Lviv Dovzhenko Centre: стратегічний арт-простір Львова

Марта Іванишин, директор Центру Довженка, – про пріоритети роботи, співпрацю, плани на 2019-ий та кінофільми на даху

фото: Прес-служба ЛМР Олександр Мазуренко (5)
Lviv Dovzhenko Centre на Сихові – це доказ того, що змінювати і розвивати міста можуть звичайні мешканці – небайдужі жителі Львова. “Коли є велике бажання зробити свій життєвий простір комфортним – це запорука успіху будь-якої ідеї. Питання часу, коштів та сприятливих обставин – це вже похідні речі від головного – вмотивованої команди однодумців”, – ділиться своїми думками та результатами ребрендингу директор нової арт-локації на Сихові Марта Іванишин (на фото).
Цікаво, корисно, стильно і комфортно – це пріоритети команди розвитку Lviv Dovzhenko Centre.
Викликає захват проведена робота та обрані напрямки розвитку стратегічної арт-локації Сихова. Зокрема, реконструкція холу Центру Довженка, оновлена велика концертна зала, біля якої вже незабаром облаштують окрему гримерну кімнату для комфорту гостей, адже зал на 747 місць зарезервований під різноманітні події аж до лютого 2019 року, що є підтвердженням популярності цієї арт-локації у Львові.
Особливої уваги заслуговують покази кінофільмів на даху, які щоразу збирали понад 300 людей. Вже наступного року дах будівлі розділять на дві зони. Вищу частину даху використовуватимуть як оглядовий майданчик, нижчу – залишать для кінопоказів, презентацій та проведення театральних вистав. Уже з травня 2019 року тут будуть показувати вистави Львівський драматичний театр імені Лесі Українки та Львівський театр естрадних мініатюр “І люди, і ляльки”. І це лише початок глобальної справи із створення стратегічної арт-локації Львова!
Цього року командою Центру Довженка подано малий проект на Громадський бюджет Львова. За 476 тис. грн у підвальному приміщенні Lviv Dovzhenko Centre планують створити першу арт-галерею на Сихові.
Розвиток культурного середовища у спальному районі міста – пріоритет для Центру Довженка. Арт-простір стане осередком виставок, арт-інсталяцій та презентацій творів художників та митців, що дозволить також залучити творчих людей з інших міст та країн.
 
 фото: sykhiv.media
Окрім того, Центр Довженка об’єднався з проектом Lviv Open Lab (Львівська відкрита лабораторія) – це відкритий для усіх охочих простір (мейкерспейс) з лекторіями, бібліотекою, фізико-хімічною, біотехнологічною лабораторіями, медіа-студією, майстернею по роботі з деревом. Цей проект теж подано на Громадський бюджет, у межах якого за 2,9 млн грн у будівлі біля Центру Довженка хочуть створити простір для розвитку та придбати обладнання – 3D принтер, швейну машину, оверлок, комп’ютери, лабораторне обладнання тощо.
“Дуже добре усвідомлювати, що нас нічого не обмежує, і ми можемо реалізовувати різні проекти не лише у стінах Центру, а і поза ними”, – коментує  Марта Іванишин проект реформування площі навпроти Центру Довженка.
Керівник управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради Юліан Чаплінський назвав критерії, за якими здійснювали відбір проекту-переможця: “У першу чергу – це рівень комфорту, а не багата візуалізація, яку пропонували інші учасники конкурсу”.
У проекті передбачено, що площу біля кінотеатру розділять на дві зони – верхню та нижню. Нижня зона використовуватиметься для комунікації та пасивного відпочинку, вона буде захищена від шуму міста, а верхня частина буде поєднувати простір із Lviv Dovzhenko Centre плавним переходом без сходів – таким чином створюватиметься елемент доступності.
Напередодні конкурсу громадська організація спільно з ЛКП “Інститут просторового розвитку” провела опитування сихівчан щодо їхнього бачення нового громадського простору. У результаті дослідження з’ясували: більшість мешканців мікрорайону наполягли на відновленні фонтану. У проекті передбачено, що дно нового ландшафту у дощовий період перетворюється у водозбірний резервуар, а взимку може ставати ковзанкою. Натомість у спекотний період на площі будуть функціонувати фонтани з розпиленням води. У проекті пропонується облаштувати вуличні світильники, що використовуватимуть енергію сонця та вітру. На площі висадять рослини, що відтворюватимуть флору лугу між Сиховом та кільцевою дорогою.
До створення комфортних умов проведення часу дорослих та дітей у Lviv Dovzhenko Centre долучилася компанія Avalon Inc., яка інвестує не лише у будівництво фізичних метрів квадратних, але й у створення культурного простору, який формує нове обличчя Сихова, новий простір для життя у Львові, що об’єднує навколо себе людей, які цікавляться сучасною музикою, фільмами, ініціюють проведення заходів для розвитку дітей та молоді.
Зокрема, йдеться про облаштування зали на другому поверсі для проведення джазових концертів та створення простору для коворкінгу. У залу, де займаютьcя у гуртках діти, також заплановано закупити меблі та обладнати цей простір для потреб наймолодших резидентів Lviv Dovzhenko Centre.
“Такі локації – це вимога сьогодення у створенні комфортних умов для роботи, відпочинку чи просто проведення цікавих вечорів в оточенні талановитих професіоналів своєї справи. Зокрема, джазові концерти Марка Токаря, Усеїна Бекірова, Андрія Арнаутова – це підтвердження цієї думки. Ми цінуємо співпрацю з відомими митцями, компаніями з бізнесу, громадськими організаціями, жителями міста, оскільки лише спільними зусиллями ми можемо досягнути бажаного результату”, – зазначає Марта Іванишин.
Компанія Avalon Inc. також долучилася до соціального дослідження ЛКП “Інститут просторового розвитку” і презентувала нову концепцію розвитку інфраструктури мікрорайону міста, модернізація якого поетапно реалізовує концепцію “Місто у місті”. За результатами опитування та з урахуванням побажань жителів відбуватиметься реконструкція парку імені Іоанна Павла ІІ на Сихові та створюватимуться зони для комфортного відпочинку та проведення культурних заходів.
Все лише в наших руках – руках команди однодумців, які певні: майбутнє твориться саме тут – у Lviv Dovzhenko Centre. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0438 / 4.4MB / SQL:{query_count}