Жінки – потужна рушійна сила!

У Львові відбувся Всеукраїнський діловий жіночий форум, під час якого говорили про роль жінки в сучасному суспільстві

Бути мамою, дружиною, керівником фірми, посадовцем чи депутатом. Все встигати, багато працювати, бути відповідальною, професійною, активною,  доброю господинею, займатися благодійністю. Бути здоровою, щасливою та успішною. Набивати гулі, розчаровуватися, зібратися. Вірити в себе, йти вперед до мети і втілення задумів, реалізовувати свої мрії, постійно вчитися та розвиватися… Такою є сучасна українська жінка – енергійна, цілеспрямована, наполеглива, розумна, мудра, добра, красива. Жінки змінюють світ на краще і надихають на це чоловіків, подаючи, зокрема, приклад своїми ініціативами.
В умовах економічної трансформації українського суспільства відбулася зміна соціального статусу жінки, розширилися економічні можливості жінок. Сьогодні жінки зарекомендували себе як професіонали, зокрема в управлінській сфері та бізнесі, формуючи власну справу, впевнено створюючи нові підприємства та бізнес-структури різного рівня. Посилення розвитку жіночого підприємництва і активне збільшення кількості жінок-підприємців створює додатковий ресурс для розвитку громади, суспільства, держави загалом.
Місія жінок – своєю любов’ю рятувати цей світ!
При Львівській торгово-промисловій палаті заснували Комітет з питань розвитку жіночого підприємництва. Він є постійно діючим консультативно-дорадчим органом палати, утвореним із числа жінок-підприємців Львівщини, представників підприємств, та сприяє розвитку жіночого підприємництва в регіоні.
Задля подальшого успішного розвитку жіночого підприємництва Львівська торгово-промислова палата провела у місті Лева Всеукраїнський діловий жіночий форум. Під час заходу говорили про роль жінки в сучасному суспільстві, формуванні цінностей, про права жінок і гендерну рівність в Україні, про здоров’я жінок та соціальну відповідальність бізнесу, про благодійність загалом і про ще багато що. Форум зібрав активних жінок різних професій та зацікавлень, які ділилися досвідом і порадами, а також розповідали свої життєві історії. Дуже гарний захід і товариство, цікаві спікери, тепла атмосфера! Форум став майданчиком для комунікацій та згуртував жінок. Найімовірніше, наступний форум відбудеться в травні-червні 2019-го.
 
 Наталя Синютка
“У червні 2018-го створили Комітет з питань розвитку жіночого підприємництва при Львівській торгово-промисловій палаті. Мали зустрічі з жінками, обговорювали різні питання. Відтак ще влітку виникла ідея провести у Львові всеукраїнський діловий жіночий форум. У нашому місті є багато жіночих організацій, і ми вирішили всі разом зібратися. Адже якщо ми  консолідуємо наші зусилля, то багато досягнемо! Так виникла нова платформа для комунікацій і співпраці – Діловий жіночий форум. Ось так і зібралися жінки, які представляють бізнес, присутні в політиці, жінки, які присвячують своє життя питанням благодійності. У Львові дуже сильне жіноцтво, з яким можна стільки добрих справ зробити! Добре, що у Львові на нашому заході були гості з Києва – Леокадія Герасименко (очолює Спілку жінок України), Розалія Кобилянська (президент ГО “Ділові Українські Жінки”) та Марина Кінах (голова благодійного фонду). Завітали до нас на форум і парламентар Оксана Юринець та викладач Львівської політехніки, дружина очільника Львівщини Наталя Синютка”, – розповідає “Львівській Пошті” Наталя Карпенчук-Конопацька, голова Комітету з питань розвитку жіночого підприємництва при Львівській торгово-промисловій палаті.
Під час заходу підписали меморандум про співпрацю між жіночими організаціями, створеними на підтримку жіночого підприємництва задля консолідації зусиль для підтримки жінок в бізнесі, соціальній сфері та реалізації різноманітних проектів.
 
 Наталя Карпенчук-Конопацька, Марина Кінах   і Розалія Кобилянська
“Разом ми зможемо досягти тих цілей, які перед собою ставимо. Серед запланованих заходів – благодійний вечір на підтримку одного з відділень Львівської обласної клінічної лікарні (мовиться про збір коштів на ремонтні роботи). Ще один захід – із січня 2019-го запровадити менторство для жінок із віддалених районів Львівщини. Менторами можуть стати успішні жінки з організацій, які підписали згаданий меморандум. Жінки готові ділитися своїм досвідом і знанням”, – запевняє Наталя Карпенчук-Конопацька.
Зі слів співрозмовниці, сила української жінки в її витривалості. “Жінці простіше, ніж чоловікові, знайти свій внутрішній ресурс. Сьогодні на плечах українських жінок дуже багато всього: жінка може, робить і йде вперед. Українки вміють швидко мобілізовуватися, рухатися до здійснення своїх задумів та мрій і при цьому всьому усміхатися та гарно виглядати”, – каже вона. – Львів’янки вміють знайти у всьому позитив. Завжди вміють підбадьорити одна одну. А ще Львівські жінки вміють гуртуватися і гори перевертати! В нашому місті є соціально відповідальний бізнес, що вкрай важливо. Добрі справи мають бути наслідувані”.
На думку Наталі Сіреджук, керівника відділу соціальних проектів та розвитку Навчально-реабілітаційного центру “Джерело”, українські жінки – це потужна рушійна сила змін у всіх сферах. І Львів – яскравий приклад цього, адже львів’янки дуже активні й креативні.
“Перед українською жінкою сьогодні постало дуже багато завдань, викликів – потрібно бути берегинею сім’ї, виховувати дітей, заробляти гроші. Сила жінки в тому, що вона дарує добро і любов, є підтримкою. У той же час маємо перемогти кожна сама себе – свої виклики, страхи, болі. Випробування в житті не є випадковими. Маємо сприйняти свою долю та свою ситуацію. Зараз із іншими батьками працюю в команді НРЦ “Джерело”. Для мене велика честь працювати в цьому закладі! Добре, що у Львові є такий потужний центр. У таких центрах існує велика потреба, створюємо мережу його осередків у районах Львова”, – каже Наталя Сіреджук, мама трьох синів.
У житті завжди треба обирати те, що тобі до серця. Потрібно вірити в себе, ангелів, у чудеса! Маєте мрію та ідею, якою запалилися, – обов’язково втілюйте її!
Благодійність стає стилем щораз більшої кількості українок. І Львів – добрий приклад цього. Світ врятують добро та чуйні серця – чуйні жіночі серця. Благодійники є добрими ангелами для дітей і дорослих, які потребують допомоги. Хтось допомагає хворим дітям та людям похилого віку, хтось родинам переселенців і бійцям. І всіх їх об’єднує те, що вони активні та ідейні, добрі та позитивні. Як добре, що у Львові з кожним роком стає щораз більше людей, які своїми справами, своїми ідеями, своєю неймовірно позитивною енергетикою змінюють цей світ! Мовиться про тих, що займаються благодійністю.
 
  Ірина Плахтій
Жінка з чуйним серцем, лікар за фахом Ірина Плахтій – співзасновниця і голова правління благодійного фонду “Із янголом на плечі”. Вона щодня живе благодійністю. Благодійність – стиль її життя. Крім того, ця енергійна жінка є керівником Західноукраїнського центру коучингу і розвитку особистості, представниця клубу “Коло”-Львів та “Клубу успішних жінок “Жінки України”. Жінки – велика рушійна сила, вважає вона.
Зі слів голови правління благодійного фонду “Із янголом на плечі” (у цьому фонді 90% становлять жінки!), вони допомагають і підтримують важко хворих дітей, зокрема онкохворих, яким потрібне лікування за кордоном. Мовиться, зокрема, про трансплантацію кісткового мозку.
“Коли ми засновували фонд, то визначили: такі діточки повинні мати підтримку. Ми боремося за життя цих діточок. Це непростий вид благодійності, але ми це робимо і будемо робити!” – наголошує Ірина Плахтій.
Фонд допомагає, зокрема, дитячому мобільному госпісу. Мовиться про допомогу невиліковним дітям, які живуть завдяки апаратам. Окрім цього, фонд “Із янголом на плечі” підтримує п’ять сиротинців Львівщини та геріатричний пансіонат. Потрібно бачити очі тих діточок, їхню радість, захоплення, коли представники фонду організовують їм свято із сюрпризами безпосередньо в лікарняній палаті.
“Щиро дякую всім добрим людям, які допомагають благодійного фонду “Із янголом на плечі”, переказують кошти! Щиро дякую всім благодійникам і меценатам, які відгукуються на потреби фонду. Коли хворі діти, їхні родини знають, що за їхнє життя борються так багато людей, допомагають їм із вірою та любов’ю – у них є шанс вижити”, – веде далі Ірина Плахтій. – Всі ми сильні тоді, коли щось віддаємо. 50% у моєму житті займає благодійність. Я знайшла себе в благодійності. Дуже важливо в благодійності знайти своє покликання і з позиції цього покликання допомагати”.
 
 Олександра Юрченко
Благодійність стала стилем життя і для Олександри Юрченко – віце-президента ГО “Ділові українські жінки у Львівській області” з напряму “Духовність і патріотизм”, кандидата економічних наук, доцента кафедри обліку й аудиту Львівського нацуніверситету ім. І. Франка. Вона успішна жінка, яка розвивається як науковець, викладає студентам основи бухгалтерського обліку, ініціативна й активна. Головне її захоплення – кондитерська справа (пекти торти і на всі благодійні заходи приходити зі своїми смаколиками).
Благодійність ввійшла у її життя, коли розпочалася війна на сході нашої держави. Близькою для неї стала допомога військовим і дітям бійців. Доцент Франкового вишу Олександра Юрченко щодня докладає зусиль до виховання молодого покоління, любить свою роботу і своїх студентів.
“Викладаю на економічному факультеті Львівського нацуніверситету ім. І. Франка бухгалтерський облік та аудит. Коли мені виповнилося за 40 і я самостійно виховала двох доньок, подумала, чим ще можу зайнятися. Почала займалася “кондитеркою”, яку дуже люблю. Зараз мої роботи є у львівських ресторанах та кав’ярнях. І я тішуся, що львів’яни та гості міста смакують мої торти. Радію, що реалізувалася моя мрія. Коли у Львові з’явилася організація “Ділові жінки”, я стала її  учасницею. Коли мені доручили вести напрямок “Духовність і патріотизм”, ви собі не уявляєте, з якою гордістю я йшла додому”, – розповідає вона. Тепер жінка є волонтеркою. Пишається, що йшла разом з іншими львівськими волонтерами у Марші єдності, який відбувся у Львові на свято Покрови. “Волонтерство – це місія. Мене студенти на лекції розпитують про бійців, про реабілітаційний центр “Фенікс. Цей центр є ковточком повітря для бійців та їхніх родин. Тут бійці отримують фахову психологічну допомогу. Тут збираються волонтери, які допомагають хлопцям. Тут бійці під час арт-терапії малюють ангеликів. А що я роблю у центрі? Несу коробку власноруч спечених солодощів. І так гарно, коли однією рукою хлопці малюють, а в другій тримають і смакують мої солодощі!” – каже пані Олександра. Саме в центрі “Фенікс” вона познайомилася із атовцем-переселенцем, вдівцем, батьком 10-річного Єгорчика, які тепер вже стали її родиною.

“Я така щаслива, що в мене дві доньки, два зяті, і тепер у мене по хаті бігає 10-річний хлопчик. Всі кажуть: це наша дитина! Тішуся, що поруч мене сильний і добрий чоловік! Я 46 років чекала на такого чоловіка, на такого захисника і на такого Героя! Місія жінок – своєю любов’ю рятувати цей світ!” – акцентує Олександра Юрченко.
У житті завжди треба обирати те, що тобі до серця. Мати позицію, не зраджувати собі. Потрібно вірити в себе, ангелів, у чудеса! І не лише, коли приходить Святий Миколай, а увесь рік. Адже віра – це так багато! Маєте мрію та ідею, якою запалилися, – обов’язково втілюйте її! Це такий кайф, коли ця мрія реалізується в житті!” – наголошує Ярослава
 
 Ярослава Павлюковець
Павлюковець, засновниця ресторану “Гридниця”, яка вже 16 років поспіль у ресторанному бізнесі, мама двох донечок. – Дякую за підтримку дорогій мамі, адміністратору “Гридниці” Олі, з якою ми всі ці роки разом. І звісно, дякую Борису Григоровичу Возницькому, який був для мене Ангелом у житті! Мені багато в чому пощастило. Мати можливість створити ресторан в середньовічному Олеському замку і стільки часу там творити –  це щастя. Розвиватися, любити, падати і підніматися, переживати, вдосконалюватись і йти вперед. Дякую всім, хто знайшов час і можливості приїхати до нас за ці роки! Дякую моїм прекрасним дівчаткам, які поряд!”.
Серед учасниць Ділового жіночого форуму і Руслана Римарська, керівник компанії “Будьмо здорові”. Вона певна, що такі форуми на часі. Це майданчик для комунікації, обміну досвідом, майданчик для співпраці та об’єднання жінок різних сфер діяльності. Цього тижня Руслана Римарська у жіночому товаристві львів’янок ділилася своїм досвідом провадження бізнесу під час заходу “На каву з успішною жінкою”, який організував центр “Жіночі перспективи”. “Дякую Руслані Римарській за чудову зустріч. Відверта розмова з молодими, але з досвідом жінками, які прийшли, справила на учасниць надзвичайно позитивне враження. Гарний початок цілої серії зустрічей, запланованих центром “Жіночі перспективи” з метою активізувати молодих жінок та дати можливість із перших вуст довідатися про життя і здобутки ділових успішних жінок Львова. Разом ми зможемо зробити багато гарних справ”, – каже Люба Максимович, керівник центру “Жіночі перспективи”.
 
 Руслана Римарська (праворуч)
“Українська жінка в сучасному світі є гнучкою, вміє швидко знаходити те чи інше вирішення ситуації. Пильнує родину, роботу і встигає все. Гарно, коли в житті робиш те, що тобі подобається, робиш те, що любиш, і від цього отримуєш задоволення, ростеш, будуєш плани на подальший розвиток. Робити в житті те, що тобі подобається, – щастя. Жінка сама є джерелом свого щастя. Потрібно вірити в свою справу та в свою мрію!” – акцентувала під час  розмови з “Львівською Поштою” Руслана Римарська.
А після заходу “На каву з успішною жінкою” вона на своїй сторінці у Facebook написала чергову мрію: “Сподіваюся, що вже у січні 2019-го зможемо зібратися з активними жінками Львівщини на стратегічну сесію, щоб разом подумати, що ми як спільнота жінок можемо зробити разом для підсилення української жінки!”.

Люба Максимович, керівник центру “Жіночі перспективи”:
– Сила української жінки в її мудрості, в розумінні того, що вона повинна впливати на те, що відбувається в країні. Її сила в толерантності і в бажанні зрозуміти, як можна разом із чоловіками цю країну змінити в кращий бік. Тішуся, що у Львові відбувся Всеукраїнський діловий жіночий форум. Хоча я й була на той час у відрядженні поза межами Львівщини… Подібних форумів у Львові ще не було. Такі заходи на часі і задля об’єднання жіноцтва. Успішні жінки мають розповідати про свій досвід, ділитися життєвими порадами з іншими. Зокрема, центр “Жіночі перспективи” планує проводити цікаві дискусійні клуби певної тематики, запрошуватимемо експертів. Самотужки дуже важко вирішувати ті чи інші питання, а ось разом, якщо маєш мету, – набагато більший ефект. Жінки в Україні, зокрема у Львові, зараз дуже активні. Певна: варто бути ще активнішими. Жінки мають ставати лідерами, і потрібно працювати над тим, аби більше жінок в Україні були на рівні прийняття рішень. Це добре, що в уряді жінки є міністрами, в парламенті є дві заступниці спікера. Це добре, адже жінки – рушійна сила, особливо у той час, в якому зараз живемо. І добре, що чоловіки це розуміють. В Україні маємо великий жіночий потенціал! Час революцій в Україні показав, що немає нічого суто чоловічого чи суто жіночого. Якщо є біда, ми не ділимо роботу на чоловічу і жіночу. Робимо все разом! Скільки зараз в Україні жінок волонтерів! Також маємо мужніх жінок, які захищають наші східні кордони. В Україні є перша жінка-генерал.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4426 / 4.15MB / SQL:{query_count}