На Яворівському полігоні відбулись навчання з територіальної оборони

Щороку в першу суботу жовтня проводиться “День бійця територіальної оборони” для популяризації питань територіальної оборони в Україні, залучення до її проведення патріотично налаштованого населення

фото: Михайло Палінчак (прес-служба Президента України)
Так, починаючи з 2016-го, в Сухопутних військах Збройних cил України започатковано та впроваджено заходи підготовки військовозобов’язаних на добровільній безоплатній основі під час проведення “Єдиного всеукраїнського стрілецького дня”. До слова, впродовж 2017-го в рамках його проведення підготовлено понад 78 тисяч військовозобов’язаних.
Цього тижня Президент України Петро Порошенко особисто проінспектував  навчання територіальної оборони у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки (Яворівський полігон). Зокрема, глава держави ознайомився з підготовкою підрозділів забезпечення зв’язком та із навчанням інженерно-саперного підрозділу. Були продемонстровані навички бійців територіальної оборони у роботі із саморобними вибуховими пристроями. Президент ознайомився із психологічною підготовкою бійців. Також під час навчань відпрацьовувалися порядок дій особового складу на стаціонарному блок-пості, порядок дій особового складу при захопленні будівель, заняття оборони на широкому фронті, під час прикриття державного кордону, а також переміщення на полі бою за допомогою системи імітації реального бою.
Нині держава використовує усі методи, ресурси, щоб максимально підняти рівень національної безпеки, розповів “Львівській Пошті” Олександр Поронюк, керівник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України.
“Територіальна оборона – це підрозділи, що формуються за територіальним принципом. Тобто на Львівщині створені підрозділи, які виконують певні завдання виключно у межах області. До їх завдань відноситься охорона важливих об’єктів, локалізація конфліктів тощо. Ці підрозділи складаються виключно з людей, що проживають на певній території. Зброю, військову форму, техніку їм виділяє Міноборони. Батальйоном територіальної оборони опікується, відповідає за його діяльність голова ОДА. Відтак у разі кризової ситуації він дає сигнал, підрозділ формується і їде виконувати завдання”, – зазначив Олександр Поронюк.
З його слів, навчання з територіальної оборони регулярно відбуваються у кожній області.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.9897 / 4.35MB / SQL:{query_count}