Вибори президента: як це було на Львівщині

Якою була явка виборців, кому висловили довіру львів’яни та які правопорушення зафіксували під час голосування

фото: Олег Огородник
На Львівщині цей важливий день видався доволі тихим та спокійним. Усі виборчі дільниці розпочали й завершили роботу вчасно і відповідно до закону. Серед найбільш поширених правопорушень у Львові та області – недотримання таємниці голосування, спроби видати бюлетені виборцям, які не мали з собою паспорта, відсутність інформаційних плакатів про кандидатів. Зазначимо, що жодне з цих порушень не могло мати суттєвого впливу на результати народного волевиявлення.

Як Львівщина президента обирала

31 березня на Львівщині працювало 12 виборчих округів, на яких було 2136 виборчих дільниць. У самому Львові діяло 310 дільниць, де проголосувало понад 407 тис. виборців. Найбільш активно голосували жителі Сихівського району, інформує прес-служба Львівської міської ради.
На цих президентських виборах, як і у 2014-ому, саме жителі Львівщини продемострували найкраще дотримання громадянського обов’язку, серед усіх регіонів України. Явка львів’ян на виборчих дільницях склала 68,9%, однак все ж знизилась майже на 10% у порівнянні з 2014 роком, коли вона становила 78,2%, інформує ОПОРА – Львів.
Станом на 16.15 2 квітня Центральна виборча комісія опрацювала 100% протоколів з Львівщини. За результатами підрахунку, в регіоні лідирує чинний глава держави Петро Порошенко, якому висловили довіру понад 35% жителів Львова та області. Друге місце посідає лідер “Громадянської позиції” Анатолій Гриценко, за якого віддали свій голос 19% львів’ян, а третє – лідерка ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко, яку обрали майже 15% виборців регіону. За шоумена Володимира Зеленського, який є лідером виборчої гонки в Україні, віддали свій голос лише 11,96% львів’ян, а отже, він посідає четверте місце за результатами голосування на Львівщині.
Далі – самовисуванець Ігор Смешко, який отримав майже 4,68% голосів, а слідом за ним представник ВО “Свобода” Руслан Кошулинський, за якого віддали свій голос 4,66% львів’ян. Лідер Радикальної партії Олег Ляшко та співголова партії “Опозиційна платформа – “За життя” Юрій Бойко, отримали 3,45% та 1,34% голосів відповідно. Всі інші кандидати на пост глави держави отримали менш ніж 1% голосів жителів Львова та області.

Ситуація на дільницях Львова

Якою була атмосфера на виборчих дільницях Львова, “Львівська Пошта” запитала у офіційних спостерігачів. Зокрема, спостерігач 116-го виборчого округу Богдан Бордун розповів, що явка виборців на його дільниці становила близько 72%. Здебільшого голосували громадяни віком від 40 років, а молоді було відносно мало.
“Вибори на дільниці, де я був спостерігачем, минули досить спокійно. За це варто подякувати членам ДВК, адже вони мали досвід у цій сфері та сприяли порядку на дільниці. Також під час підрахунку та пакування бюлетенів все відбувалося згідно з виборчим законодавством. За весь день трапився лише один не дуже приємний випадок: вранці один пан пробував винести бюлетень, але, на щастя, йому перешкодили це зробити”, – каже Богдан Бордун.
Спостерігач зазначає, що найбільше голосів на його дільниці отримав Петро Порошенко, другий – Анатолій Гриценко, а третє місце посів Володимир Зеленський.
“Настрої у виборців були різні, проте люди приходили на дільницю без зайвих емоцій, – зазначає Богдан. – Дехто висловлював своє невдоволення списком у бюлетені, дехто коментував діяльність певних кандидатів, але між собою щодо політичних поглядів громадяни не конфліктували”.
Василь Мись спостерігав за виборчим процесом на дільниці 117-го виборчого округу. Він каже, що день виборів на його дільниці минув без пригод і порушень, а явка виборців склала понад 62%. “Попри спокійну ситуацію на дільницях Львова в окрузі, де я був спостерігачем, було вагоме порушення: одна зі скриньок для голосування виявилась не запломбованою”, – зазначив Василь.
З його слів, громадяни приходили на вибори у гарному настрої, з сім’ями, з дітьми та навіть робили фото біля дільниці. “Лідером голосування на моїй дільниці став Петро Порошенко. Друге місце у рейтингу посів Володимир Зеленський, а третє – Анатолій Гриценко. Водночас мене неабияк здивувала кількість голосів, яку віддали Юрію Бойку – 67”, – каже хлопець.
Спостерігач 116-го округу Назар Сліпчишин розповів, що явка виборців на його дільниці склала понад 72%. Проте люди, які приходили на дільницю, часто казали, що ідуть на вибори без вибору. “На моїй дільниці, як і в моєму окрузі, вибори минули спокійно. Порушень виборчого законодавства не фіксували, бо їх просто не було, а спроби порушень були радше помилками чи непорозуміннями. Ці спроби були вчасно виявлені, тому вдалося запобігти вже реальним порушенням”, – каже спостерігач. З його слів, чинний Президент України був лідером серед зібраних голосів на дільниці. Друге місце посів Анатолій Гриценко, а третє – Володимир Зеленський.
На президентських виборах 2019-го Анастасія Фігура вперше була офіційним спостерігачем на 115-ому виборчому окрузі. Дівчина розповіла, що день виборів на її дільниці минув спокійно, без правопорушень. “Не можу сказати, що усі виборці були дуже щасливі, коли робили свій вибір. Однак більшість з них мали оптимістичний настрій. Загалом траплялись як усмішки, так і незадоволені обличчя. Люди приходили, голосували і швидко йшли, не затримуючись на дільниці та біля неї”, – каже Анастасія Фігура. Вона зазначає, що на її дільниці трійку лідерів зі значним відривом очолив Петро Порошенко, а далі вже традиційно Анатолій Гриценко та Володимир Зеленський.


Незаконна агітація, фотографування виборчих бюлетенів та особи напідпитку – які ще порушення стались у день виборів

Правоохоронці Львівщини забезпечували публічний порядок у регіоні під час президентських виборів. Також правоохоронці стежили за збереженням й перевезенням виборчих бюлетенів і протоколів до окружних виборчих комісій. Грубих порушень публічного порядку не було виявлено, інформує ГУ Нацполіції у Львівській області.
Станом на 20.00 31 березня у поліцію надійшло 71 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства, з яких 25 частково підтвердились. Упродовж дня виборів громадяни повідомляли поліцію про невчасний початок роботи виборчої дільниці, незаконну агітацію “за” та “проти” певних кандидатів на посаду президента, фотографування виборчих бюлетенів, перебування на виборчій дільниці у стані алкогольного сп’яніння, конфлікти на дільницях та псування бюлетенів.
Зокрема, у Залізничний відділ поліції Львова надійшла заява про те, що поблизу однієї з виборчих дільниць стався конфлікт за участі голови ДВК. Правоохоронці встановили: голова дільничної виборчої комісії перебував у стані алкогольного сп’яніння. За цим фактом було складено адміністративні матеріали. Також голова однієї з дільничних виборчих комісій повідомив у Сокальське відділення поліції про те, що члени комісії помилково зіпсували п’ять виборчих бюлетенів, проштампувавши “Вибув” навпроти прізвища одного з кандидатів.
Наразі у ГУ Нацполіції Львівщини опрацьовують інформацію та проводять службове розслідування щодо фотофіксації посвідчень членів виборчих комісій та офіційних спостерігачів працівниками поліції. Більшість з них робили це без жодних пояснень. А деякі з них пояснювали свої дії тим, що у такий спосіб вони фіксували присутність спостерігачів на дільницях, а також наголосили, що міжнародним спостерігачам потрібна посилена охорона. Зазначимо, що правоохоронці не мали жодного права фотографувати посвідчення. Інформація про такі порушення надходила з різних виборчих дільниць, повідомили у Комітеті виборців України.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.5805 / 4.17MB / SQL:{query_count}