“Вірю, що збудуємо дитячий онкоцентр”

Планують, що новий медичний заклад буде на 80 ліжко-місць

Львівщина має амбітні плани – збудувати дитячий онкоцентр за сучасними стандартами. На жаль, хворих маленьких пацієнтів щоразу більшає. Більшає й тих, хто з інших областей хоче лікувати малечу з онкологією саме у львівських медиків.
“Люди платять від 150 тис. євро за трансплантацію за кордоном. Родини їдуть до Польщі, Білорусі, Туреччини, бо там роблять трансплантацію кісткового мозку. Також маємо у Львові потужні кадри, які знають і вміють. Ба більше, Київ хотів забрати наших лікарів до столиці… Маємо дуже сильні кадри! Вірю, що таку дитячу лікарню можемо збудувати. І голова Львівської ОДА, і голова облради підтримують ініціативу, що у Львові потрібно збудувати дитячий онкоцентр”, – зазначає керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак. До слова, планують, що новий медичний заклад буде на 80 ліжко-місць.
На початок проектувальних робіт передбачено мільйон гривень. Буде оголошено тендер на проектно-кошторисну документацію. Кошти на проект дитячого онкоцентру планують скерувати і з продажу вивільненого  приміщення Львівського обласного дитячого психоневрологічного диспансеру. Цей медзаклад, який розташований на вул. Драгоманова, підпадає під реорганізацію.
Звісно, продаж згаданого приміщення буде через конкурс. “Нам потрібні гроші на будівництво дитячого онкоцентру. Казала і кажу: це мав би бути відкритий і прозорий конкурс, повинні бути присутні журналісти, які бачитимуть, як відбувається процес продажу приміщення”, – акцентує Ірина Микичак.
Пропонують обласний дитячий психоневрологічний диспансер приєднати до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, що на вул. Дністерській. Також планують реорганізувати Львівський обласний психоневрологічний диспансер (він займає два будинки – на вул. Коциловського та вул. О. Басараб). “Йдеться про юридичне приєднання психоневрологічного диспансеру до Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні. Тобто буде один генеральний директор, одна бухгалтерія, один харчоблок. А приміщення залишаться у власності психіатричної лікарні. Тобто весь стаціонар буде на вул. Кульпарківській, а денний стаціонар і поліклінічний підрозділ буде на вул. Коциловського та на вул. О. Басараб”, – зазначає очільниця департаменту охорони здоров’я області.
Водночас у Львові до кінця 2018-го планують завершити основні будівельні роботи другої черги реконструкції Львівського обласного перинатального центру. “Реконструкція триває дуже активно. Є фінансування з держбюджету. Плануємо, що до 30 грудня мають зробити всі основні будівельні роботи”, – каже Ірина Микичак.
14 листопада до Львова у перинатальний центр приїде бізнесмен, меценат Віктор Пінчук, який подарував частину обладнання для медзакладу. До слова, з червня (часу відкриття медустанови) у центрі вже народилося майже 2 тис. дітей.
Як писала “Львівська Пошта”, зараз в. о. керівника перинатального центру є Ігор Потапов. “Він має великий досвід, він є одним з найсильніших акушер-гінекологів Львівщини. Він взяв на себе дуже велику відповідальність, не маючи господарського досвіду. І таки йому все вдалося. Ігор Потапов знайшов спільну мову з колективом. Добре, що є порозуміння у медзакладі. Звісно, буде оголошено конкурс на керівника центру. Коли? Поки ще невідомо”, – зазначає керівник департаменту.
Якщо у перинатальному у 2018-ому народжують, то пологове відділення Львівської обласної клінічної лікарні досі на ремонті (його розпочали ще торік). Тому лікарі цього медзакладу перебувають у вимушеній відпустці. Фінішу ремонту цього року ще не буде. Чому? Бо немає достатнього фінансування. Керівництво області вже звернулися до Кабміну за додатковою субвенцією. “Ремонтні роботи тут дуже якісні, гарно зроблено ремонт пологових залів. Та це ще не всі роботи, зокрема каналізування потребує додаткових капіталовкладень”, – додає Ірина Микичак.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2418 / 3.99MB / SQL:{query_count}