Отримай те, чого насправді бажаєш

Як правильно мріяти, звідки черпати натхнення, і найголовніше – як втілювати задумане у життя

Скільки разів ви обіцяли собі з нового року почати займатись спортом, читати більше книг, знайти нову роботу або ж кинути курити? Мабуть, уже не перший рік поспіль ви ставите перед собою певні цілі, складаєте список мрій, а під кінець року усвідомлюєте, що кілька мрій (або навіть більшість з них) так і залишились нездійсненними…
Чи можна назвати процес мріяння певним мистецтвом і чи його потрібно вивчати? Психологи, коучі (люди, що допомагають іншим досягати цілей) та інші успішні люди стверджують, що мріяти таки потрібно, але робити це слід правильно. Бо неправильно поставлені цілі або мрії, які нам насаджує оточення, можуть відбити мотивацію до бодай якихось дій. Про це, а також про інші поради щодо мріяння говорили експерти на тренінгу #ВідМрійДоДій, що символічно відбувся 30 грудня у Центрі Шептицького.

Кожен крок на шляху до мрії – це кілька простих дій

Аби почати рухатись на шляху до мрії, спершу потрібно справді забажати цього. Саме бажання рухатиме нас вперед, розповіла “Львівській Пошті” коуч, психолог, бізнес-тренер Олена Нагірна.
“Кожна мрія передбачає певні кроки до її здійснення. Однак іноді навіть один крок буває дуже складним. Такі складні кроки завжди потрібно розбивати на менші, і тоді людина робитиме значно більше із запланованого. Наприклад, людина мріє змінити роботу, але для цього їй спершу потрібно вивчити англійську. Відтак один із кроків для досягнення цієї цілі – вивчити англійську. Однак це складний крок і його варто розбити на менші: щотижня дивитись фільм англійською, читати книги англійською, записатись на курси тощо”, – каже Олена Нагірна.
З її слів, цей метод справді сприяє досягненню цілей. Бо одразу досягти якоїсь великої мрії важко, потрібно виконувати певні дії протягом певного періоду часу.
Розбити шлях до своєї цілі на конкретні кроки – це справді важливо. Тоді певна невдача на цьому шляху не здаватиметься аж такою трагічною, розповідає HR-manager у одній із львівських IT-компаній Михайло Буричка.
“Звісно, життя непередбачуване, і не завжди все йде за планом. Іноді кілька, здавалося б, важких кроків вдається зробити легко і просто. А буває, що легка дія викликає багато труднощів. Однак лише таким чином зможете бодай поступово наближатись до мрії. Насправді секрет успіху простий – потрібно просто щось робити!”, – наголошує Михайло Буричка.

Записуйте свої мрії, викреслюйте виконані дії і мотивуйте себе

Після визначення цілей, мрій, а також обміркуванням чітких кроків, які приведуть до їх здійснення, усі ці думки варто записати, запевняє Олена Нагірна.
“Дуже важливо писати, прописувати свої мрії. Звісно, цей список буде великим, а здійсниться з нього не так вже й багато – з цим потрібно просто змиритись і далі діяти. Записувати мрії на папері чи в електронному форматі – немає значення. Хоч бажано комбінувати ці носії думок. Особисто я не веду блокнотів, а роблю to do list (з англ. – список справ “Львівська Пошта”). Таким чином бачу, наскільки у мене перенасичений день. Для подій використовую google-календар. Також користуюсь блокнотами для запису якихось ідей, думок. Ідеї просять візуалізації, візуалізація потребує конкретних кроків, а ці кроки треба просто робити”, – каже Олена Нагірна.
З її слів, окрім записування справ, не менш важливо їх викреслювати. Тобто написали певні дії на день, а в кінці дня викреслили ті, що вдалось зробити. Цього “викреслювання” потребує наш мозок.
“Також неабияк важливо мотивувати себе. Хоч кожну людину мотивують різні речі, та все ж переважно всіх нас мотивує похвала – вона справді важлива для того, щоб рухатись уперед. До речі, ще мотивують подарунки. Наприклад, людина ставить перед собою певне завдання, визначає конкретний час, за який потрібно впоратись із ним, а тоді обіцяє собі купити щось як нагороду. Такий метод діє. Хоч насправді мене не мотивують жодні подарунки. Я мотивую себе по-іншому. Наприклад, у мене майже ніколи немає часу в обід, щоб почитати книгу. Якщо вдається виконати певне завдання, то я себе нагороджую читанням”, – розповідає Олена Нагірна.
Тобто три етапи до здійснення мрій: ціль – дія – похвала, каже вона.

Кожна поразка – це досвід

Досягнення цілей – це метод спроб і помилок. Саме завдяки помилкам ми отримуємо досвід, переконаний Михайло Буричка.
“Коли втомились, не бачимо результату від своєї роботи, то варто проаналізувати свої дії, пригадати, чого, власне, прагнемо. Бо часто люди справді забувають про що мріють. Тому важливо писати свої мрії, список певних кроків до їх здійснення. З часом прийде усвідомлення того, що варто робити для досягнення цієї цілі, а що не приносить жодного результату. А до цього, знову ж таки, можливо дійти лише завдяки методу спроб і помилок. До речі, ще важливо запитувати думку близьких, бо іноді людям зі сторони легше помітити наші помилки, аніж нам”, – каже Михайло Буричка.
Якщо людина не здійснює своїх певних задумів, то не слід вважати це за поразку, вважає Олена Нагірна.
“Не варто досвід називати поразкою. Варто з’ясувати, чому ж не вдалось досягнути цілі. Причин може бути кілька. Зокрема, концентрація дуже важких кроків, які не розбиті на прості дії. Мозок просто блокує складні кроки. Ще одна з причин – неприродне бажання. Тобто це мрії, які виникли у людини через вплив оточення, рідних. Людина може й не дуже хотіла цього, але її переконали, що їй це нібито потрібно. Оскільки така мрія не належала цій людині, то вона й не здійснилась, а людина помилково вирішила, що це поразка…”, – розповідає Олена Нагірна.
З її слів, важливо відсортовувати мрії. Визначати, що справді вам потрібно, що принесе задоволення, а що ні.
“Звісно, суспільство нині диктує нам свої правила: модно ходити туди, модно читати такі книгу, а дивитись такі-то фільми. І якщо ви не змусили себе цього зробити, то сприйняли це як поразку. Не потрібно цього робити. Можливо варто змінити оточення, а можливо варто ще раз спробувати”, – каже Олена Нагірна.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.2861 / 4.13MB / SQL:{query_count}