Запобігти інвалідності можна

У Львові запрацював Центр раннього втручання для дітей з вадами розвитку

Від серпня у Львові на базі 4-ї міської поліклініки Львова, що на Сихові, працює Центр раннього втручання для сімей, в яких виховуються діти з порушенням розвитку віком до чотирьох років. Такі центри мають відкрити у всіх районах Львова, повідомляє прес-служба ЛМР. У Сихівському центрі зареєстровані 64 сім’ї.
“Ми хочемо створити подібні Центри в кожному районі міста. За статистикою, до 10% діток потребують окремої підтримки і окремого навчання батьків, як з такими дітьми бути”, – зазначив мер Львова Андрій Садовий.
Він додає, що функціонує міський центр за підтримки центру “Джерело”, де є група відповідних фахівців.
“На наступний рік передбачаємо в бюджеті кошти на відкриття таких Центрів у Залізничному районі, на вул. Мазепи”, – обіцяє він.
“За 9 місяців 2018 року послугу раннього втручання отримали 64 сім’ї. А це 2 дитини з церебральним паралічем, 6 дітей з розладом спектру аутизму, 16 дітей з мовними розладами, 13 дітей з мінімальною мозковою дисфункцією, 1 дитина з вродженою вадою центральної нервової системи, 4 дітей з генетичними захворюваннями, 10 дітей з поведінковими розладами, 10 дітей з гіпоксично-ішемічними ураженнями центральної нервової системи, а також 3 сім’ї із групи соціального ризику”, – каже заступник головного лікаря з охорони материнства та дитинства 4-ї міської поліклініки Галина Бєлова.
Для створення Центру, зокрема на ремонтні роботи та закупівлю обладнання й інвентаря, використали майже 1,2 млн грн.
Раннє втручання – це міждисциплінарна сімейно-орієнтована допомога родині з дитиною раннього віку з порушеннями здоров’я та розвитку, яка передбачає роботу, спрямовану на розвиток дитини і нормалізацію життя родини. Раннє втручання має виражену профілактичну спрямованість щодо попередження прогресування порушень у дітей, інвалідизації та інституалізації, тобто відмов від дітей та влаштування їх під державну опіку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.7469 / 4.06MB / SQL:{query_count}