lviv.ua/;
– у верхньому правому куті тиснете блакитну кнопку “Вхід”;
– логінетесь через систему Bank ID, система автоматично заповнить ваші реєстраційні дані. Важливо підтвердити, клікнувши кнопку “Зберегти”;
– тиснете “Переглянути проекти” та вибираєте проєкт, за який ви хочете проголосувати.
Також проголосувати можливо в мобільному додатку Приват24 та у терміналах самообслуговування “ПриватБанку”.

Ще один варіант: інші особи можуть проголосувати у ЦНАПах, прийшовши з паспортом та (за потреби) з підтверджувальним документом.

Адреси ЦНАПів:
ЦНАП Галицького району – пл. Ринок, 1;
ЦНАП Личаківського району – вул. К. Левицького, 67;
ЦНАП Залізничного району – вул. І. Виговського, 32;
ЦНАП Сихівського району – просп. Червоної Калини, 72-а;
ЦНАП Шевченківського району – вул. Хвильового, 14-а;
ЦНАП Франківського району – вул. Ген. Чупринки, 85;
ЦНАП в мікрорайоні Рясне – вул. Шевченка, 374.
Кожен мешканець зможе проголосувати за один малий (до 600 тис. грн) та один великий проєкти (до 3 млн грн.).
Іншу інформацію можна отримати на сайті Громадського бюджету м. Львів та на його сторінці у фейсбуці.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.1052 / 4.17MB / SQL:{query_count}