Аграріям Львівщини вперше здешевили лізингові платежі

У Львівській області лише 20 малих фермерських господарств, з 800 зареєстрованих, купують техніку для розвитку свого бізнесу в лізинг. Але цього року таких підприємців стане більше, тому що в області вперше запрацює відшкодування лізингових платежів. Про це повідомила т. в. о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.
Цю програму депутати облради затвердили торік у грудні. Очільник Львівщини вже підписав розпорядження про початок роботи програми. І тепер підприємці можуть звертатися за допомогою. Програмою передбачено 2,5 млн грн для відшкодування відсотків за банківськими кредитами, кредитами, які залучають у кредитних спілках та за сплату відсотків за лізинговими платежами.
“Якщо виробник придбав техніку в лізинг і сплачує компаніям лізингові платежі, він має право на відшкодування частини цих відсотків у розмірі 0,5 облікової ставки НБУ. Але не більше, ніж сто тисяч гривень на рік для одного об’єкта господарювання”, – каже Людмила Гончаренко.
У світі торік обсяги лізингових операцій склали 1,3 трильйона доларів. Переважно у лізинг беруть транспортні засоби, сільськогосподарську техніку та комп’ютерну техніку.
Заступник керівника Проекту USAID “Трансформація фінансового сектору” Юлія Вітка вважає, що лізинг – це той гнучкий інструмент, який і за ціною, і за часом, і за зручністю пасує саме малому бізнесу. “Вважаємо, що лізингова сфера має найбільше перспектив, і вона націлена на малий та середній бізнес. Адже 95% підприємств – це малі підприємства. Вони забезпечують одну третю обсягу реалізації продукції. Але не завжди мають доступ до фінансування, щоби закупити чи оновити обладнання, розширити  свій бізнес. Не завжди підприємець може закупити це за готівку. Та й це не має сенсу з точки зору ведення бізнесу”, – каже вона.
Юлія Вітка зазначає, що, скажімо, в Польщі стоматолог має можливість взяти в лізинг мало не увесь свій кабінет: обладнання, меблі та все, що потрібно.  “Україна стоїть на порозі медичних реформ. І це – один з прикладів, як можна використати лізинг”, – каже вона.
Гендиректор Асоціації “Українське об’єднання лізингодавців” Марина Масіч зазначила, що у всьому світі підприємці оновлюють зношені фонди, розвивають бізнес, роблять інновації саме за допомогою лізингу. “Ніхто не робить це з оборотних коштів, у всьому світі це робиться завдяки інструменту лізингу. Ми хочемо донести цей досвід до українського бізнесмена. Щоби він довідався, зрозумів, порахував, прийшов і отримав. Отримав не гроші, з якими йому ще треба кудись іти й купувати майно. А отримав комбайн, конвеєрну лінію чи морозильну камеру, які потрібні для його бізнесу”, – каже вона.
Голова ради директорів Асоціації “Українське об’єднання лізингодавців” Олександр Кощеєв зауважив, що лізинг – це дуже зручний та простий інструмент для фінансування малого та середнього бізнесу. “На Львівщині, як і в усій Україні, основні напрямки фінансування – колісний та залізничний транспорт. Також в лізинг розвиваються компанії, чий бізнес пов’язаний з виготовленням меблів та іншим видом перероблення деревини. Також добре працювати в лізинг підприємствам харчової та медичної галузі”, – додає він.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6553 / 4.09MB / SQL:{query_count}