Субсидії-2019: що варто знати

З 1 січня участь у монетизації пільг і субсидій братимуть сім’ї, які звернуться за допомогою вперше

“З початку нового року стартував новий механізм, так звана монетизація субсидій. Зараз майже вдвічі зменшилась кількість отримувачів субсидій у порівнянні з періодом 2017 – 2018 років. Тож цього року майже 200 тисяч домогосподарств отримують субсидії”, – зазначає директор департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації Наталія Кузяк.
За підсумками опалювального періоду 2017 – 2018 рр. в області одержували житлову субсидію 459 759 сімей (домогосподарств), що становило 56% населення області. В опалювальний період підтримкою житлової субсидії було охоплено понад мільйон громадян області (середня кількість  членів домогосподарства, яким призначено субсидію складається з трьох осіб). Станом на 5 січня 2019 року на Львівщині одержують житлову субсидію 189 939 сімей (домогосподарств), що становить 23,1% населення області (822 000 домогосподарств).
Окрім того, з 1 травня 2018 року та з 1 жовтня 2018 року відповідно до нового механізму призначення житлових субсидій діє нова програма призначення субсидії, яка є перш за все соціально справедливою та більш адресною. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії її отримали. При цьому вводяться такі механізми, при яких заможні громадяни більше не зможуть одержувати державну підтримку за кошти платників податків.
“Кожна сім’я має бути свідома того, що не слід приховувати доходи чи покупки, адже все одно доведеться повернути кошти. При виявленні таких випадків, людина повинна буде погасити суму наданої їй раніше субсидії. Кожен з нас має бути відповідальними, адже це кошти, які сплачуються іншими платниками податків”, – резюмувала Наталія Кузяк.
Нагадаємо, що з 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти і спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка на рік становить до 2500 гривень за голову.
Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, у яких є заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску з вини роботодавця (якщо він не платить податок за працівника).
Право на допомогу від уряду мають ті сім’ї, опалювальна (а не загальна) площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку.
У разі, якщо член домогосподарства не має доходів і перебуває в складних життєвих обставинах через хворобу або в складі домогосподарства є працездатні алко- або наркозалежні (при наявності довідки від лікаря), онкохворі (при наявності висновку ЛКК), субсидію має право призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.
На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, ті, хто досяг пенсійного віку або отримує пенсію за вислугу років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу по інвалідності з дитинства, і діти з інвалідністю.
Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року, коли вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсідіант має право платити тільки вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 гривень.
Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати наступні категорії осіб:
• безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій має право ухвалити позитивне для заявника рішення;
• безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості;
• громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, який підтверджується документально. Тоді домогосподарство в Україні, де зареєстрована така особа, має можливість отримати субсидію на загальних умовах.
Якщо субсидія на новий 2018 – 2019 рік вже призначена, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення в жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами.
Уряд 27 грудня 2018-го схвалив Постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі, згідно з якою змінюється алгоритм її виплати, при цьому призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними.
“Монетизація відбуватиметься у три етапи. Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комунальні послуги”, – повідомила директор департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Наталія Кузяк.
Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через “Ощадбанк” сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку, інформує прес-служба Львівської ОДА. 
З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, зокрема користується допомогою в літній період.
З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.
Тож в області постійно здійснюється перевірка правомірності одержання житлових субсидій одержувачами, зокрема і тих, хто потенційно може перебувати за кордоном.
“Зокрема, за 11 місяців 2018 року органами соціального захисту населення було проведено 42 756 обстежень та перевірок правомірності одержання житлових субсидій, в тому числі і проведено верифікацію, скеровано 9 700 запитів до державної прикордонної служби. На підставі перевірок було виявлено та припинено 1689 чинних житлових субсидій на загальну суму 8 178,3 тис. грн, повернуто 6 545,9 тис. грн”, – каже начальник відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог Львівської ОДА Василь Гельбич.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.8466 / 4.4MB / SQL:{query_count}