“Позитивні зміни – це результат командної роботи”

Очільник Львівщини Олег Синютка – про те, що вдалося змінити в області. 2019-ий – що в пріоритеті і яких зрушень варто чекати жителям краю

фото: Олег Огородник (3)
Можна сидіти на дивані і щодня скиглити, що “все пропало”, “все зле”, “зрада”. Та насправді є позитивні зміни, зокрема на Львівщині. Нехай ще не все гаразд, нехай ці зміни ще не у всіх галузях, нехай ще не всі дороги, лікарні, школи і садочки відремонтовані…. “Коли їдеш дорогами, які вже зробили, є відповідь на запитання, що “ніц ся не робить, ніц ся не змінило, ніц ніде не видко”… Хотів, аби добрі, якісні дороги були в кожному селі”, – зазначив під час свого звіту очільник Львівщини Олег Синютка. В приміщенні Львівського аеропорту голова Львівської ОДА звітував про свою роботу впродовж останніх чотирьох років і окреслив плани до 2021-го.
1700 км доріг відремонтовані, створені 25 тисяч робочих місць, відкриті 242 виробництва, збудовані 14 шкіл, відкриті 23 садочки, створені 26 інклюзивно-ресурсні центри – ось те, що змінилося на Львівщині за останні чотири роки. Тішить, що за темпами зростання альтернативної енергетики Львівщина на перших місцях.
Тішить, що львівське летовище стало летовищем №2 після Києва. І в цьому велика заслуга його генерального директора Тетяни Романовської. Зокрема, два роки поспіль на 40% зростає обсяг пасажиропотоку в аеропорту. Відкриття Бескидського тунелю, нові садочки та школи, відновлення роботи Львівського перинатального центру, придбання автівок для сільських амбулаторій, відремонтовані дороги та ще багато іншого – таким був 2018-ий.
“Той результат позитивних змін, який маємо на Львівщині, – це результат командної роботи. У нас надзвичайно фахові і сильні керівники галузей. Це найсильніший склад управлінців!” – наголосив “Львівській Пошті” Олег Синютка.
З його слів, успіх Львівщини – це успіх єдності, зокрема виконавчої та представницької гілок влади. Це лобізм парламентарів, які представляють Львівщину, це й праця представників уряду, “які за своїм серцем львів’яни”. Своєю чергою парламентар від Львівщини Оксана Юринець запевнила: “Команда Олега Синютки щодня добре робить свою роботу. Сьогодні треба працювати не завдяки, а всупереч купі обставин”.

фото: Діана Кормухіна (2)
Голова ОДА під час публічного звіту подякував голові Львівської обласної ради Олександру Ганущину та депутатському корпусу за плідну і конструктивну роботу. Очільник Львівщини відзначив успіх конкурсу мікропроектів, програми “Спортивний майданчик” та програми розбудови дорожньої інфраструктури. “Це ті проекти, які є розвитковими і спрямовані на покращення життя людей у наших селах та містечках”, – сказав він.
За досягненнями краю, як каже посадовець, стоїть тяжка рутинна праця 2015 –2016 років. “Ми йдемо важкою, непростою, але правильною дорогою. Львівщина найкраща нашими людьми!” – акцентував Олег Синютка. – Наше ключове завдання – продовження реформ і модернізація економіки. Люди повинні відчути ті зміни, реформи. Мовиться про збільшення зарплат та зростання економіки”.
“Чимало зроблено в медицині краю. Пишаємося відновленням роботи Львівського перинатального центру. Важливою є робота в напрямку онкопревенції. Позитивом стало придбання автівок для сільських амбулаторій, аби фельдшери в селах могли швидко дістатися до пацієнта і надати йому допомогу. Розпочали на Львівщині й будівництво сільських амбулаторій. Певен, що в 2019-ому всі 43 сільські амбулаторії будуть введені в експлуатацію”, – сказав під час свого публічного звіту Олег Синютка.
Очільник області вважає Львівщину комфортною для бізнесу. “Я категорично проти тієї фрази, яка часто лунає, що бізнесу не потрібно заважати. Це неправильно. Бізнесу необхідно допомагати! Влада має бути лобістом інтересів бізнесу, – запевняє керівник області. – Влада повинна стояти на захисті інтересів бізнесу. Влада повинна допомагати бізнесу розвиватися і освоювати нові ринки”.
Відродження села – також серед пріоритетів. “Зокрема, третій рік поспіль зростає обсяг аграрної продукції. Тішить те, що на Львівщині є хороші напрацювання в ягідництві, сімейних молочних фермах. Львівщина стає щораз привабливішою для туристів. У нас активно розвивається агротуризм”, – зазначає Олег Синютка.
Зі слів керівника області, серед пріоритетів області – розвиток спорту і здоровий спосіб життя. Мовиться про державну програму будівництва спортивних майданчиків, про обласні програми. Відтак на Львівщині облаштували нові футбольні поля і тренажерні зали, відремонтували спортивні зали в школах. “Здорові та сильні люди – запорука розвитку нашої держави!” – акцентує Олег Синютка. І тут із ним важко не погодитися!

фото: прес-служба ЛОДА, Діана Кормухіна
На запитання, на чому робитимуть максимальний акцент на Львівщині в 2019-ому, окрім ремонтів доріг, Олег Синютка відповів нашому виданню: “Найголовніше те, щоби область розвивалася гармонійно. Одними дорогами ми не врегулюємо усіх питань. Якщо будуть дороги, а не буде робочих місць, то для чого ці дороги?! Якщо будуть дороги і робочі місця, а не буде якісної освіти, то як людям жити комфортно?! Якщо будуть дороги, садочки, школа і робота, а не буде культурного дозвілля, то це також неповноцінне життя?! Все повинне розвиватися синхронно! Потрібно рівномірно розвивати всі галузі!”.
Куди йдемо у 2019 – 2021 роках? “Мовиться про розвиток інфраструктури, залучення інвестицій та створення нових робочих місць, збільшення доходів жителів краю. Ми повинні поборотися за мізки наших людей. Ми повинні побороти усталену думку, що багатим можна бути тільки за межами України. Багатим, щасливим і успішним українець може бути лише в своїй державі!”   – певен Олег Синютка.
“Ми відповідальні перед нашими Героями. Понад 14 тисяч жителів області взяли до рук зброю і пішли захищати Батьківщину. На жаль, 297 заплатили за це своїм життям… На жаль, понад 200 бійців, які повернулися з поля бою, покинули цей світ… Кожен з війни повертається зі своїм шрамом, зі своїм болем… Ми завжди українському воїнові маємо віддавати велику шану і повагу!” – наголошує Олег Синютка.
Голова Львівської ОДА разом із головою облради провів не одну зустріч із бійцями. Це були непрості зустрічі. Утім, бійці й далі нарікають, що їх не чують, скаржаться на бюрократію, на відписки…
На запитання “Львівської Пошти”, що очільник області може пообіцяти тим кільком тисячам бійців, які є на Львівщині, тобто як область їх підтримуватиме і допомагатиме в 2019-ому, які є виклики перед владою і бійцями, Олег Синютка відповів: “Дуже добре пам’ятаю свою першу зустріч з бійцями в 2015 році у театрі імені Заньковецької. Думав, ця зустріч закінчиться великим конфліктом. Були великі черги до мікрофонів. Був щирий і правдивий біль, який лунав із уст цих бійців. Ми за ці чотири роки, повірте, намагаємося робити, що можемо. Не скажу, що в нас усе ідеально. Усі чиновники знають мою принципову й категоричну позицію щодо питання бійців. І правильно буде, якщо, з одного боку, я попрошу вибачення у хлопців, які не отримали того, на що заслуговують стовідсотково. А з другого – хотів би, аби вони щиро вірили, що будь-яку проблему, яку можна вирішити, стараємося вирішити щонайшвидше. Єдине прохання до них – НІКОЛИ НЕ МОВЧАТИ! Будь-яка проблема має бути винесена “на поверхню”. Якщо є проблема – сідаймо та спілкуймося! Ми – на боці українського воїна!”.
“Влада, звісно, приділяє увагу бійцям, але хотілося б трохи більшої уваги. Притім обласна влада приділяє більше уваги бійцям, аніж міська. Я б навіть сказав – набагато більше уваги”, – розповів “Львівській Пошті” боєць, переможець Ігор Нескорених – 2018 Сергій Шимчак, який був присутній на звіті голови ЛОДА в аеропорту.
Зокрема, співрозмовник оцінює як позитив те, що обласна влада, зокрема голови Львівської ОДА та облради, проводять зустрічі з військовими.
 
 фото: прес-служба ЛОДА
Серед змін на Львівщині Сергій Шимчак назвав стан доріг і те, як змінилася інфраструктура нашого краю на краще. “Кажу, зокрема, про інфраструктурні зміни, які стосуються людей із особливими потребами. Мовиться про Тисовець. Тішить, що в області приділяється велика увага розвитку спорту. Вражений, скільки уваги обласна влада надає спорту, розвитку спортивних майданчиків”, – каже співрозмовник.
Як уже писала “Львівська Пошта”, Сергій є учасником АТО у 2014 – 2015 роках, ветеран Збройних сил України. На війні підхопив рідкісну хворобу – синдром Гієна-Барре, коли власний імунітет сприймає тіло як чуже і починає його знищувати. До слова, у 98% це захворювання трапляється лише у військових.
 
 фото: Олег Огородник
“Мені сподобався такий формат звіту влади. Завітав до аеропорту на звіт і про все дізнався. Певен, що такі зустрічі на часі. Як громадян відчув, що на Львівщині кращі дороги. Скільки в органи влади області я не звертався б, мені завжди йшли назустріч! Особисто не стикався з бюрократією”, – каже “Львівській Пошті” боєць, учасник збірної України на Іграх Нескорених у Канаді Роман Панченко.
Роман Панченко одним із перших відправився на Донбас навесні 2014-го. Тоді йому було лише 19 років, і в такому юному віці цей хлопець уже відчув, що таке справжня війна… Як писала “Львівська Пошта”, у червні 2014-го Роман був важко поранений внаслідок обстрілів із автоматів та гранатометів. Сьогодні він пересувається на інвалідному візку, у його хребті – титанові пластини.

Ірина Микичак, керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА:
– Маємо докласти максимум зусиль, аби жителі Львівщини отримували якісну, добру, надійну медичну допомогу. Продовжуємо працювати над тим, щоб у кожній лікарні були безпечні умови, були медикаменти, компетентні фахівці і доброзичливий персонал. Наше завдання – аби люди відчули якісні зміни, реформи та реорганізації. А для того, щоб жителі краю відчули у лікарнях покращення, потрібно ці лікарні привести до оптимального вигляду. Для нас украй важливим у 2019-ому є здійснення підготовки до реформи стаціонарів. Серед найважливіших завдань кілька пріоритетів. Це продовження реформи, розвиток сільської медицини та створення високотехнологічних медичних обласних центрів, навчання медперсоналу, електронна медицина і документообіг, реалізація обласних і державних програм, пошук інвестиційних проектів та міжнародна співпраця, виведення медичних послуг із тіньового ринку. Найперше продовжуємо роботу зі зміцнення первинної ланки медичної допомоги, розвитку сільської медицини з наближенням її до спеціалізованих центрів за допомоги телемедичних технологій. Працюємо над будівництвом 43 нових сільських лікарських амбулаторій та дооснащенням ще близько 70-ти. Пріоритетними лікарнями, звичайно, є обласні, сфери материнства і дитинства, Обласна клінічна лікарня, регіональні онкоцентр, кардіоцентр, Госпіталь інвалідів воєн імені Юрія Липи – тобто там, де перебувають пацієнти з найважчими патологіями. Робитимемо акцент на продовження створення скринінгових центрів, тобто на ранню діагностику виявлення недуги. Серед пріоритетів 2019-го – придбання нового ангіографа. Мовиться й про оновлення рентген-діагностичного обладнання: хочемо придбати п’ять потужних рентгенів для обласних лікарень. Предметом особливої уваги буде Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Це і повноцінна робота центральної диспетчерської, і навчання персоналу, посилення бригад, придбання спецодягу. Також плануємо придбати не менш ніж 10 нових спеціальних автомобілів. Будемо продовжувати напрям “Безпечна лікарня” – нові ліфти, харчування, інфекційний контроль. Торік встановили 17 нових ліфтів, у 2019-ому плануємо поставити ще 10. Не обійдемо увагою і протипожежну сигналізацію в медустановах. Продовження і завершення реконструкцій та капітальних ремонтів, реалізація програми енергозбереження. Зокрема, Західноукраїнський медичний центр, ОХМАТДИТ, діагностичний центр, пологовий корпус ЛОКЛ матимуть зовсім інший вигляд. Справа честі – завершити у 2019-ому другу чергу перинатального центру. Посилимо цей медзаклад сучасним медичним обладнанням задля більших можливостей – діагностичних і лікувальних. Це і початок ремонту в неонатологічному відділенні цього медзакладу коштом спонсорів. Починаємо працювати над реновацією Обласного госпіталю інвалідів воєн та Обласної психіатричної лікарні. Наша амбіційна мета – розробити в 2019-ому проект будівництва сучасного Регіонального дитячого онкоцентру із підрозділом трансплантації кісткового мозку. У 2019-ому будемо продовжувати розпочате: професійний рівень навчання наших працівників – від головного лікаря/директора до санітарки. Отож, акцент буде на якісні сучасні освітні програми. Будемо продовжувати і навчання в школі успішного менеджера (ШУММ). Планів і намірів багато. Маємо підтримку і співпрацю з керівництвом області та депутатським корпусом. У нас сильна команда обласної медичної галузі. Певна, що за підтримки нашої активної громади ми багато зможемо!
Андрій Ковальський, керівник департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА:
– Один із основних наших акцентів на 2019-ий – національно-патріотичне виховання молоді, який є незмінним упродовж років. Адже молодь – це та еволюційна зміна, яка підтримує проєвропейський вектор нашої країни. Мовиться про вишколи, фестивалі, скажімо, фестиваль “Зашків”, присвячений Дню народження Євгена Коновальця. У цьому році будемо й далі організовувати зустрічі молоді з бійцями АТО/ОСС, які започаткували торік. Ідеться й про Львівський обласний молодіжний центр, і про аналогічні зустрічі в районах області. На 2019-ий надрукували настінний календар звитяг, у якому на кожен місяць уміщена світлина окремого Героя, який тримав для нас небо на сході держави. Також у 2019-ому оголосили конкурс проектів серед молодіжних громадських організацій на суму 1 мільйон гривень. Цього року будемо й далі активно комунікувати з громадським організаціями. Маємо чути одні одних. Маємо активну і чисельну Громадську раду при Львівській ОДА.
Любомира Мандзій, керівник департаменту освіти та науки Львівської ОДА:
– Пріоритетом для освітян Львівщини на 2019-ий є продовження роботи у напрямку “Нова українська школа”. Зокрема, говоримо про закінчення довгобудів і про створення нового освітнього середовища в школах області. Важливим напрямком є розвиток мережі інклюзивно-ресурсних центрів. Також в пріоритеті збільшення відсотка охоплення дітей в області дошкільною освітою. Зокрема, відкриття нових садочків, створення додаткових місць у закладах освіти – особливо, там, де спостерігається позитивна динаміка народження дітей. Великий акцент у 2019-ому робитимемо й на професійно-технічну освіту, зокрема на модернізацію професійної освіти. Ми бачимо, що зараз на Львівщині є великий попит на робітничі професії. Бізнес чекає на якісні кадри, а наше завдання полягає у тому, щоб вони були якісні!
Мирослава Туркало, керівник департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА:
– Серед завдань на 2019-ий – підтримка дитячої творчості. Хочемо реалізувати максимум проектів, аби кожна дитина мала змогу реалізувати себе в мистецькій освіті, мати можливість відвідувати мистецькі заходи та музеї. Наша мета – щоби школярі Львівщини відвідували музеї. Спільно працюємо з департаментом освіти області. Скажімо, найкраще в цьому плані торік спрацював Стрийський район. Розуміємо, що музей має бути сучасним, медійним. Наш акцент на 3D-презентацію музеїв Львівщини, щоби люди частіше відвідували культурні пам’ятки області. Акцент і на національно-патріотичне виховання. Мовиться про продовження проектів, які стосуються Героїв Небесної Сотні, Героїв, які віддали своє життя на східних кордонах України. Хочемо, щоб кожен Герой Львівщини був гідно пошанований. Люди мають знати сучасних Героїв і сучасну українську історію! Торік ми започаткували проект “День народження Героя Небесної Сотні”. Цього року він трансформується в інший проект: поїдемо в кожну школу області, де навчалися Герої. Стартує він у лютому. Наш головний меседж – аби люди знали більше про наших Героїв. Ще один проект, який ми започаткували, – “Вшануємо Героїв”. Розпочнеться він 31 січня о 13.00 у львівському Музеї визвольної боротьби України (вул. Лисенка, 23-а). Також робитимемо акцент на промоцію мистецтва та культури. Кажу про фестивалі. Це і вихід колективів на всеукраїнський рівень, і транскордонна та міжнародна співпраця. У 2019-ому на Львівщині продовжимо проект щодо ознакування (мовиться про вшанування визначних постатей в історії та культурі області). Вже ознаковані 12 об’єктів – і це лише початок. Цей проект стратегічно важливий. У області в 2019-ому продовжимо фести гостинності – мандрівки від району до району, від мистецької школи до школи. Це обмін досвідом і промоція мистецтва кожного району та школи. На Львівщині є 81 мистецька школа. Вважаємо, що ці школи повинні максимально перезнайомитися й обмінятися досвідом.
Наталя Табака, керівник управління туризму та курортів Львівської ОДА:
– Працюватимемо у 2019-ому в напрямку екоприроди і активного туризму, гастрономічного і медичного туризму. Бачимо пожвавлення на тих територіях, з якими працювали торік. Мовиться, зокрема, про гастромандри. У 2019-ому будемо ще активніше розвивати цей напрямок, аби зацікавити не лише українського, але й іноземного туриста. Хочемо максимально залучити в область туристичні потоки. У напрямку гастромандрів зосередилися на фермерських господарствах, які працюють у районах Львівщини і виготовляють натуральну, екологічно чисту продукцію та надають екскурсійні послуги. Маю на увазі, зокрема, дегустацію продукції. Маємо 15 класних локацій, розташованих по всій області. Найбільша кількість таких господарств у Пустомитівському районі –кластер “Горбогори”. Є такі господарства і в Дрогобицькому та Сколівському районах. У 2019-ому в області стартує потужний проект з розвитку велоінфраструктури “Велокарпатія”. Це 6,8 кілометра велодоріжки зі Славського до Волосянки. Буде прокладена велотраса горою Погар. У 2019-ому зосередимо увагу на рекреаційних осередках і пікнік-локаціях, аби жителям краю і туристам було комфортно відпочивати. Пікнік-локації – це організовані відпочинкові пункти, які будуть розташовані вздовж магістралей чи озер. У цьому році робитимемо акцент на посилення співпраці з учасниками туристичного ринку області з напрацювання туристичних пакетів. Представлятимемо туристичну Львівщину на різноманітних виставкових та ділових туристичних подіях.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4520 / 4.21MB / SQL:{query_count}