Як успішно скласти ЗНО

До 18 березня триває реєстрація вступників для участі в основній сесії ЗНО-2019. Як пройти тести без репетиторів і отримати 200 балів та які безкоштовні онлайн-платформи допоможуть у цьому

Уже за два місяці на випускників шкіл чекають перші іспити, результати яких визначить виш, до якого вони вступлять, та галузь знань, яку вивчатимуть наступні чотири роки. Цілий рік учні перечитували твори з української літератури, повторювали правила української мови, формули з математики і давали собі раду з часами в англійській мові. Звісно, були й такі, що палець об палець не вдарили. Зрештою, невдовзі результати зовнішнього незалежного оцінювання покажуть, хто і як працював увесь цей навчальний рік.
Також важливо, щоб учні вміли побороти свій страх, хвилювання, негативні емоції, які так чи інакше виникають на іспитах. Як успішно скласти ЗНО, “Львівська Пошта” запитала в торішніх випускників Львівського фізико-математичного ліцею, яким вдалося отримати максимальний результат на іспитах – 200 балів.

Поспішіть, бо залишитесь без атестата

Реєстрація на основну сесію ЗНО триватиме до 18 березня. До 25 березня абітурієнти зможуть внести правки, якщо при реєстрації припустилися якихось помилок або ж вирішили змінити предмет, розповідає директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти (ЛРЦОЯО) Лариса Середяк.
“У Львівській області з 23 тисяч зареєструвалися для участі в ЗНО понад 21 тисяча осіб. Тобто ще залишилися учні, яким необхідно надіслати документи, щоб зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання. Оскільки вже кілька років поспіль ДПА (державна підсумкова атестація. – “Львівська Пошта”) з трьох предметів для учнів шкіл та з двох предметів для студентів училищ і коледжів проходить у вигляді ЗНО, ті, що не зареєструються на ЗНО, не отримають атестата”, – наголошує Лариса Середяк.
Також уже цієї суботи, 16 березня, відбудеться пробне ЗНО з української мови та літератури, а 23 березня з усіх інших предметів.
“Ті, що зареєструвалися на пробне ЗНО (а це понад 20 тисяч учасників з Львівської, Волинської та Рівненської областей), повинні зі своєї інформаційної сторінки видрукувати запрошення-перепустку. Також варто заздалегідь дізнатися, в який пункт необхідно буде прийти зі своєю id-карткою. Наголошу, що процедура пробного ЗНО максимально наближена до основної сесії! Це важливо, щоб учні побачили весь процес і зуміли побороти страх. Лише результати учні отримують самостійно, ввівши свої відповіді на сайті ЛРЦОЯО”, – пояснює Лариса Середяк.
Нагадаємо, що абітурієнти зможуть подати в українські виші до семи заяв на не більш ніж чотири спеціальності. Проходити ЗНО можна з максимум чотирьох предметів. До слова, вступники у заклади вищої освіти мають право скористатися своїми сертифікатами за 2017-ий, 2018-ий і 2019 роки. Що стосується іноземної мови, то тут можна скористатися сертифікатом лише за 2018-ий і 2019 роки!

Необхідні умови для учасників з певними вадами

Український центр оцінювання якості освіти створює всі необхідні умови для учасників з вадами зору, слуху та опорно-рухового апарату, запевняє Лариса Середяк.
“Цього року вперше на пробному ЗНО для одного з учасників з вадами зору друкуємо завдання шрифтом 16 кегля. Окрім цього, він матиме додаткові півгодини на іспиті. Для інших учасників з вадами слуху на пробному ЗНО та на основній сесії з англійської мови дамо текст до завдань із аудіювання. Учням із вадами зору підбираємо аудиторії з відповідним освітленням та створюємо завдання за допомоги шрифту Брайля. Також цього року вперше учасники з вадами зору, які не знають шрифту Брайля, зможуть користуватися спеціальною комп’ютерною програмою. Для учнів із проблемами опорно-рухового апарату підбираємо пункти тестування, де є пандуси, ліфти тощо”, – розповідає Лариса Середяк.
Докладнішу інформацію щодо вступної кампанії та самої процедури проходження ЗНО-2019 можна знайти на сайті ЛРЦОЯО або ж зателефонувати на номери: (032) 2422660; (067) 6734981.


Платформи для безкоштовної підготовки

На жаль, сьогодні далеко не кожен учень має можливість відвідувати репетиторів. Однак є інший спосіб успішно пройти ЗНО – готуватися за допомоги безкоштовних онлайн-курсів. Вони полегшують самостійну підготовку, бо фільтрують інформацію і теми, які охоплює програма ЗНО.
* Гра “Українська революція 1917 – 1921 років”, розроблена Українським інститутом національної пам’яті, зокрема, допоможе легко і просто розібратися в подіях Української революції 1917 – 1921 років. Гра доступна для завантаження для android-версії за посиланням, а також для ІОS-версії за посиланням.
* Ilearn – проект від громадської спілки “Освіторія” (на фото). На платформі є курси з української мови і літератури, англійської, математики, історії України та біології. На сайті можна знайти тести і матеріали для самопідготовки з цих предметів. Окрім того, цей проект має власний канал на YouTube, де завантажені понад 100 відеолекцій, які полегшують сприйняття інформації учнями.
* Prometheus – тут доступний курс “Підготовка до ЗНО”, який передбачає підготовку з української мови і літератури, математики та історії України. Курс покликаний допомогти всім охочим вступникам поглибити та закріпити набуті знання зі шкільного курсу. Він містить усі необхідні для підготовки теми та матеріали.
* Готуємось до ЗНО – спецпроект “Студвею” з освітнім проектом EdEra та громадською спілкою “Освіторія”. На онлайн-платформі доступні зручні та насичені експрес-уроки з української мови і літератури. Навчальний матеріал подають через відеоуроки, конспекти і тести.
* Akademia.in.ua – освітній портал, який пропонує найбільшу кількість безкоштовних онлайн-курсів із підготовки до ЗНО. Тут можна знайти такі дисципліни: українська мова і література, історія, географія, біологія, хімія, іноземні мови та математика. Основна мета проекту – дати шанс всім охочим самостійно підготуватися до ЗНО і вступити в омріяний виш. До слова, на платформі є безліч корисних рекомендацій щодо того, як зареєструватися на ЗНО, коли саме це потрібно робити тощо.
* EdEra – освітня українська платформа, на якій можна знайти величезну кількість курсів. Зокрема, українська мова і література, математика, історія України, фізика, хімія. До того ж учням викладають як теорію, так і методику розв’язання задач і рівнянь – цьому приділяють найбільше уваги. Окрім тестових завдань, у середині курсу є проміжні модулі, тести та фінальний іспит.
* Освіта-онлайн – громадський проект, який передбачає можливість дистанційної освіти для школярів у форматі масових відкритих онлайн-курсів і допомагає підготуватися до ЗНО та ДПА. Тут можна знайти такі дисципліни: українська мова і література, історія, географія, біологія, хімія, англійська мова, математика та фізика. Окрім цього, в них є власний канал на YouTube, де завантажені відеолекції.
* На сайті ЛРЦОЯО знайдете онлайн-тренажери “Абетка”, “Пам’ятки з історії України”, “Історичні персоналії для візуального розпізнавання”, “Дати і події з історії України”. Насправді це дуже корисні і цікаві програми, які поєднують дати, факти, події, персоналії. Також на сайті ЛРЦОЯО знайдете безкоштовні онлайн-тестування з завданнями попередніх років.

Дем’ян Банах, 
студент Ягелонського університету (Польща), випускник Львівського фізико-математичного ліцею, у 2018-ому склав ЗНО з математики на 200 балів:
– Рецепта, як отримати максимум балів на ЗНО, немає. Бо завдання тестові, а усі ми люди, і кожен може помилитися. Особисто для мене пройти ЗНО з математики було доволі легко, бо я щороку брав участь у обласних та всеукраїнських олімпіадах з математики, на яких часто ставав призером. 
Зрозуміло, що структура ЗНО та олімпіад трохи відрізняється, проте суть та ж сама. Щодо тестових завдань потрібно бути дуже уважним, кілька разів перевірити, щоб варіант, який обрав, відповідав умові задачі. Щодо останніх завдань, зокрема відкритих задач, треба впродовж навчального року розв’язати достатню кількість задач такого типу, бачити їх “наскрізь”, наперед розуміти, що треба робити. Наприклад, у фізико-математичному ліцеї весь одинадцятий клас наш учитель з математики приділяв щонайбільше уваги саме таким задачам. 
Однак найбільше часу в мене забрала підготовка до ЗНО не з математики, а з інших предметів. Я щодня самостійно проходив тести з української мови, фізики, а також із англійської мови. Що стосується математики, то мені було досить того, що ми повторювали в ліцеї. Лише за місяць до ЗНО повторив деякі проблемні теми і пройшов тести за минулі роки.
Тим, що невдовзі проходитимуть ЗНО, раджу не зволікати і більшість часу приділити підготовці, щоб двері омріяного вишу для вас відчинилися. І, як я вже казав, нема іншого виходу, як виконати багато завдань – як тестових, так і відкритих, щоб не припуститися дурної помилки на ЗНО.

Олег Кузик, 
студент програми “Інтернет речі” НУ “Львівська політехніка”, випускник Львівського фізико-математичного ліцею, у 2018-ому на ЗНО з математики та фізики одержав по 200 балів:
– Насправді у Львівському фізико-математичному ліцеї дуже високий рівень викладання. Причому там добре готують не лише до ЗНО з фізики та математики, а й до інших предметів. Тож готувався до ЗНО без репетиторів, самостійно. Що стосується моєї підготовки, то я просто виконував усі завдання, які вчителі давали в ліцеї. Іноді доводилося сидіти по кілька годин над однією задачею, але результат був того вартий.
Вважаю, що пройти ЗНО без репетиторів абсолютно реально! Потрібна систематика у навчанні, бо за один рік всієї програми не вивчиш. Треба постійно займатися, щодня приділяти час навчанню. До слова, ще навчаючись у ліцеї, я брав участь у міжнародній олімпіаді з фізики, звідки привіз “бронзу”. Дуже наполегливо готувався до цієї олімпіади, тому до ЗНО з фізики був повністю готовий. 
Звичайно, від викладачів багато залежить, але не менше залежить від ставлення людини до свого майбутнього. Якщо людина старається, постійно займається, то хороший результат не забариться. А коли їй байдуже, нецікаво, то навіть найкрутіший репетитор не допоможе. 
Загалом ЗНО не таке страшне, як його описують. Учень, який вивчив шкільну програму і добре орієнтується в ній, неодмінно досягне успіху!

Данило Сагайдак, 
студент програми з комп’ютерних наук Українського католицького університету, випускник Львівського фізико-математичного ліцею, у 2018-ому склав ЗНО з математики на 200 балів:
– На ЗНО-2018 я отримав 200 балів з математики, 199 з фізики, 195 з англійської та 192 з української мови і літератури. Ходив до репетиторів з англійської та української мов, а до математики та фізики готувався самостійно.
Насправді причиною моїх хороших результатів є постійне вивчення математики. Мої батьки – вчителі математики, тож я ніколи не відставав від програми, завжди мав до кого звернутися, якщо чогось не знав або не розумів. Ще з шостого класу почав брати участь в обласних олімпіадах із математики. У восьмому класі вступив до фізико-математичного ліцею, тоді поїхав на Всеукраїнську олімпіаду з математики. А оскільки програма ЗНО дуже схожа до завдань на олімпіадах, то для мене нічого складного не було. Я міг контролювати свої емоції, зосередитися на самих завданнях.
У фізико-математичному ліцеї математику вивчають поглиблено. Тобто я багато років вивчав цей предмет, тому мені не довелося в останній рік проходити всю програму. Потрібно було лише повторити певні розділи і трохи потренуватися на завданнях попередніх років.
Учням, які вступатимуть у наступні роки, раджу вчитися! І не тільки в 11 класі, коли треба повторити всю програму за попередні роки і вивчити новий, складніший матеріал. Вчитися потрібно впродовж усього шкільного періоду. Лише таким чином можна забезпечити собі хороші результати на ЗНО. Бо якщо намагатися вивчити все за один рік, навіть відвідуючи репетиторів, це буде більше схоже на лотерею: чи вивчиш те, що треба, чи цього року будуть завдання, які не вмієш робити.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6159 / 4.22MB / SQL:{query_count}