Львівські янголи-охоронці бійців

У військовому госпіталі, що на вулиці Личаківській, п’ятий рік поспіль працює “Волонтерська Сотня Львів”. Війна триває – містяни, долучайтеся до допомоги військовим

фото: Олег Огородник (3)
Вони вже п’ять років є міцним тилом для українських військових, не залишають жодного бійця в потребі, ні на хвилину не забувають про війну, вони – волонтери громадської ініціативи “Волонтерська Сотня Львів”, що функціонує при Львівському військовому госпіталі.
Маленька кімнатка на прохідній Львівського військового шпиталю з 2014-го заповнена майже під стелю гуманітарною допомогою від чуйних людей. Волонтери тут перебувають у постійному русі: вони приймають допомогу від львів’ян і одразу ж її видають бійцям, які сюди приходять дуже часто, опікуються важкопораненими й слідкують, аби у них було все необхідне. Після виписки бійців, волонтери підтримують зв’язок із ними і завжди готові допомогти їм з медикаментами чи реабілітацією.
Тетяна Степанівна розпочала свою волонтерську діяльність ще з Революції Гідності. Вона не мала можливості бути в Києві, тому була активною на львівському Майдані. Коли розпочалась війна на сході України, жінка приєдналась до новоствореної “Волонтерської сотні”, і вже чотири роки майже щодня опікується пораненими, як власними дітьми. Вона каже, що тут її місце, а свою діяльність героїчною зовсім не вважає.
Дві жінки з Пустомит щомісяця передають по 200 гривень із пенсії кожна
Ольга Пастушенко (на фото) почула по радіо, що при Львівському військовому госпіталі відкрили реабілітаційне відділення для поранених. Відділенню були необхідні матраци, подушки, ковдри тощо. Тоді пані Ольга разом зі “Союзом українок” звернулися за допомогою до членкинь товариства у США. Ті у відповідь надіслали значну суму коштів, на які придбали все необхідне і передали до відділення. Коли жінка виходила з госпіталю, то сказала, що при потребі можна звертатися до неї. Ольгу Пастушенко попросили прийти в понеділок, відтоді кожен понеділок вона проводить у кімнатці “Волонтерської Сотні Львів” при військовому шпиталі.
Волонтерською діяльністю Василина почала займатись ще під час Майдану. Згодом долучилась до “Волонтерської Сотні”, адже знала багатьох людей з цієї громадської ініціативи. Дівчина щотижня долає 100 км, аби добратися до госпіталю й допомагати військовим.

“Львівській Пошті” волонтерки розповіли, хто є найбільш активними доброчинцями для потреб шпиталю. “Історій про активних волонтерів дуже багато. Всі вони різного віку і достатку, але допомога кожного важлива. Якось до нас прийшла 90-річна бабуся, яка принесла пиріжки. Була у нас і літня жінка, чия 92-річна сусідка передала пораненим дві пляшки води та 200 грамів цукерок, – розповідає Ольга Пастушенко. – Мама нашої волонтерки Ольга Михайлівна на своє 85-річчя сплела 85 пар шкарпеток, які ми передали хлопцям на передову. А ось дві пані з Пустомит впродовж років праці громадської ініціативи “Волонтерська Сотня Львів” щомісяця передають по 200 гривень із пенсії кожна. Ми навіть двічі одержали кошти від професора з Новосибірська”.
Зі слів співрозмовниці, є допомога з-за кордону, зокрема є волонтерка зі позивним “Шалена Бджілка”, яка 9 місяців працює в Італії, де постійно проводить збір гуманітарної допомоги для військових, а 3 місяці проводить в Україні, часто відвідуючи госпіталь. Ще одна волонтерка пані Марія живе в Іспанії, де організовує відпочинок і реабілітацію для бійців.
“Чимало волонтерської допомоги для бійців є і від школярів. На 1 вересня діти, заощадивши кошти на придбанні букетів вчителям, закупили в госпіталь печиво і серветки. Після Дня вчителя сюди привезли кілька ящиків цукерок. А нещодавно у школі св. Софії діти та вчителі організували благодійний ярмарок, а за вилучені на ньому кошти закупили й привезли в госпіталь 100 великих упаковок вологих серветок, – додає волонтерка Тетяна Степанівна. – Постійними нашими волонтерами є, як ми їх називаємо, є ГО “Пенсіонери вулиці Пасічної”. Вони дуже активні, бо щотижня приносять домашню випічку і постійно збирають гроші воїнам на лікування. Також у суботу до нас приїжджає пан Тарас з партіями йогуртів та кефірів. Кілька років поспіль щотижня фермер з смт Куликів забезпечує бійців домашнім сиром. Часто заходить до нас пан Василь завжди з гостинцями: фруктами, овочами та квашениною”.
Ми традиційно записуємо імена усіх людей, які приносять допомогу, а потім передаємо списки до церкви, щоб там молились за їхнє здоров’я
У 2014-2015 роках Львів активно допомагав волонтерам. Натомість зараз ця активність в рази є меншою. “Ще з самого початку з нами у “Волонтерській Сотні” було дуже багато активних волонтерів, а зараз із того складу залишились одиниці. Хтось створив сім’ю, в когось з’явилися діти чи постійна робота, хтось ще за інших причин відлучився, тому нас відчутно поменшало. Колись тут допомагали бійцям дівчатка-переселенки, волонтерка з Америки, навіть дівчина з самого Донецька, яка навчалася у Львові, але після поїздки додому не повернулася. Зараз її доля невідома… Ми традиційно записуємо імена усіх людей, які приносять допомогу, а потім передаємо списки до церкви, щоб там молились за їхнє здоров’я”, – зазначає Тетяна Степанівна.
“Фінансова допомога в останні два роки вже не така активна, тому ведемо облік усіх коштів: записуємо кількість отриманих грошей і розподіляємо їх поміж хлопцями, яким це особливо потрібно. Також шукаємо способи фінансування на потреби військових: збираємо та здаємо на переробку папір, корки і, мабуть, будемо таку процедуру робити зі склом, адже кошти потрібні, а заможних меценатів у нас мало”, – додає пані Оля.
“Волонтерська Сотня Львів” допомагає не лише військовим у госпіталі, але й бійцям на передовій. “Ми допомагаємо усім, хто потребує допомоги. У 2014-2015 роках на передовій була потреба у всьому. Тоді наші волонтери знаходили й передавали захисникам каски, бронежилети, тепловізори, маскувальні сітки, аптечки, камуфляж, взуття та багато іншого. Наша координатор пані Світлана регулярно їздила на схід двічі на місяць. Зараз актуальнішою є допомога в госпіталі, а також тим, кого вже виписали, але хто має потребу у подальшому забезпеченні медикаментами чи іншим медичним обладнанням. У “Волонтерській Сотні” допоможуть усім чим можуть і всюди, де цієї допомоги потребують: і на передовій, і в госпіталі, і після виписки”, – наголошує волонтер Василина.

Волонтери також дбають і про дозвілля для військових, які перебувають у госпіталі. “На кожне свято “Волонтерська Сотня” старається організувати невеличке святкування для воїнів. 19 серпня, на Спаса, капелани освячували, принесені львів’янами, овочі та фрукти, які волонтери роздали по відділеннях. На Різдво в стінах госпіталю традиційно організовують волонтерський вертеп. На одному із таких виступала з усіма навіть наймолодша волонтерка, якій тоді було 3 рочки”, – каже пані Тетяна.
Окрім цього, зі слів Ольги Пастушенко, у госпіталі волонтери залучають  хлопців і до спорту. “Багато серед наших “вихованців” вже є параолімпійськими чемпіонами й учасниками інших спортивних змагань”, – резюмує вона.
Волонтери поінформували видання, що бійці у госпіталі найчастіше беруть воду, особливо негазовану 1,5 л, сухе печиво без кремів (пряники або вівсяне), літрові соки без м’якоті, свіжу пресу.
Завжди є потреба у засобах для гоління, зубних пастах і великих упаковках вологих серветок. Також напередодні зими актуальним є теплий одяг для солдатів, зокрема вживаний, але в хорошому стані, а також білизна (лише нова).
“Волонтерська Сотня Львів” працює щодня з 10.00 до 19.00, окрім неділі.
Адреса: м. Львів, вул. Личаківська, 26.
Громадська ініціатива має свою однойменну сторінку на Фейсбуці.
Контактний телефон: +3 8(067) 376-78-32.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.0998 / 4.14MB / SQL:{query_count}