Новація-2018: зима без піскосуміші

Електронні петиції в дії – цієї зими у Галицькому районі Львова замість піскосуміші використовуватимуть реагенти

Чотири мільйони гривень отримає з міського бюджету Галицька райадміністрація Львова на закупівлю спеціальних реагентів, якими посипатимуть вулиці взимку замість піску. Про це повідомила на засіданні постійної комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики директор департаменту житлового господарства та інфраструктури міськради Ірина Маруняк, інформуючи депутатів про підготовку міського господарства до опалювального періоду.
З її слів, цього року розпочнеться пілотний проект у Галицькому районі –  Львів уперше закуповуватиме реагенти. Окрім того, місто заготовляє на зиму піскосуміш і сіль, яку використовуватимуть в інших районах Львова. Посипатимуть реагентами проспекти Свободи і Шевченка, вулицю Опришківську. “Спробуємо спочатку ті вулички, які близько до центральної частини міста, – каже Ірина Маруняк. – Цього року для впровадження пілотного проекту обрали Галицький район. Наступного року плануємо обрати інші райони”.
Чотири мільйони гривень – це перший транш. Другий – у розмірі 6 мільйонів гривень – у департаменті житлового господарства очікують отримати з міського бюджету до кінця року. Реагенти, придбані зараз, використовуватимуть у грудні – січні (якщо буде сніг).
“Усі ми добре пам’ятаємо весну 2018 року, коли сніг у місті вже майже зійшов і Львів перетворився фактично на пустелю: піскосуміш, якою комунальники посипали слизькі дороги взимку, вітер розвіяв по цілому місту, що створило дискомфорт мешканцям. Дихати було нічим! Після цього на нашій комісії було ухвалене рішення щодо пілотного проекту в Галицькому районі Львова, де цього року будуть закуплені спеціальні реагенти, які дозволять уникнути схожої ситуації наступного року. Хоча вартість їх значно вища за піскосуміш та й зберігати їх потрібно у спеціально відведених місцях, зате дихати в центральній частині навесні стане легше”, – зазначив голова постійної комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики ЛМР Остап Доскіч.
Перехід на цивілізовані методи утримання доріг у зимовий період був затверджений на сесії ЛМР під час підтримки електронної петиції “Ні піскосуміші! Запровадити цивілізовані методи утримання вулиць у зимовий  період”. Відповідно до ухвали ЛМР, виконавчі органи міської ради підготували дорожню карту щодо вирішення питань, порушених в електронній петиції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.4669 / 4.07MB / SQL:{query_count}