Паркування: покарання зухвалим водіям

У Львові запрацювали перші інспектори з паркування. Відтепер вони каратимуть водіїв за те, що ті залишають свої автівки у недозволених місцях

фото: Олег Огородник (3)
рипаркувати авто у центрі Львова, здавалося б, місія нездійсненна. Щоранку водії намотують по кілька кілометрів з надією знайти місце для своєї автівки на просп. Шевченка, вул. Січових Стрільців або ж біля оперного театру. З їхніх слів, саме там найважче залишити свою машину. Відтак чимало водіїв вирішують проблему з паркуванням просто: паркуються там, де цього робити категорично не можна. Мовляв, іншого виходу у нас немає, бо паркінгів у місті бракує…Кілька останніх років у центрі Львова намагаються реалізувати проекти підземних паркінгів, однак наразі все залишається тільки на словах.

Уникнути покарання не вдасться

Аби вирішити проблему з паркуванням у недозволених місцях з 1 листопада на вулицях Львова розпочали роботу п’ять новообраних інспекторів з паркування, розповів начальник управління безпеки Львівської міської ради Юрій Діль.
“Насправді конкурс був важкий, переглянули десятки резюме кандидатів. Пройшли 10 осіб, з них лише п’ятеро склали письмовий та усний іспити. Хлопці уже приступили до роботи, вони оснащені відеореєстраторами, раціями для зв’язку з диспетчерами та смартфонами. Наразі інспектори будуть лише стежити за дотриманням правил паркування, а за кілька днів почнуть виписувати реальні штрафи”, – каже Юрій Діль.
З його слів, ці п’ять інспекторів з паркування є першими в Україні. Вони не належать до лав поліції, а є структурним підрозділом органу місцевого самоврядування.
“Уже отримали ключі до бази даних автомобілів української реєстрації. Згодом отримаємо доступ до бази даних реєстрації іноземних автомобілів від Прикордонної служби. Відтак інспектори з паркування виписуватимуть штрафи на фізичних осіб або керівників юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, на користувачів транспортних засобів або на осіб, які ввозять транспортні засоби на територію України”, – зазначив Юрій Діль.
Сьогодні питання паркування у місті є справді болючим, розповів інспектор з паркування Іван Грем. “Водії паркуються, де хочуть, як хочуть і при цьому вважають, що мають на це право. Вирішив стати інспектором, бо вважаю, що паркування у місті – це та проблема, яка вимагає термінового вирішення. Тим паче, приємно одним з перших розпочинати таку діяльність. До слова, за освітою я юрист. Думаю, у роботі інспектором мені це допоможе спілкуватись з водіями, вказувати на їх порушення”, – каже Іван.
До повноважень інспекторів із паркування входить також відправлення автівок, які припарковані у недозволеному місці, на арешт-майданчик. До слова, арешт-майданчик у Львові відтепер належатиме ЛКП “Муніципальна варта”.
“Зараз організовуємо там роботу, готуємо охорону. Невдовзі на арешт-майданчик уже доставлятимуть авто, що неправильно паркуються. До слова, нині для цього маємо два евакуатори. Невдовзі через лізингову процедуру закупимо ще чотири евакуатори, які почнуть діяти уже після різдвяних свят”, – каже Юрій Діль.
Згідно із законом “Про реформування сфери паркування транспортних засобів” інспектор з паркування має здійснити фотофіксацію порушення правил паркування та у разі необхідності евакуювати автівку на арешт-майданчик. На сайті Львівської міськради буде посилання, за яким кожен водій зможе переглянути свої порушення.

“Починати потрібно з будівництва паркінгів”

Потрібно не тільки “чистити” вулиці від машин, а й вдосконалювати схеми руху транспорту у місті, розповідає львів’янин, водій із 27-річним стажем Петро.
“Те, що на вулицях Львова запрацювали інспектори з паркування – позитивне явище, безперечно. Однак робити якісь більші висновки зможемо лише тоді, коли побачимо конкретний результат від їхньої роботи. Наразі вулиці нашого міста забиті машинами. Окрім цього, весь Львів у заторах, транспортний рух у місті хаотичний. Знаки, розмітки, світлофори
 
 фото: Марічка Ільїна
ліплять усюди, а толку з них ніякого. Підтвердженням моїх слів є, наприклад, з’їзд з Сихівського моста у напрямку вул. Стуса. Звісно, з чогось потрібно починати вирішувати ці проблеми. Однак спершу варто було б створити для людей відповідні умови, побудувати паркінги, а вже потім карати тих водіїв, які неправильно паркуються”, – каже пан Петро.
Ще півроку тому виступив би проти того, що за неправильне паркування у Львові штрафуватимуть, але після того як побував за кордоном, змінив свою думку, розповідає львів’янин, водій із п’ятирічним стажем Сергій Черняшук.
“Не потрібно далеко їхати, щоб побачити і зрозуміти, що українські водії забагато собі дозволяють на дорогах. Наприклад, у Польщі культура водіння зовсім інша. Водії чемно чекають, доки усі пішоходи перейдуть дорогу по зебрі, вони ніколи не поїдуть на червоне світло тощо. Те ж стосується паркування. Я бував у різних польських містах, і там я жодного разу не бачив, щоб хтось залишав машину у недозволеному місці. Звісно, у нашому місті є проблеми з відсутністю паркінгів. Однак я певен, навіть якщо б вони у нас були, то половина водіїв все одно б паркували авто у недозволених місцях, бо “звідти на роботу ближче”, “мені на 15 хвилин” тощо”, – переконаний Сергій.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.6678 / 4.12MB / SQL:{query_count}