У пошуках студентського житла

Львівські виші взялись за будівництво нових гуртожитків, щоб хоч якось вирішити проблему з поселенням

За останні кілька років кількість охочих вступити до львівських вишів лише зростає, а разом з тим збільшується й попит на місце у гуртожитках. І хоч нашим студмістечкам ще далеко до європейських, втім у студентів нема вибору. Адже проживання у гуртожитку обходиться у приблизно 500 гривень на місяць, а за такі кошти житла у Львові не знайти. Та, як виявилось, не всі студенти мають щастя отримати навіть таке ліжко-місце у кімнаті зі ще двома-трьома студентами і старий матрац.

Місць надалі бракує

Цього навчального року майже п’ять тисяч студентів заселились у гуртожитки Франкового вишу, розповів “Львівській Пошті” директор студмістечка ЛНУ ім. Івана Франка Мирон Микита.
“На жаль, не вдалось забезпечити усіх студентів місцем в університетських гуртожитках. Надали ліжко-місце лише 68% охочим на поселення. Однак решта 32% студентів не залишились без житла. Їх заселили у гуртожитки інших вишів – Львівського аграрного та Львівського торговельно-економічного університетів. Тобто усі студенти Франкового вишу, що потребували житло, отримали його”, – наголосив пан Мирон.
З його слів, ціни на проживання у гуртожитку дещо зросли. Нині вони становлять від 345 до 520 грн.
Першочергово на місце у гуртожитку мають право студенти-сироти, діти учасників АТО, чорнобильці та інші студенти-пільговики
Водночас директор студмістечка НУ “Львівська політехніка” Ігор Гельжинський зазначив, що майже усіх студентів Політехніки вдалось заселити в університетські гуртожитки політехнічного вишу.
“Уже другий рік поспіль заселяємо усіх першокурсників, які претендують на проживання у гуртожитку. Що ж стосується студентів другого-четвертого курсу, то їх заселяємо виключно за рейтингом успішності. Отже, ті студенти, які погано навчаються, можуть втратити право на проживання в гуртожитку університету. Загалом цього року лише кілька осіб змушені проживати у гуртожитках інших вишів”, – розповів Ігор Гельжинський.
З його слів, першочергово на місце у гуртожитку мають право студенти-сироти, діти учасників АТО, чорнобильці та інші студенти-пільговики.
“Що ж стосується цін на проживання у гуртожитку, то вони зросли. Однак ця вартість не перевищує 40% від суми мінімальної стипендії. У середньому оплата становить 500 гривень. Все залежить від типу гуртожитку – блочна система чи коридорна”, – каже Ігор Гельжинський.

Студенти, радійте! Будують гуртожиток

Аби бодай якось вирішити проблему з поселенням студентів Франковий виш та НУ “ЛП” взялись за будівництво нових гуртожитків.
“Будівництво нового гуртожитку на вул. Пасічній ще не розпочали. До кінця року на цій земельній ділянці перенесуть газопровід за межі будівництва та підведуть відповідні комунікації – водопровід, електрику, газ. На початку 2019-го почнеться будівництво гуртожитку. Він розрахований на 399 студентів. Однак є ймовірність, що там житиме дещо більше студентів”, – розповів Мирон Микита.
З його слів, на реконструкцію гуртожитків бракує фінансування. Та все ж щороку хоча в одному з них роблять ремонт. Нині у гуртожитках є нагальна потреба у заміні меблів і матраців.
“Уже розпочали будівництво нового дев’ятиповерхового гуртожитку НУ “ЛП” на вул. Відкритій поряд з іншими університетськими гуртожитками. Він розрахований на проживання 400 студентів. Наразі будівництво триває. Коли гуртожиток відкриють для студентів – важко спрогнозувати. Оскільки все залежить від фінансування”, – розповів Ігор Гельжинський.
З його слів, щороку проводять капітальний ремонт хоча б одного гуртожитку НУ “ЛП”. Так, минулого року провели ремонт у гуртожитках №1 та №5. Наразі триває ремонт у гуртожитку №7.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9627 / 4.37MB / SQL:{query_count}