Львів’янок закликають обстежитися

На Львівщині тривають Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок

До 19 жовтня на Львівщині триватиме акція “Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок”. Жительок області закликають пройти безкоштовні обстеження у своїх поліклініках, Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі (вул. Єфремова, 59) та районних скринінгових центрах, аби запобігти ці серйозні захворювання, інформує прес-служба ЛОДА.
“Рак грудної залози найбільш поширений вид раку в жінок. На жаль, найчастіше він зустрічається у молодих жінок, віком від 45 років із піком захворювання у 55-65 років. Щороку помирає від цього раку майже 6 тис. жінок в Україні. Дуже багато жінок виявляють рак вже на пізніх стадіях, і в результаті знижується ефективність лікування та одужання. Завдяки широкому впровадженню мамографічних обстежень рівень ранньої діагностики значно покращився”, – каже заступник гендиректора з лікувальної частини Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Орест Тріль.
Зі слів головного експерта департаменту охорони здоров’я з онкогінекології Світлани Струк, найбільшим фактором ризику є наявність вірусу папіломи людини, для раку шийки матки найбільш агресивний 16-18 тип. Також до факторів ризику належать куріння, вживання імунодепресантів, стан імунної системи.
“Торік на облік із патологією шийки матки стала 261 жінка, наймолодша пацієнтка віком 24 роки, найстарша – 86 років. Хоч би раз на рік (або три роки) кожна жінка має бути оглянута лікарем-гінекологом жіночої консультації, що допоможе вберегтися від раку, виявити і розпізнати перші симптоми”, – пояснює Світлана Струк.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7290 / 4.06MB / SQL:{query_count}