Якісне резюме як шлях до омріяної роботи

Як правильно написати резюме, на що звертають увагу роботодавці та які особливості працевлаштування для бійців

Резюме – це перший контакт між кандидатом на певну вакансію та працедавцем. Якщо воно сподобається представнику компанії, то згодом вас обов’язково запросять на співбесіду. Саме тому так важливо добряче попрацювати над створенням хорошого резюме. Бо, як казала Коко Шанель, у вас не буде другого шансу справити перше враження. А у випадку з працевлаштуванням, саме успішно складене резюме стане для вас можливістю зайняти бажану посаду! Тож “Львівська Пошта” запитала у спеціалістів з підбору персоналу, рекрутерів як правильно скласти резюме та яких помилок варто уникати.

Секрети успішного резюме

Насамперед роботодавців цікавлять навички та вміння кандидата. Далі вони звертають увагу на досвід роботи. Якщо ж кандидат його не має, то важливим фактором буде профільна освіта. Хоч деяким роботодавцям бажання людини працювати є важливішим, аніж усі ці фактори. Мовляв, головне – щоб у кандидата “горіли очі”, розповіла “Львівській Пошті” спеціаліст експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна Катерина Криворученко.
“Навички поділяють на hard skills та soft skills. Зокрема hard можна перевірити – це знання математики, іноземної мови, вміння їздити на авто тощо. Саме їх кандидат може довчити, якщо у компанії буде на це бажання і час. А soft – вміння вчитися, креативність, аналітичне і критичне мислення тощо. Саме ці навички є перевагою для кандидата, і роботодавці звертають на них особливу увагу”, – каже пані Криворученко.
Рекрутери при пошуку кандидатів у свою компанію звертають увагу на певні ключові позиції. “Зазвичай це розмір заробітної плати, яку очікує кандидат, його навички, знання, вміння, досвід роботи, а також часто звертають увагу на фото. Що ж стосується фото, то воно має бути ділового характеру, а не на фоні килима, на городі тощо. Те ж саме стосується електронної скриньки – її назва повинна складатися виключно з прізвища та імені. Бо електронні пошти “сонечко15” або “котики2005” – це не робочий формат. Також важливо вказати правильну дату народження”, – зазначила Катерина Криворученко.
Далі потрібно коротко описати свої вміння та навички. “Спершу потрібно вказати досвід, якщо він, звісно, є, починаючи від останньої роботи, закінчуючи першою. Також потрібно вказати освіту та хобі. Що ж стосується хобі, то у людини їх може бути чимало, тож у резюме варто вказувати виключно ті, які “працюють” на вакансію. Наприклад, бухгалтерія вимагає посидючості від людини. І якщо кандидат на посаду бухгалтера вкаже своїм хобі гру у шахи, то це, звичайно, буде лише перевагою для нього. Також якщо маєте додаткові сертифікати у сфері, у якій бажаєте працювати, то їх потрібно обов’язково зазначити”, – каже пані Катерина.
З її слів, резюме має “працювати” виключно на одну вакансію. Якщо маєте кілька сфер, у яких могли б і хотіли працювати, то варто створити окремі резюме для різних вакансій, а не “ліпити” все на одну купу.
“Насамкінець, перед тим, як відправляти резюме, потрібно його кілька разів перечитати. Ще краще – показати його близькій людині. Оскільки частенько кандидати не вказують свої сильні сторони. Вони забувають про них або просто не вважають за вміння те, що їм легко вдається. Тож людина зі сторони підкаже, про що ви забули, а заодно ще раз перегляне текст на помилки”, – каже Катерина Криворученко.

Резюме у IT-компанії та ресторації

Резюме не повинне бути більшим, ніж одна сторінка А4, щоб роботодавець міг швидко зорієнтуватись, розповіла “Львівській Пошті” керівник відділу рекрутингу компанії ELEKS Ірина Мачкур.
“Потрібно вказати освіту, а також досвід роботи. Оскільки наша компанія працює з технічними спеціалістами, то у резюме варто вказувати технології, з якими людина коли-небудь працювала. Також обов’язково потрібно вказати володіння іноземною мовою. Особиста рекомендація від мене: у компанії, які працюють з іноземними замовниками, готуйте резюме англійською мовою. Тоді роботодавець чітко розумітиме, чи людина відповідає вимогам”, – каже пані Ірина.
Коли аналізуємо резюме, то звертаємо увагу на фото, яке обов’язково повинне бути у діловому стилі, без ефектів, розповіла рекрутер холдингу емоцій !FEST Богдана Дутко.
“У резюме слід дотримуватися загального оформлення. Тобто повинні бути правильні відступи, пробіли, загальні шрифти. Звертаємо увагу на те, чи у потенційного кандидата були періоди, коли він ніде не працював. Тоді виникає питання: а що він робив у цей час? Також важливо, щоб кандидат жив неподалік місця роботи і міг комфортно добиратись. Не менш важливими є навички у сфері, де кандидат мріяв би працювати. До слова, резюме, яке я найбільше запам’ятала, було красиво оформлене за допомогою програми Canva, у ньому були витримані усі шрифти, відступи тощо”, – каже Богдана Дутко.

Типові помилки: уникайте їх

Що ж стосується помилок, то найчастіше кандидати роблять граматичні помилки в резюме, розповіла Ірина Мачкур.
“Наприклад, кандидат подається на вакансію технічного перекладача, яка вимагає ідеальне знання іноземної мови. І така людина подає резюме, у якому робить помилки в словах – це виглядає не надто привабливо для роботодавця. Інколи наша компанія навіть відмовляє таким людям. Оскільки розуміємо, що кандидат не дуже відповідально поставився до складання резюме, не перечитав його. Тому така людина згодом може зробити помилки у якихось важливих документах. Те ж стосується інших вакансій – юриста або тестувальника. Тобто резюме повинне бути складене без граматичних і орфографічних помилок”, – наголошує пані Ірина.
З її слів, іноді люди надсилають резюме на одну вакансію, а в самому резюме вказують іншу. Тобто вони навіть не перечитують, на яку посаду подаються та у яку компанію. “Буває, кандидати надсилають нам резюме, в якому пишуть, що хочуть зайняти якусь вакансію, і вказують назву зовсім іншої компанії. Одразу розуміємо, що це люди, які всюди надсилають однакові резюме, і навіть не перечитують їх. Звісно, це технічні помилки, і якщо людина цілком відповідає вимогам, то ми не відхилимо такого резюме”, – каже Ірина Мачкур.
Важливо писати професійне резюме, наголошує вона. “Навіть якщо ви вирішили вказати у резюме своє хобі, то це потрібно робити стисло і в діловому стилі. Не потрібно розписувати, як ви проводите свій день, скільки маєте друзів тощо. Оскільки про це можемо поговорити на співбесіді, а резюме має бути спрямоване виключно на професійні якості кандидата”, – наголошує пані Ірина. Часто люди надсилають резюме, де замість власного фото вставляють картинки, наприклад, з ведмедиками, розповідає Богдана Дутко.
“Люди надсилають три-п’ять сторінок резюме, а це зайве! Резюме повинно мати одну сторінку, де потрібно вказати основну інформацію. Роботодавцю важливо глянути на резюме, і одразу побачити усе необхідне, а не вишукувати інформацію. Також не варто вказувати причин звільнення з попереднього місця роботи, вставляти таблички у резюме, описувати свою родину, використовувати шаблонні фрази”, – каже пані Богдана.

Працевлаштування бійців

Сьогодні бійцям АТО, які захищають нас на сході Україні, досить важко знайти роботу. Часто роботодавці їм просто відмовляють. Зазвичай вони це роблять, керуючись психологічним фактором, каже спеціаліст експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна Катерина Криворученко.
“На жаль, такі історії справді трапляються. Однак, зазначу, що така тенденція не спостерігається на всьому ринку праці. Так, чимало компаній, навіть у Києві, проводять безкоштовні курси для бійців АТО. Тобто є роботодавці, які сприяють і допомагають нашим хлопцям працевлаштуватись. Також зазначу, що сьогодні не лише бійці мають проблеми з працевлаштуванням, а й молодь і люди старшого віку”, – наголошує співрозмовниця.
Справді, є роботодавці, які допомагають бійцям АТО з працевлаштуванням. Так, компанія ELEKS у Львові щороку проводить навчання. “Намагаємось допомагати бійцям АТО працевлаштуватись. Тому, якщо такі хлопці мають відповідний досвід, навички або освіту, то радо готові допомогти їм адаптуватись у нашому колективі. І, звичайно, ми уже наймали на роботу ветеранів російсько-української війни”, – розповіла керівник відділу рекрутингу компанії ELEKS Ірина Мачкур.
У ресторацію холдингу емоцій !FEST також звертаються бійці АТО, які б хотіли працевлаштуватись. “Сьогодні у нас працюють хлопці, які повернулися із зони АТО. Зазначу, що вони у нас працюють на загальних засадах, якихось спеціальних умов чи вимог до них немає”, – наголошує рекрутер холдингу емоцій !FEST Богдана Дутко.

Супровідний лист: як писати і навіщо

У Європі практика надсилання супровідного листа є загальноприйнятим правилом ділової етики, в той час як в Україні це лише набуває популярності. Супровідний лист – це лист, який надсилається кандидатом разом із резюме. Його головна мета – зацікавити роботодавця та виділити себе серед інших кандидатів на вакансію.
“Деякі українські компанії вимагають супровідного або мотиваційного листа до резюме, а деякі ні. Однак я таки раджу не полінуватись і написати його. Оскільки супровідний лист – це можливість знайти індивідуальний підхід до роботодавця. Бо здебільшого усі резюме мають пункти, які повторюються – досвід, навики тощо. Водночас супровідний лист – це можливість виділити себе серед інших кандидатів”, – каже Катерина Криворученко.
З її слів, спершу потрібно знайти інформацію про компанію, до якої надсилатимете резюме із супровідним листом. “Перш ніж писати супровідний лист, потрібно знати, на що орієнтується компанія, чим саме займається. Визначити для себе, чому саме ви повинні отримати цю посаду, а тоді вже прописати це у листі. Тобто у листі потрібно вказати ваші особливості, переваги, що не ввійшли до загальних пунктів резюме. Зазначу, що супровідний лист не повинен бути великим”, – каже Катерина Криворученко.
Що ж стосується творчих професій – художники, дизайнери, архітектори, фотографи, то, окрім резюме, їм ще потрібно надсилати своє портфоліо. Важливо його красиво оформити, щоб зацікавити роботодавця.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.2164 / 4.17MB / SQL:{query_count}