“Чому Львів не вибирають? Бо в нас немає великого залу!”

Денис Ринський, організатор Event Industry Forum-2019, – про івент-індустрію, чому розвиток галузі є важливим для міста, якість організації подій та потребу івент-холу у Львові

На столицю івент-галузі перетвориться місто Лева наступного тижня – 8–9 лютого на “Арені Львів” вдруге відбудеться Event Industry Forum-2019. Другий рік поспіль форум збере спільноту топових фахівців івент-індустрії (а це сьогодні найбільш динамічна галузь у світі) та учасників ринку івент-послуг – професійних організаторів подій, маркетологів, топ-менеджерів компаній, HR- спеціалістів.
“В Україні є ринок івент-послуг. І цей ринок відносно сформований. Торік  нам вдалося консолідувати його гравців і закріпити за Львовом імідж потужного майданчика для проведення масштабних, професійно організованих заходів. Ми розширили уявлення про івент як бізнес, ідентифікували івент-галузь в Україні та створили територію для обміну досвідом, – розповідає “Львівській Пошті” організатор форуму, керівник компанії Global Event Денис Ринський. – Говоритимемо на форумі про майбутнє івент-індустрії. Мова про найближчу перспективу (двох-трьох років) розвитку галузі. На цьогорічному форумі буде 83 спікери, що вдвічі більше, ніж торік. На захід завітають фахівці з 12 країн (торік це були представники чотирьох країн). Очікуємо тисячу представників івент-галузі”.
Мета форуму – зазирнути у майбутнє івент-індустрії, змоделювати компетенції та інструментарій івент-менеджера у перспективі, отримати корисні інсайти та знайомства у івент-ком’юніті. Одне з важливих питань про яке говоритимуть під час заходу – нагальна потреба івент-холу у Львові. Власне Денис Ринський (а він, нагадаємо, майже два роки був гендиректором “Арени Львів”) виступатиме на форумі про важливість івент-холу у нашому місті.
Загалом упродовж двох днів діятимуть кілька майданчиків, де відбуватимуться лекції, панельні дискусії, кейси, спеціалізовані майстер-класи та тренінги. Main – фундаментальні теми в галузі. Business – найкращі інструменти для заходів бізнес-сегменту. Convention – унікальні рецепти майбутнього ділових заходів. Public – професійний простір для організаторів масштабних подій. Wedding Planet – тренди в організації найкращих весіль.  Event Expo – ключова виставка обладнання, технологій та послуг івент-галузі. Як акцентують організатори, захід буде цікавий новачкам-івенторам, блогерам і замовникам заходів.
“Також хочемо, аби всі учасники форуму побачили наш регіон як неймовірно гостинний, теплий, дружній і дуже європейський і такий, який налаштований на співпрацю. Будь ласка, приїздіть і проводьте у нас івенти. Важливо, аби ринок зростав”, – зазначає Денис Ринський.
До слова, організатори вже визначилися, коли відбудеться третій форум – 20.02.2020. “Це буде форум на все місто. Є події в театрі, є події для дітей, є ділові, спортивні події, є весілля. Ми б хотіли, аби все місто жило івент-індустрією, – говорить Денис Ринський. –  Театри робили театральні івенти, дитячі заклади робили дитячі івенти. Вдале проведення заходу – це позитивні емоції, емоції, які людям запам’ятовуються надовго. Це має бути WOW! Маємо шукати джерело цих яскравих емоцій, аби людям зробити справжнє і класне свято”.
– Наша подія – вона про події. Йдеться про інструментарій для організації ділових зібрань, урочистих відкриттів і святкувань, масових відпочинкових подій, днів народжень, весіль. Це все івенти. Форум присвячений тому, як правильно і якісно організовувати події. Івент – це інструмент маркетингу, який згідно із світовою статистикою, займає все більшу частку в маркетинговому бюджеті. Четверта частина всіх маркетингових бюджетів найбільших світових компаній припадає на івенти. Половина з цих грошей йде на організацію власних подій, а інша – на участь бізнес-організацій в тих чи інших подіях, зокрема на спонсорство, партнерство тощо.

Івенти стали сучасною, ефективною та дуже дієвою формою комунікації між людьми. Події є найкращим способом вийти в офлайн. Сучасний світ переходить у цифру, тож стирається межі живого і справжнього. А івент дає спілкування, комунікацію та обмін інформацією.
– Скажіть, будь ласка, чи подібні заходи, тобто форуми, в Україні вже проводили?
– Так, проводили. Зокрема у Києві. Втім, вони мали радше статус номінації, премії.
– Чому цікаво проводити  Event Industry Forum у Львів?
– Бо ми працюємо у Львові і хочемо, аби івент-індустрія нашого міста та регіону зростала. Потрібно розвивати цей ринок.
– Чому івент-індустрія є важливою для нашого міста?
– Це гроші, розвиток інфраструктури міста. Це відкритість Львова та Львівщини для світу. Нас бачать як активну і привабливу локацію. До нас їдуть люди, налагоджуються зв’язки. Бізнес реагує на це, тож відкривають більше готелей. Стає кращою логістика. Це є розвиток міста. Наш перший форум засвідчив: багато відвідувачів відкрили для себе Львів як івент-майданчик, як місце для проведення подій.
– Цього року форум буде більш масштабним ніж торік?
– Так. На форумі буде 83 спікери, що вдвічі більше ніж торік. Кожного з них ми запрошували на конкретну тему. Ми спершу планували тему, а згодом для неї шукали професійного спікера. На захід завітають фахівці з 12 країн (торік це були представники чотирьох країн). Очікуємо тисячу учасників.
На форумі буде п’ять панельних майданчиків. У центральному залі акцентуватимемо на загальних питаннях галузі – мова про персональний бренд івентора, освіту, інновації, продажі. Тобто, йдеться про ті речі, які фундаментально впливають на розвиток галузі. Напрямок “бізнес” стосується корпоративних клієнтів, тобто бізнес-організацій, для яких працює івент-ринок, або які самі проводять івенти і в них є свої спеціалісти. Напрямок “convention” – це все, що стосується форумів, конференцій, семінарів. Тобто, подій за діловою ознакою, де збираються люди і вчаться. Напрямок “public events” – масові заходи, зокрема фестивалі та концерти. Приділяємо увагу в напрямку “весілля”.

– На вашу думку, які панельні дискусії під час форуму матимуть найбільшу популярність?
– Передусім мовиться про освіту для івенторів – “Професійна освіта івентора: де навчатися і куди податися”. Головне питання – де брати знання. Скажімо, в нашій компанії працює 15 осіб і ніхто з них не навчався на івентора. Кожного з них ми підготували індивідуально. Ми найбільша компанія щодо організації івентів у місті (проведення ділових подій, корпоративних заходів та урочистих відкриттів на теренах Західної України). За два роки провели 160 подій. Зокрема торік на “Арені Львів” організували Міжнародний економічний форум, для IT-кластера “IT-Arena”, Форум новобудов. Ми відкривали “Гранд готель”, ресторан “36 По”.
Ми збираємо у Львові особистостей, які якраз і вчать івенторів. Є кафедра івент-менеджменту у Київському університеті культури і мистецтв. Там є свої доценти. Певен, що учасникам форуму буде цікаво послухати як виглядає теорія. Матиме виступ і представник Агенції 42, які на курсах навчають івенторів. Ще один учасник – Сергій Родінов має академію івент-менеджменту.
Наступна вкрай цікава тема – “Тотальна форумоманія: потреба у знаннях чи бізнес на спікерах”. Окрім цього, виокремив би також івент-інновації – є панельна дискусія “Event іnnovations: світові практики залучення технологічних інструментів майбутнього у організації і проведенні подій”. Про це говоритимуть українці, які працюють за кордоном. Один із них – Юрій Костенко – організовує всю технічну частину (візуалізацію) для шоу “Америка має талант”. Це дуже крутий і професійний чоловік! Цікавою є панельна дискусія “Ідеальна локація для весілля”. Є питання адаптації весільного організатора до локації. Локація не до кінця розуміє потреби. В Україні стрімко розвивається напрямок організації весіль.
– До речі, у Львова багато ідеальних локацій для весілля?
– У Львові є декілька локацій плюс-мінус наближених до адекватного стану. Що таке ідеальна локація? Це коли вона відповідає розмірам, по всіх опціях по сервісу, і коли вона дає можливість в плані менеджменту співпрацювати із весільним організатором таким чином, щоб це виглядало як одне ціле.

– Той чи інший захід є вкрай цікавим і корисним, коли на ньому є сильні спікери. Ви зібрали 83 професійних спікерів. Хто з них найзірковіший, найбільш крутий?
– Один із основних зірок форуму – Irfan van Ewijk – засновник фестивалю Tomorrowland. Він розпочинає форум і буде спікером панелі “Досвід проведення найбільших фестивалів у Європі”. Це дуже крутий гість. Цей фестиваль існує багато років в Європі.
Скажімо, у 2018-ому 400 тисяч квитків на цей фестиваль продали за декілька годин. Таких проектів в Україні ще не робили ніколи. Вірю, що ми і в Україні можемо таке зробити. Україна рухається в цьому напрямку. “Tomorrowland” – це місто, створене для фестивалю, яке генерує колосальні доходи для держави. На цей фестиваль приїздять гості з усього світу. Буде цікаво послухати, як вони це роблять.
Серед спікерів і Salvatore Sagone – організатор премії BEA World. Він представляє світову премію найкращих івент-агенцій світу. Саме він знає про загальні тенденції розвитку ринку. Він сильний теоретик і організатор. Серед українських спікерів – Андрій Федорів, який є маркетологом №1 у нашій державі. Саме він придумав бренд “Нова Пошта”, він зробив рестайлінг “Розетки” – “заходьте, якщо що”. Його експертність на форумі буде скерована на підняття персонального бренду івентора. Він розповідатиме про те, яким чином, якщо ти займаєшся подіями, твоя особиста впізнаваність, публічність, відкритість твоєї позиції, активність в інтернеті впливають на успішність твоєї компанії. Довіряють більше людям, аніж компаніям. Публічна персона означає, що людина відома, відповідно успішна. Він розповість учасникам форуму, яким чином правильно вибудовувати персональний бренд.
– На яких локаціях Львова, окрім “Арени Львів”, зараз можна проводити масштабні заходи?
– Дуже хороша локація “Південний-EXPO”. Їм би лише зробити окремий в’їзд. І відмежувати її позиціонування від базару. Вважаю, що недопрацьований і недорозвинутий Палац мистецтв. Це також дуже гарна локація. Більше я не знаю. Бо немає…
– Під час форуму у вас є панельна дискусія “Івент-хол у Львові: дискусія щодо перспектив майбутнього”. Його потреба – це одне з актуальних питань для Львова. Ви особисто вірите, що такий івент-хол буде у Львові?
– Вірю! Віра в це підкріплена конкретними моїми діями, спрямованими на те, щоб це відбулося. Так, багато говорять про потребу такого івент-холу. Спершу казали про будівництво такого об’єкту біля “Арени Львів”, згодом на вул. Шевченка за церквою Анни, також біля Аеропорту. Але…
– На вашу думку, де мав би бути такий об’єкт?
– З точки зору логістики найкраще б на перехресті вул. Стрийська-Наукова. Бо саме там найкраще сполучення. Об’єкт, який разом із інфраструктурою, мав би займати не менше 2 гектарів, мав би обійтися від 30 до 70 млн доларів (в залежності від начинки і технічних засобів). Окупність такого об’єкту при 50% завантаженні і при клієнтоорієнтованій ціні на послуги складатиме не менше 15-20 років. І тут виникає проблема у тім, що з точки зору окупності це не зовсім приваблива модель для бізнесу.
Поза тим, щойно такий об’єкт з’явиться у Львові, ми спричинимо потужний імпульс ділової та подієвої активності у наш регіон, наше місто займе відкриту позицію на світовій мапі міжнародних подій – до нас поїдуть всесвітньо відомі мігруючі ділові заходи, які зараз не можуть обрати Львів. Також це дасть можливість проводити великі концерти та виставки, одним словом, вивести регіон на новий рівень інтеграції зі світом. Чому зараз не вибирають? Бо в місті немає великого залу.
Скажімо, ми літали із делегацією до Грузії, де відбувалася міжнародна конференція авіаперевізників CONNECT. Якщо ця конференція приїздить до вашого міста, то у вашому місті з’являться нові авіасполучення. Тож місто стає більш відкритим для світу.
У нашому випадку поява такого залу кардинально змінює економіку міста. Скажімо, у Львові немає де проводити великі концерти. Концерти проводять на “Арені Львів”, в оперному, клубі “Малевич”, цирку, на СКА, у Fest Republic. Нам потрібен потужний зал! Великий зал – це просто необхідно для організаторів концертів.
– Чи є бізнес, який готовий інвестувати в івент-хол? Чи це мали б бути і державні вкладення? Звідки б мали бути гроші на цей об’єкт?
– Не готовий сказати. На це запитання відповіді у мене немає. Наразі не знаю таких бізнесменів, які готові вкладати гроші у зведення івент-холу. Якби в мене були такі гроші, то вклав би. Без жодних сумнівів. Такий об’єкт важливий для міста, важливий для регіону! Докладніше про івент-хол говоритимемо на форумі. Учасникам цієї панелі буде імплантолог Мирон Угрин – організатор ділових заходів в медицині, представник IT-Arena Юрій Огоновський, Ростислав Кулик з Gastroli.ua. Запросили і Андрія Москаленка, заступника міського голови Львова, а також представників зі столиці.
Розмовляла
Ірина Цицак

Event Industry Forum-2019 встановлює національний рекорд

До організаторів EIF2019, компанії Global Events, звернулися представники Національного Реєстру Рекордів України. Як виявилося, цьогорічний Event Industry Forum має всі шанси встановити національний рекорд у номінації “Наймасовіший форум у сфері event-індустрії”, категорія “Масові заходи” MS(09).

Продюсер Юрій Нікітін у Львові

До Львова на форум приїде Юрій Нікітін – продюсер і талант-менеджер. Говоритиме по те, як створити найуспішніший музичний проект. Юрій Нікітін працює з такими артистами як Ірина Білик, Вєрка Сердючка, НеАнгели, NIKITA, Ольга Горбачова, KAZKA. Засновник і генеральний директор компанії MAMAMUSIC з 1999 року. Ментор. Засновник освітнього проекту “NIMBS: Школа Музичного Бізнесу”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8905 / 4.21MB / SQL:{query_count}