Як Львівщина відзначить 100-річчя створення ЗУНР

1 листопада у Львова на розі вул. Огієнка та Листопадового Чину урочисто відкриють пам’ятник героям ЗУНР та УГА

фото: 24tv.ua
1 листопада Львівщина урочисто відзначить 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтак в області відбудеться низка заходів. Напередодні, 31 жовтня, усіх охочих запрошують о 20.00 у Кінопалац, що на вул Театральній, 22 на вечір ““Ніч утворення ЗУНРу. Знайомство з Дмитром Вітовським”.
А вже 1 листопада з 09.00 по 16.00 біля будівлі Львівської ОДА відбудеться театралізоване військово-історичне дійство, під час якого відтворять події Листопадового Чину.
Об 11.00 – покладання квітів до Меморіалу воїнам УГА на Личаківському кладовищі, а також до могил Д. Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, М. Галущинського – коменданта Січових Стрільців, О. Тисовського – керівника і засновника “Пласту”, С. Левицького – воїна УГА.
Об 11.30 – покладання квітів до могили Президента Національної Ради ЗУНР Є. Петрушевича та могил сучасних Героїв на полі почесних поховань №76. 
О 13.00 – відкриття пам’ятника героям ЗУНР та УГА у м. Львові на розі вул. Огієнка та Листопадового Чину.
“Працюючи над пам’ят­ником, ми зрозуміли, що повинні зобразити дві сили – політичну і мілітарну. Їх процес формування є тривалий, у 1918 році ми дозріли, щоб була проголошена державність, і щоб народ піднявся. Пам’ятник у вигляді двох рук – одна означає політичну волю, друга-мілітарну. Ці дві руки втримують вогонь, у якому формується наша держава, тризуб. На сьогодні пам’ятник на стадії завершення і він є символом відновлення нашої історичної пам’яті”, – розповів академік, народний художник України, автор проекту пам’ятника Героям ЗУНРу та УГА Любомир Медвідь.
“Розташування пам’ятника композиційно цікаве. Площа виділена для його створення ділиться на три сегменти. На третій площадці буде сама композиція, яка складається з піраміди, яку обкладають гранітом і знизу до верху буде композиція цих рук”, – зазначив скульптор Василь Ярич.  
О 14.00 – масштабна Студентська хода від Франкового університету до Янівського кладовища.
О 14.30 – покладання квітів та віче на Меморіалі Українських Січових Стрільців на Янівському кладовищі.
О 15.30 – вшанування пам’яті Андрія П’ясецького на Кортумовій горі.
О 16.00 – фінал національного квесту “ЗУНР” та “Чай з січовиками” на вул. Винниченка,18. 
О 17.00 – вшанування пам’яті загиблих на братській могилі УСС на цвинтарі Старого Знесіння.
Завершаться заходи спецпогашенням маркованого конверта з оригінальною маркою та проектом “Історія сили. Музичний літопис ЗУНР” з нагоди відзначення 100-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки у Львівському національному академічному театрі імені опери та балету імені Соломії Крушельницької.
2 листопада відбудеться перепоховання двох вояків УГА на місцевому цвинтарі у с. Керниця Городоцького району.
Львівська обласна дер­жавна адміністрація запрошує мешканців Львівщини та гостей стати частиною відзначення 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки.

До 100-річчя ЗУНР презентують фотопроект за участі військових в одностроях Січових стрільців, УГА та ЗСУ

До 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки презентують фотопроект за участі військових в одностроях УГА, Січових стрільців та ЗСУ. “Нам потрібно гордитись українським військом, яке мужньо захищає країну. Українська Галицька армія виконувала не лише військові завдання, але й просвітницьку роль. Цей проект зображує історію творення нашої держави від минулого до сучасності, щоб кожен дізнався, про Героїв  і ми повинні залучати молодь до пізнання нашої історії, бо українці  споконвіку були мужньою та  сильною нацією і ми пишаємось нашими Героями”, – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.
Участь у фотосесії взяли 13 військовослужбовців в одностроях УГА, Січових стрільців та ЗСУ. Колекцію військової форми та техніки зібрав ветеран війни Володимир Правосудов.
“Ворог сьогодні такий же як і 100 років тому, і ми показуємо українських бійців у формі  УГА, Січових стрільців та сучасній, яка дає уявлення про історію військ України. Важливо, що учасниками проекту є хлопці, які брали участь в антитерористичній операції упродовж 2014-2015 року, вони, як і Січові стрільці, пройшли крізь вогонь і впевнено стали на захист України”, – зазначив учасник бойових дій на сході Володимир Правосудов (псевдо “Штурм”) .
Прототипи воїнів УГА презентують 1 листопада за адресами, пов’язаними з подіями ЗУНРу у Львові, а також перед Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької.
“Всі, хто брав участь у захопленні влади з української сторони – це були вояки колишнього австро-угорського війська, тож мали тільки таку форму. Відрізнити їх від вояків австро-угорського війська інших націй – поляків чи угорців можна було лише за синьо-жовтою квіткою над лівим вухом. Але після боїв на Маківці Українських Січових стрільців визнали бойовою частиною, а не просто добровольцями, тому на початку 1916 року їм дозволили замінити головний убір на мазепинку”, – зазначив керівник Товариства пошуку жертв війни “Пам’ять” Любомир Горбач. Автором світлин є фотограф Роман Метельський.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.3136 / 4.39MB / SQL:{query_count}