“Конкурс мікропроектів – гордість Львівщини”

Що вдалося зробити Львівській облраді у 2018-ому, а також про перспективи та завдання на наступний рік

фото: Діана Кормухіна
Вже три роки працює депутатський корпус Львівської облради VII скликання. Зі слів голови обласної ради Олександра Ганущина, у планах на 2018 рік визначені такі напрямки діяльності: розвиток інфраструктури, зміна підходів щодо призначення керівників комунальних медзакладів, новий рівень у конкурсі проектів місцевого розвитку, транскордонне та міжнародне співробітництво тощо. Чого вдалось досягти у цих напрямках діяльності, як за останній рік оцінює свою роботу сам голова облради Олександр Ганущин та якумету ставить перед собою ЛОР на 2019-ий.

Розвиток інфраструктури як пріоритет

“Цього року запрацював Державний дорожній фонд. Отже, обласний бюджет отримав 583,2 млн грн субвенції на ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Загалом вдалось відремонтувати 337 км доріг на суму 737,3 млн грн”, – розповів голова Львівської облради Олександр Ганущин.
Кошти на ремонт доріг надійшли з різних джерел. Зокрема, вперше Львівська облрада отримала субвенцію з держбюджету, розповіла заступник начальника відділу з питань бюджету та обласних програм Львівської облради Надія Ситник.
“З отриманої субвенції 385 млн грн скерували на ремонт доріг. Окремо ще виділили кошти з обласного бюджету на ремонт доріг, а також отримали кошти з держбюджету. Отож, за дороги загального користування місцевого значення (6,5 тис. км) тепер відповідає облдержадміністрація. До слова, раніше ці дороги підпорядковувались Укравтодору”, – каже Надія Ситник.
З її слів, перелік доріг, які відремонтували або ремонтують, можна знайти на сайті ЛОР. Там також є інтерактивна мапа, на якій зображені усі ці ділянки.
“Оскільки не ремонтуємо дороги від початку до кінця, то назвати конкретну дорогу, яку повністю відремонтували, не можу. Це буде некоректно, бо на кожній дорозі ремонтуємо найбільш критичні ділянки. Тобто ремонтуємо по одному, два, три кілометри. Повністю не ремонтуємо дороги, бо це дуже дорого. Так, наприклад, ремонт одного кілометра дороги місцевого значення коштує щонайменше три-чотири млн гривень”, – наголошує Надія Ситник.
З її слів, програма ЛОР щодо ремонту доріг передбачає, що 180 млн грн виділили на дороги міжрайонного сполучення, щоб з’єднати обласні центри з районами. Окрім цього, на кожен район виділили по п’ять млн грн. Отже, керівництво кожного району самостійно вирішувало, на яку дорогу потрібно скерувати кошти.
“Наприклад, на дорогу Броди – Тернопіль та Красне – Чимиринці виділили 10 млн грн. Там розпочали роботи ще минулих років, а зараз завершуємо ремонт цих доріг. Досить велику суму виділили на дорогу Новошиці – Ріпчиці (Дрогобицький район) – вісім млн грн, Березина – Ходорківці (Жидачівський район) – 5,5 млн грн, Щирець – Вербіж (Миколаївський район) – 4 млн грн”, – розповіла Надія Ситник.

Конкурс мікропроектів: найдієвіша програма

Цього року конкурс проектів місцевого розвитку вийшов на новий рівень. Зокрема, вдалось створити онлайн-платформу для адміністрування, збільшили фінансування, розширили пріоритети, удосконалили систему оцінювання проектів, розповів Олександр Ганущин.
“Конкурс мікропроектів – наша гордість! Насправді це найдієвіша обласна програма, яка ще й отримала цього року рекордне фінансування з обласного бюджету. Також тішуся, що з понад 2000 учасників конкурсу обрали понад 1000 переможців. Зазначу, що нині в Україні немає аналогу такій програмі, що дозволяє залучати на міні-проекти до 400 тисяч гривень. Саме завдяки цій програмі кожен може покращити життя у своїй громаді”, – наголосив Олександр Ганущин.
З його слів, у 2018-ому реалізують рекордну кількість проектів – 1007. Їхня загальна вартість складає 253,6 млн грн.
“До найцікавіших проектів, що вдалось реалізувати, можна віднести придбання інформаційно-навігаційного кіоску з метою туристичної привабливості та доступності міста-курорту Трускавця, створення інфраструктури активного туризму на території Славської ОТГ, облаштування скверу Пам’яті на вул. Січових Стрільців у с. Медвежа (Дрогобицький район), облаштування інтерактивного навчально-виховного майданчика для безпеки руху дітей біля ДНЗ №7 Веселка у Золочеві”, – розповіла керівник прес-служби Львівської облради Уляна Лаврик.
З її слів, райони Львівщини, які найбільш активно беруть участь у конкурсі проектів місцевого розвитку, – Жидачівський, Сокальський, Жовківський, Пустомитівський.

Допомога армії і учасникам війни

Провадження активної політики національної пам’яті, допомоги Збройним силам України та роботи з ветеранами ООС (АТО) надалі залишається пріоритетом для ЛОР, наголосив Олександр Ганущин.
“Продовжуємо на належному рівні фінансувати більшість військових частин, що розташовані на Львівщині. Також цього року спорудили пам’ятник Героям ЗУНР та УГА, виготовили та вручили 100 спеціальних нагород ЛОР до 100-річчя ЗУНР, відкрили Будинок воїна у приміщенні колишнього Російського культурного центру, врегулювали статус 227 бійців-добровольців АТО, встановили пам’ятні хрести загиблим воїнам”, – зазначив Олександр Ганущин.

Змагання за керівництво у медзакладах

2018 рік став знаковим у зміні підходів щодо призначення керівників комунальних медичних закладів, розповів голова Львівської облради.
“Провели 17 відкритих конкурсів, визначили 14 переможців. До слова, керівників призначено на посади терміном на п’ять років. Ще одна “фішка” облради – ми маємо повноваження призначати керівників комунальних закладів обласної ради без проведення конкурсу. Проте ми все ж таки проводимо відкриті, часом дуже непрості, змагання за “кращих з кращих”. Цей рік – рік переходу новопризначених керівників на строковий контракт”, – зазначив Олександр Ганущин.
З його слів, окрім цього, Львівська облрада одна з перших в Україні підтримала курс уряду на автономізацію закладів охорони здоров’я в некомерційні  комунальні підприємства.

19 об’єктів природно-заповідного фонду

Впродовж 2018-го Львівська облрада ухвалила рішення про створення 19 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 188,92 га. Зокрема, вирішили створити шість ботанічних пам’яток природи місцевого значення у Львові – “Липа серцелиста”, “Гінкго дволопатеве”, “Метасеквоя” тощо; один ландшафтний заказник місцевого значення у Городоцькому районі – “Урочище Солониця”; 12 лісових заказників – “Воля Якубова” (Дрогобицький район), “Ангелівка” (Буський район), “Бачина” (Старосамбірський район) тощо.
“Улітку надіслали проект створення національного природного парку “Бойківщина” у Мінприроди України для ухвалення подальших рішень. Сьогодні цей проект перебуває на погодженні у Міністерстві фінансів України. НПП “Бойківщина” планується створити в межах Турківського району, його площа становитиме 12240 га. Також у планах відкрити НПП “Королівські Бескиди” площею 8997 га, який розташовуватиметься у Старосамбірському районі”, – розповів Олександр Ганущин.

Успішна транскордонна співпраця

“Асоціація “Єврорегіон Карпати – Україна” – лідер у залученні коштів міжнародної технічної допомоги. Зокрема, ці кошти скеровано на реалізацію шести проектів у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020. Загальний бюджет проектів становить понад 12,5 млн євро”, – зазначив Олександр Ганущин.
З його слів, саме успішна реалізація цих проектів у 2018 – 2020 роках стане перепусткою для Львівщини до ще більших можливостей.
Підбиваючи підсумки свого звіту, голова ЛОР серед основних завдань на 2019 рік назвав розвиток соціальної інфраструктури, конкурс проектів місцевого розвитку 2019, транскордонне та міжнародне співробітництво, проект “Змінимо країну разом”, розширення природно-заповідного фонду області та розвиток рекреації, ефективне використання комунального майна, забезпечення стабільності під час проведення двох загальнонаціональних виборчих кампаній та інші.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4234 / 4.05MB / SQL:{query_count}