“Якщо інвестуєш в освіту, тоді є успішна країна”

Очільник Львова у Центрі Шептицького прозвітував за 2018-ий і розповів, що планують у місті зробити у 2019-ому

фото: прес-служба ЛМР (3)
Освіта була, є і буде пріоритетом №1 для Львова. Про це наголосив міський голова Андрій Садовий під час щорічної публічної зустрічі з громадою міста та представниками різних середовищ. Звіт очільника за підсумками 2018-го відбувся у Центрі Шептицького. “Львів інвестує в дітей, тому що мудрі діти – мудра країна. Якщо інвестуєш в освіту, тоді є успішна країна”, – наголосив мер.
“У 2019-ому у бюджеті міста понад 30% коштів підуть на освіту – це є оплата праці, ремонти, модернізації, придбання обладнання. Ми цього року спромоглися купити в кожну школу вже по два мультиборди. В наступному році ще хочемо по одному купити. Купили 20 сучасних кабінетів фізики та хімії, 3D принтери”, – каже Андрій Садовий про 2018-ий та 2019-ий.
Купили 150 великогабаритних автобусів та 30 трамваїв, відкрили тисячу місць у садочках, закупили надсучасне медичне обладнання у медзаклади міста, посадили 10 тис. дерев, вклали гроші у благоустрій парків, придбали чотири роялі в музичні школи –  це частина у списку позитивів 2018-го.
“Громадський транспорт має бути привабливим для пасажирів, – певен мер.  – Громадський транспорт Львова у цьому році оновлювався. Впродовж року місто придбало 150 великогабаритних автобусів, 30 трамваїв та провело тендер на придбання 50 тролейбусів. У наступному році робота в цьому напрямку буде продовжена. Також у місті зберігається пільговий проїзд для пенсіонерів у комунальному транспорті, а учні мають право пільгового проїзду впродовж навчального року”, – додає мер.
Щодо планів на 2019-ий, то очільник Львова сподівається, що вже в наступному році у Львові можливий початок будівництва підземних паркінгів на пл. Петрушевича та Двірцевій, якщо буде успішно завершено всі процедури інвестиційних конкурсів.
“Мав велику надію, що першим підземним паркінгом, який реалізуємо у Львові, буде паркінг біля університету під площею. Але університетська спільнота пішла у дуже великі дебати, вони мають певні переживання щодо того, що цей паркінг може зашкодити університету. Ми сьогодні спостерігаємо незвичну ситуацію, тому що сам університет генерує багато машин, поруч є управління поліції, яке також генерує, а також управління Укрзалізниці. Там сьогодні якийсь колапс створюється транспортний. Певен: дозріємо до цієї думки, що паркінг там має бути, – каже мер Львова. – Тим часом ми дуже активно просунулися щодо двох паркінгів – це площі Петрушевича і Двірцева. Хочу вірити, що у наступному році розпочнемо там роботи після завершення усіх процедур по інвестиційних конкурсах. Будемо це робити не за бюджетні кошти, а залучаючи інвесторів. Біля університету також, але, напевно, це буде пізніше. Ми також хотіли робити паркінг на площі, де є ринок “Вернісаж”, але це складно, враховуючи певну ситуацію з підприємцями. Якщо дамо їм іншу територію, то, можливо, там такий проект також буде реалізований”.
Також у планах розпочати нарешті реконструкцію площі Двірцевої. “Це наш біль. Гроші є. Є прекрасний проект – розпочинаємо у 2019-ому робити реконструкцію. Щодо ремонту вулиці Шевченка, то проект ще доопрацьовують. Хочу вірити, що ми завершили дискусії щодо вулиці Бандери, якою вона має бути”, – каже Андрій Садовий.
Не оминув Садовий і підтримку містом бійців та їхніх родин. “У Львові працює Центр надання послуг учасникам бойових дій та унікальна в Україні Програма про захист інтересів учасників АТО/ОСС, а також втілюється в життя ініціатива щодо надання їм помешкань. Коли ухвалили рішення створити Міністерство ветеранів в Україні, то першу поїздку міністр зробила саме до Львова. Вона поїхала у наш Центр надання послуг учасникам бойових дій, поспілкувалася з працівниками і багато чого занотувала, – каже мер. – Насправді ми встановили цей стандарт, який сьогодні є взірцевим для усієї країни, адже вже виплатили більш ніж двом тисячам нашим хлопцям, які були на війні, одноразову допомогу в розмірі 100 тисяч гривень. Коли ми це починали, думав, що така динаміка буде по всіх містах. Наразі такого немає”.
Зокрема, у Львові бійці отримують від міста квартири. Першочергово ті, які отримали важкі поранення або ж є сиротами, і сім’ї, які втратили у війні годувальників. “Ми надали 60 помешкань для хлопців, які пройшли зону бойових дій. У нас є резерв квартир, але дай Боже, щоб їх не треба було більше давати, щоб усі були живі-здорові. А різні пільги й допомоги військовим частинам – це наш обов’язок, тому що вони нас захищають. І я б дуже хотів, щоб ці наші напрацювання лягли в державну програму, і в Україні загалом була така ж динаміка, як у Львові”, – каже мер.
До слова, цього року на реалізацію міських програм із підтримки учасників АТО/ООС спрямували близько 70% усього соціального бюджету Львова. За час дії єдиної в країні Програми про захист інтересів бійців допомогу в розмірі 100 тис. грн вже отримали 2100 учасників бойових дій.
Не оминув міський голова під час зустрічі і про майбутній Центр науки, який незабаром має з’явитись у Львові. “Є принципова домовленість з ІТ-кластером і з компанією, яка буде оперувати, що буде збудований Центр науки в одній з будівель ІТ-комплексу. Це буде в ІТ-парку. Думаю, це буде відповідати усім стандартам”, – каже мер Львова.
Позитивом 2018-го Андрій Садовий називає те, що Львів отримав нових керівників в кіноцентрі Довженка, палаці Хоткевича, музеї “Територія терору”, та органному залі. “Прекрасні нові керівники! Там пішла динаміка. Ми змогли провести конкурси на посади і прийшли нові люди”, – зазначає мер.
“Цей світ так швидко змінюється, що треба завжди відчувати пульс. Якщо ти не є креативним – шансів сьогодні ти не маєш на успіх. Це стосується і країни, і міста. Найбільший успіх Львова – наша креативна спільнота”, – наголошує очільник міста.
Андрій Садовий зазначає, що не має наміру більше балотуватися на посаду міського голови. “Місто повинно “народити” нового міського голову. Він має бути молодший і мудріший від мене, він має бути народжений у Львові і він має мати повагу громади міста. І це наше завдання плавно до цього підійти. Буду робити для цього вже можливе і неможливе. Громада має обрати кращого або кращу”, – резюмує Андрій Садовий.

Премії як мотивація

У 2018-ому Львів не шкодував гроші на премії для освітян, науковців, перекладачів і спортсменів. “Важливою є підтримка мудрих людей. Це також серед пріоритетів Львова. Якщо говорити про мотивацію, то, окрім освітян, отримують премію спортсмени. І в цьому році 100 кращих спортсменів отримали по 25 тисяч гривень – йдеться про дитячих тренерів. За спортивні досягнення 113 спортсменів отримали премію від 2 до 10 тисяч гривень”, – зазначив мер. По 25 тис. грн премії отримали і перекладачі. 10 науковців отримали премії по 25 тис. грн. Також у Львові запровадили міську премію для письменників.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6410 / 4.14MB / SQL:{query_count}