Викликаємо “швидку”: нові правила

Новація від МОЗ запрацює зі жовтня 2018-го

Міністерство охорони здоров’я вводить нові правила виклику служби екстреної допомоги, про що повідомив речник МОЗ Олександр Ябчанка. Згідно з ними, бригада медичної допомоги гарантовано виїжджатиме на екстрені випадки. На усі інші виклики громадян приходитимуть лікарі первинної ланки медичної допомоги. Однак, якщо пацієнт не отримає допомогу протягом години, до нього повинні направити вільну машину “швидкої”.
Передбачається, що бригаду медичної допомоги можна викликати у таких випадках: непритомність, судоми, раптовий розлад дихання, раптовий біль у грудній клітці, гострий біль у черевній порожнині та поперековому відділі, головний біль, що супроводжується запамороченням або нудотою, порушення мовлення, слабкість у кінцівках, що виникла раптово, гіпо- та гіперглікемічна кома, при температурі тіла 39°С і вище та відсутності ефекту від прийнятих жарознижувальних лікарських засобів, значна зовнішня кровотеча, ознаки внутрішньої кровотечі, ознаки гострого отруєння, порушення перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча інше), анафілактична реакція, спричинена різними чинниками; укуси змій та павуків, травми, які загрожують життю, нещасні випадки будь-якого характеру, тепловий удар і переохолодження, які загрожують життю, асфіксія всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх тіл у дихальні шляхи, удушення), надзвичайна ситуація будь-якого характеру, гострі психічні розлади (з поведінкою, небезпечною для життя пацієнта (постраждалого) та/або людей поруч), інші стани, які загрожують життю та здоров’ю людини, до дітей віком до двох років. 
У інших випадках необхідно звертатись до лікаря первинної ланки медичної допомоги. Зі слів Олександра Ябчанки, нові правила повинні запрацювати вже з жовтня цього року.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.6783 / 4.06MB / SQL:{query_count}