“Вусопад” на Львівщині

Медики-урологи закликають чоловіків пройти обстеження

На Львівщині до 6 грудня триватиме акція “Дні профілактики онкозахворювань статевої сфери у чоловіків”. Тож медики радять звернутися до уролога, здати кров на аналіз на специфічний антиген і пройти ультразвукову діагностику. Боятися потрібно запустити хворобу, а не обстеження. Вчасне виявлення недуги збільшує шанси на тривале, здорове і якісне життя!
“Таку акцію проводять щороку не тільки в Україні, а й у всьому світі. Вона спрямована на покращення поінформованості населення. Рак передміхурової залози (РПЗ) – одна з найважливіших медичних проблем, посідає друге місце серед причин смертності від злоякісних новоутворів у чоловіків і є найбільш поширеним захворюванням у Європі”, – повідомив під час брифінгу з цієї нагоди т.в.о. заступника директора департаменту охорони ЛОДА здоров’я Андрій Васько.
Зі слів завідувача відділення урології Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Юрія Дійчука, онкологи та урологи цього місяця не голяться, аби викликати запитання “чому?”, і у відповідь розповісти про потребу регулярних перевірок стану свого здоров’я. “Це проблема досить серйозна. Рівень захворюваності зростає. Тому чоловікам після 50 років необхідно здати аналіз на PSA. За 15 років рівень захворюваності збільшився удвічі. Проведення подібних акцій – украй необхідний захід, адже вчасна діагностика дозволяє виявити патологію на ранній стадії, а відтак  зберегти життя людині”.
“Ми проводили такі акції зазвичай у вересні. А цього року вирішили провести у листопаді, приєднавшись до західного флешмобу – місяць “Вусопад” (Movember – так називають відрощування вусів упродовж листопада). Всі урологи відділення також підготувалися до акції, запустивши вуса і бороди, щоби привернути увагу до цієї проблеми. Наголошую: акція має на меті обстежити здорових чоловіків! Під час проведення торішньої акції у Львівський області оглянули 7610 пацієнтів. Проведене дослідження на простатспецифічний антиген у 2666 пацієнтів, УЗД простати – 3870 пацієнтів”, – розповів заступник генерального директора Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Орест Тріль.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.5493 / 4.08MB / SQL:{query_count}