Комфортне житло як мотивація

У Старичах будують 8 гуртожитків для солдат-контрактників. Як держава покращує умови проживання для бійців та як заохочує громадян служити в армії

фото: Михайло Палінчак (прес-служба Президента України)
Двоярусні ліжка, приліжкова тумбочка, черговий і…50-100 хлопців в одній кімнаті – так виглядає типова казарма для солдат. Звісно, у такі умови хлопці не те щоб не зацікавлені, а відверто не хочуть потрапити. Тож влада вирішила діяти рішуче – заманювати хлопців до війська комфортним житлом.
Цього року по всій Україні почали будівництво гуртожитків для солдат-контрактників. Загалом збудують 184 об’єкти для 23 тисяч осіб. Зокрема, у військовому містечку Старичі, що на Львівщині, збудують вісім гуртожитків.
“У листопаді 2018-го чотири гуртожитки уже будуть готові, в грудні здамо ще два, а інших два добудуємо уже наступного року. Середня вартість одного гуртожитку становить 15 мільйонів гривень. У кожному з них може проживати по 125 осіб. Уже наступного року розпочнемо будівництво чотириповерхових будівель для сержантського складу”, – зазначив радник Президента України Юрій Бірюков.

фото: Діана Кормухіна

“Це вже не казарма”

Цього тижня Президент України Петро Порошенко особисто оглянув будівництво нових гуртожитків для військових-контрактників у військовому містечку Старичі, що на Львівщині.
“Рік тому мали лише макети, а вже сьогодні можемо оглянути перші гуртожитки. Домовилися, що казармами їх називати не будемо. Бо це не казарми! Всі пам’ятають, що таке казарми? “Взльотка” на 100,120, 200 людей, двоярусні ліжка, черговий. Можливість прийняти душ раз на тиждень. Чому? Бо так наказував устав, частіше не можна. Особисте життя закінчувалося приліжковою тумбочкою. Водночас у новозбудованих гуртожитках житимуть по два-три бійці в одній кімнаті. Там нормальні умови, є санвузол, кухня. Тож хлопці матимуть можливість нормально відпочити і зосередитись виключно на військовому навчанні”, – наголосив Петро Порошенко.
З його слів, завдяки зусиллям правоохоронних органів і Генеральної прокуратури до державного бюджету вдалось повернути 1,5 млрд доларів, які попередня влада вкрала в українського народу. Саме за ці кошти відбулось фінансування армії.
“Загалом я вражений рівнем готовності гуртожитку для військовослужбовців. Там уже є меблі, кухонне обладнання, санвузли. Відтак уже незабаром солдати-контрактники матимуть можливість жити у комфортних умовах. Наголошу, що ще ніколи Україна не будувала стільки житла для військовослужбовців. Певен, що цю програму потрібно фінансувати й надалі”, – зазначив Президент України.

Мотивація служити на благо державі

Хлопців, які вирішили будувати військову кар’єру, підписали контракт держава повинна забезпечити бодай чимось. Насамперед це комфортне житло, розповів “Львівській Пошті” волонтер Олександр Погребиський.
“На щастя, уже незабаром солдати-контрактники проживатимуть у гуртожитках з усіма зручностями. Також важливо мотивувати бійців служити на благо державі. Задля цього з 2019-го держава почне будувати квартири-студії для сержантського складу. Таким чином хлопці розумітимуть, що можуть прийти в армію, старанно служити і отримати житло кращого типу, де матимуть змогу жити зі своєю сім’єю”, – каже Олександр Погребиський.
Загалом в Україні збудують 184 гуртожитки для 23 000 солдат-контрактників
Наступним етапом покращення умов для військовослужбовців буде будівництво квартир-студій для сержантського складу. Таке житло передбачатиме окрему більшу кімнату з санвузлом кожному сержанту, розповів Петро Порошенко.
“Чотириповерхові квартири-студії для сержантів стануть мотивацією для хлопців залишатися в армії, служити і бути захисниками держави. Також обговорюємо програму розвитку житла для військовослужбовців, зокрема щодо службового житла для офіцерів і окремо щодо надання фінансової компенсації для можливості придбання власного житла. Вважаю ненормальним, коли лише 5-10% військовослужбовців отримають житло у власність”, – зазначив глава держави.

фото: Діана Кормухіна

Житло тим, хто прослужив 25 років

Людина, яка закінчує 25 років вислуги, повинна мати фінансовий ресурс для того, щоб купити житло, наголосив Петро Порошенко.
“Кожен повинен мати можливість придбати своє житло, а не лише ті, хто ближче до начальства, тилу, штабу тощо. Водночас ті, хто нині воює на фронті, залишаються віддаленими від цього. Такого більше не буде! Маємо відновити справедливість. Незабаром знайдемо кошти на забезпечення належного соціального захисту для військовослужбовців”, – каже Президент України.
З його слів, також важливо, щоб службове житло не можна було жодним чином приватизувати.
“Житло для військовослужбовців, яке сьогодні будуємо по усій країні, буде виключно службовим житлом. Тобто будь-який військовослужбовець, який приїжджає до складу бригади, матиме можливість розташуватися в комфортних житлових умовах. Чому це важливо? Щоб в умовах тривоги, в умовах нападу боєздатність частини була забезпечена за найкоротший проміжок часу. Це буде неможливо, коли в будинках на території частини проживатимуть люди, які не мають ніякого відношення до армії”, – наголосив Петро Порошенко.
Діана Кормухіна
Львів – Старичі – Львів

 
 фото: Михайло Палінчак (прес-служба Президента України)
Нова система харчування

Зі середини 2000-х рр. система харчування у армії була зруйнована, там панувала корупція і безвідповідальність. Керівник частини не мав можливість жодним чином вплинути ані на якість, ані на собівартість продуктів, – розповів Петро Порошенко.
“Солдати залишалися в кращому випадку голодними, в гіршому випадку – отруєними. Тож з великою приємністю повідомляю, що уже через кілька днів понад 50 бригад Збройних сил України будуть переведені на нову систему харчування. Це також яскраві зміни, що нині відбуваються у ЗСУ”, – наголосив глава держави.
З його слів, сьогодні зміни відбуваються в усіх сферах функціонування ЗСУ і щодо матеріального забезпечення, і щодо забезпечення зброєю, і щодо технічного, медичного забезпечення.

Олександр Поронюк, керівник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України:
– Житло – одна з найболючіших тем для військовослужбовців. Сьогодні є три види забезпечення їх житлом. Перший – житло для солдат строкової служби. Тобто хлопців, яких держава призиває на військову службу терміном на рік (стосується тих, хто має вищу освіту – “Львівська Пошта”) або від півтора року. Таких солдат держава зобов’язана забезпечити теплою казармою, банно-пральними послугами, ліжком, тумбочкою, коморою для особистих речей. Навесні і восени ці місця звільняються, і на їх місце приходять інші хлопці, щоб виконати свій громадянський обов’язок – пройти строкову службу. Другий вид забезпечення житлом – житло для військовослужбовців-контрактників. Ще кілька років тому особа, яка ставала військовослужбовцем Збройних cил України, одразу ставала у чергу на житло. За 20 років, які людина віддала державі, гіпотетично можна було отримати житло. Насправді це був сильний чинник, який спонукав хлопців служити на благо державі. Оскільки не кожна сім’я за все життя могла б заробити на власну квартиру. Сьогодні ж держава повністю змінює підхід до надання житла військовослужбовцям на загальноприйнятий світовий стандарт. Відтак особа, яка служить у Збройних силах, отримує житло відповідно до свого чину. Відтак у гуртожитках, що нині будують по усій країні, зокрема й у Старичах, житимуть солдати-контрактники. Тільки-но вони надумають звільнитись зі служби, змушені будуть звільнити і житло. Таким чином у командира не виникатиме проблем iз нестачею бійців. Наступним етапом держава визначила будівництво житла для сержантів. Сержант – той, хто спілкується з солдатами, змушує їх виконувати певні завдання. Для них держава будуватиме більш якісний, комфортний тип житла. Там сержант зможе проживати зі своєю сім’єю. Вимоги ті ж самі – служба у військовій частині. Третій вид – будівництво житла безпосередньо для офіцерського складу. Тобто такі військовослужбовці уже розраховуватимуть на повноцінну трикімнатну квартиру. Незалежно від кількості членів сім’ї, їм по статусу належить таке помешкання. Якщо така політика реалізовуватиметься, то переконаний, що в армії будуть висококваліфіковані фахівці, техніка буде постійно боєздатна. Оскільки не буде постійної плинності кадрів. Тобто хлопці впевнено йтимуть до армії, розуміючи, що там вони матимуть медичне і соціальне забезпечення, перспективи для кар’єрного і професійного зросту.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.4000 / 4.44MB / SQL:{query_count}