Виборчі настанови духовенства Львова

Настанови священиків перед виборами: голосувати важливо, а бути байдужим – небезпечно

фото: Reuters
Вибори президента України відбудуться через два тижні. Українці визначаються зі своїм вибором, проте іноді на їхньому шляху з’являються труднощі: надмірна кількість всюдисущої агітації чи взагалі сумніви щодо важливості виборів. Як же зорієнтуватись у виборчій метушні?
Духовенство – це мудрі й авторитетні члени нашого суспільства, які завжди допоможуть щирим словом та розумною порадою. Люди, що проповідують слово Боже роблять свій внесок у формування наших поглядів і діянь. Сучасне духовенство має близькі емоційні стосунки з різними віковими категоріями у громаді, тому ведуть різноманітну просвітницьку діяльність, налаштовують на активну громадянську позицію.
Напередодні виборів духівники Львова розповіли “Львівській Пошті” про те, чому християнинові-українцеві варто зробити свій вибір та як підготуватись до голосування: над чим задуматись, на що звернути увагу, до чого прислухатись і де шукати відповіді в разі сумнівів.

Пам’ятка виборця-християнина щодо усвідомлення відповідальності за власний голос

Як відповідальний виборець-християнин, я усвідомлюю таке:
1. Участь у виборах для мене є громадянським і моральним обов’язком.
2. “Пасивність чи бездіяльність є проявом байдужості, егоїзму, лінивства, а отже, гріхом”. Участь у політичному житті держави є водночас дотриманням євангельської заповіді любові до ближнього. Свідоме ухилення від такої участі, зокрема від участі у виборах, є виявом байдужості не лише до кандидатів у представники влади, а й до всього суспільства.
3. Мій вибір повинен бути ретельно обдуманим і виваженим.
4. Приймаючи рішення, за кого віддати свій голос, обиратиму тих, хто своїми діями демонструє повагу до християнських цінностей і захищає їх.
5. Мій вибір має бути особистим і я не змінюватиму його через винагороди чи підкупи, які мені пропонують за мій голос.
6. Я не маю права брати участі в політичних віче, мітингах чи інших політичних заходах із корисливою метою.
7. Я не осуджую інших за їхні переконання. У дусі поваги до людської гідності, прав та свобод інших, неприпустимим є осуд та зневага особи за її політичний вибір.
8. Ставши свідком підкупу, маніпуляцій, протиправних схем, які суперечать проведенню чесних і справедливих виборів, я не замовчуватиму їх.
9. Я усвідомлюю, що моя участь у виборах полягає не тільки у свідомому голосуванні, а й у подальшому контролі влади.
10. Я маю право здійснювати владу не лише через вибори уповноважених представників, а й безпосередньо. “Усім громадянам має бути гарантовано право на участь і створення політичних партій і можливість бути обраними на виборах різних рівнів”, – Душпастирський порадник “Покликання мирян до участі в суспільно-політичному житті країни”. Це право дозволяє мені самостійно бути рушієм суспільно-політичних змін, а не лише обирати уповноважених.
Синод єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

“Держава починається з нас!”

“Право вибору є дароване Богом. Ми обираємо не лише в час виборів президента чи парламентських, адже вибір насправді творимо кожного дня: на користь добра або зла. Вибір – це наша свобода, якою варто скористатись у правильному руслі та взяти на себе відповідальність за це. Зневірюватись у цьому не можна”, – розповідає отець Павло Дроздяк, капелан Львівської міської ради.
Отець зазначає, що без сумніву ми маємо бути відповідальними за свій голос – це найважливіше, на його думку. Також співрозмовник наголосив: не треба розчаровуватись чи знеохочуватись щодо виборів, натомість потрібно вірити й молитися. Своєю щоденною наполегливою працею маємо робити так, аби щодня країна ставала кращою, додає священик.
“Треба пам’ятати, що держава починається з нас самих. І благоустрій, і мир, і спокій в країні також залежать від нас”, – підсумовує о. Павло Дроздяк.

“Президент не може обіцяти усього”

“Вважаю, що обов’язково потрібно користувати з права голосу. Нехтування цим правом до добра не доведе. Кожна особа має проголосувати згідно зі своєю совістю, – розповідає отець Севастіян Дмитрух. – Часто люди розмовляють між собою про те, кому віддадуть голос і кажуть, що нема з кого вибирати. Гадаю так стверджувати не варто, бо є кандидати і вибір робити треба”. 
Священик зазначає: маємо звернути увагу на кандидата, який щось робить. На його думку, керувати державою – це бути політиком і господарем, що не кожному дано. “Важливо, аби українці зважали на попередню діяльність кандидатів, яких ми вже давно знаємо і які скільки років лише говорять, але зовсім нічого не роблять. Натомість якщо людина робить щось добре й корисне для своєї держави, для народу, то за неї, мабуть, варто віддати свій голос”, – додає співрозмовник. 
“Зараз чуємо багато пустих обіцянок. Маємо розуміти: президент не може обіцяти усього, бо не буде здатен видати зі своєї кишені всім пенсії чи дати безкоштовний газ. Такі обіцянки вже неможливо слухати, адже ми чули їх 20 років тому і досі чуємо перед виборами. Не можна політикам брехати своєму народові”, – запевняє о. Севастіян Дмитрух.
На думку священика, майбутній глава держави має бути професійним. Окрім цього, співрозмовник гадає, що людина, яка очолить державу, повинна гідно представляти нас.
“Важливо, щоб погляди майбутнього глави держави були патріотичні, аби він цінував і беріг основи державності, а також був чесним зі своїм народом, адже казав Христос: “Пізнайте правду, і правда визволить вас”, – резюмує о. Севастіян Дмитрух.

“Не можна бути байдужим”

“Вибір дуже важливий, адже це Богом даний великий дарунок. Нехтувати можливістю бути співтворцями свого майбутнього – це означає нехтувати Божим дарунком. Інша справа, коли вже хтось забирає у нас цю можливість, але зараз ми ж її маємо і можемо визначати своїм голосом, куди ітиме наша держава”, – розповідає отець Володимир Пігічин. – Те, що ми зараз в пості – це благословення для народу, адже піст є аналізом власного стану. Коли ми аналізуємо свій стан, то стаємо чесні з собою, а коли ми чесні з собою, то матимемо шанс зробити чесний вибір”.
Священик зазначає: на виборах президента мусимо розуміти, що обираємо головнокомандувача, гаранта конституції, цілісності та незалежності держави. Співрозмовник додає, що зараз можемо чути багато ідей щодо виборів, але треба чітко розуміти функції особи, яку обиратимемо.
“Варто також думати, за кого голосувати. Тут важливо бути чесним зі самим собою. Нам треба звертатися до Святого Письма, на сторінках якого є безліч вказівок. Господь нас навчає, що по ділах наших пізнають нас, тому треба робити аналіз вчинків тих, за кого плануємо голосувати. Також варто ознайомитись із командою кандидата, бо від його оточення залежить успіх декларованих намірів”, – розповідає о. Володимир.
Співрозмовник наголошує на важливості слова, яке сьогодні, на його думку, знецінюється. “Перед нами постають потоки інформації, за якими дуже важливо почути справжній зміст і не купитися на лозунги, що не мають ніякого підґрунтя”, – певен священик.
Також отець додає: людина, яка очолить державу, має бути особою, що ми їй будемо готові довіритись і важливо дивитися, хто ця людина і що за її плечима.
“Байдужість руйнує. Святий Іван Павло ІІ називав байдужість одною з найстрашніших сучасних хвороб суспільства. Маємо розуміти: не можна зараз, особливо коли триває війна, бути байдужим. Байдужість веде до загибелі цілих народів, а сьогодні смерть на війні забирає наших братів і сестер. Перед нами зараз важливий вибір: або на користь незалежності, або на користь того, чого точно не хочемо”, – підсумовує о. Володимир Пігічин.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8956 / 4.16MB / SQL:{query_count}