Мрію мати чотирилапого друга!

Де у Львові придбати цуценят, кошенят, та чому важливо чіпувати своїх домашніх улюбленців

Мабуть, усі ми, будучи дітьми, любили бавитись із собаками і котами на вулиці, гладили їх та навіть потайки виносили їм щось перекусити з дому. Дивлячись на це, деякі батьки таки дозволяли завести домашнього улюбленця. А ті діти, яким все ж забороняли, або виростали і забували про цю мрію, або вже у зрілому віці таки заводили чотирилапого друга.
Для багатьох кіт чи собака є справжнім найкращим другом, об’єктом піклування і навіть розрадою. А буває, господар так сильно прив’язується до свого домашнього улюбленця, що той стає повноцінним членом сім’ї. Тож для тих, хто вирішив поділитися своєю любов’ю з чотирилапими, “Львівська Пошта” дізналася де у Львові можна знайти цуценят і кошенят, щоб забрати додому.

У пошуках домашнього улюбленця

Офіційного місця, розплідника, де можна обрати та придбати кошеня чи цуценя у Львові немає. Для цього потрібно звертатись до волонтерів, які спілкуються безпосередньо з тими людьми, які професійно розводять тварин, розповіла “Львівській Пошті” директор притулку для собак “Милосердя” Наталія Кузнєцова.
“Є чимало львівських груп у Facebоok, де розміщують пости про кошенят, цуценят та дорослих тварин, які потребують господарів. Це такі групи, як “Пан Коцький. Коти і котячі” (facebook.com/groups/401277443414304/), “Собаки Львів Загублено Знайдено Візьму Віддам Прилаштування” (facebook.com/groups/1702502893336895/), “Спільнота Собачників Львова” (facebook.com/groups/855591291157626/) тощо. Там небайдужі намагаються прилаштувати безпритульних, які загубились або яких просто викинули. До слова, часто це бувають породисті тварини”, – каже Наталія Кузнєцова.
З її слів, також можна побачити, як бабці продають кошенят, цуценят на Краківському ринку. “Волонтери категорично проти такого бізнесу! Оскільки на території ринку є чимало мікробів, які є небезпечними для тварин. Часто там продають хворих цуценят, кошенят. І за це ще й гроші беруть! А якщо тварин не вдається продати, то їх просто викидають… Потім їх знаходять волонтери біля смітників на Краківському ринку”, – розповіла Наталія Кузнєцова.
Також у Львові діють кінологічні клуби, де працюють люди, які мають контакти тих, хто професійно розводить тварин. Тож львів’яни, які хочуть кошеня або цуценя, можуть звернутись туди, розповіла “Львівській Пошті” директор ЛКП “Лев” Оксана Кошак.
“Та все ж раджу людям брати тварин з ЛКП “Лев” або притулку “Милосердя”. Оскільки тих тварин, яких не вдається прилаштувати у сім’ї, за деякий час відпускають назад на вулицю. А вони також потребують догляду, любові! Тим паче у нас також є чимало породистих, чистокровних собак і котів”, – каже Оксана Кошак.
“На жаль, офіційних розплідників у Львові немає. Проте в Україні є кілька таких. Переважна більшість з них розташовується у центральній, східній частині України. Спершу навіть приглянула кошеня на сайті одного такого розплідника. З’ясувалось, що його потрібно везти аж із Запоріжжя. Вирішила, що мучити маленьке кошеня дорогою у понад 20 годин не хочу. Тож почала шукати через соцмережі людей, які розводять шотландських висловухих котів у Львові. Таки знайшла, і купила. Тоді я ще не знала про те, що у ЛКП “Лев” можна знайти гарних, породистих кошенят. Мабуть, якби знала, то обов’язково забрала б якусь нещасну тварину до себе”, – розповіла “Львівській Пошті” львів’янка Любов.

Любите тварину? Прочіпуйте її!

У країнах Європи чіп – обов’язковий елемент для домашніх тварин. Він допомагає знайти тварину, якщо та раптом загубиться, або покарати господаря, який вирішить від неї позбутись. Водночас в Україні законодавство не передбачає обов’язкового чіпування. Лише за бажанням власника.
“Важливо прочіпувати домашнього улюбленця. По-перше, якщо цього не зробити, то людина не зможе виїхати за межі країни з твариною. По-друге, чіп дає можливість знайти тварину, якщо вона раптом загубиться. Оскільки він записує дані власника тварини, його контактний телефон і домашню адресу. Тобто господарі, які справді хвилюються за свого кота чи собаку, обов’язково мають прочіпувати тварину. До речі, чіп має неабияку перевагу над жетонами, які кріпляться на ошийнику. Оскільки чіп поміщають безпосередньо у тіло тварини, і самостійно зняти його з тварини неможливо”, – розповідає Оксана Кошак.
З її слів, сьогодні законодавством України передбачена лише обов’язкова реєстрація господарських собак і носіння ідентифікаційного жетона. На жаль, чіп поки що не входить у цей список.
“Якби чіпування було обов’яз­ковим, то люди боялися б підкидати тварин під притулок. Бо ми б змогли знайти власника, подати на нього заяву у поліцію, і притягти до відповідальності. На жаль, наше законодавство поки що має прогалину у цьому питанні. Також проблемою є те, що у нас немає відповідних органів, які б стежили і карали тих, хто викидає тварин, знущається над ними”, – наголошує Наталія Кузнєцова.

400 безпритульних собак на вулицях Львова

У Львові, на відміну від інших українських міст, кількість безпритульних тварин на вулицях зменшується з кожним роком. Так, ще три роки тому на вулицях міста розгулювало понад 700 безпритульних собак. Сьогодні ця цифра значно менша – близько 400. До слова, половина з них уже стерилізовані, розповідає Оксана Кошак.
“За останніх три роки львів’яни почали більш відповідально ставитись до своїх домашніх улюбленців. Ще три роки тому 33% безпритульних становили ті тварини, яких самі ж господарі самовільно відпускали гуляти, і ті губились. Сьогодні кількість тварин, які загубились, становить 7%. Люди бояться відпускати тварин самовільно гуляти по вулицях, бо знають, що їх можуть зловити працівники ЛКП “Лев”. Тоді господарям доведеться відшкодувати місту гроші, які були витрачені на догляд за твариною”, – каже Оксана Кошак.
З її слів, основна мета ЛКП “Лев” – зменшити кількість безпритульних тварин на вулицях міста.
“Оцінили цю проблему з різних сторін і почали працювати над її вирішенням. Проводимо уроки у школах на тему гуманного ставлення до тварин. Усім тваринам, яких знаходимо на вулицях, проводимо стерилізацію та необхідні вакцинації. Також чимало безпритульних тварин успішно прилаштовуємо у сім’ї. Так, 77% собак вдається прилаштувати. Зважаючи на те, що вони перебувають у ЛКП “Лев” якихось 15 днів. Що ж стосується котиків, то лиш 15% з них вдається знайти сім’ї. Зазначу, що вони перебувають у нас лише п’ять днів”, – каже Оксана Кошак.
Водночас у притулку “Милосердя” кажуть, що з роками їм підкидають все більше і більше собак.
“Притулок розрахований на 100 собак, а перебуває тут 300… У нас собак або забирають люди, або вони помирають у притулку від старості. Ніколи не присипляємо тварин, завжди шукаємо кошти і лікуємо їх. Коли до нас телефонують, просять прийняти тварину, то допомагаємо дистанційно: розміщуємо фото з інформацією про тварину на сторінці у Facebook. Бо, на жаль, прийняти більше тварин справді не можемо. Проте деяким людям таки вистачає совісті просто залишати тварин під воротами притулку. Лише за це літо нам підкинули 36 цуценят… Загалом кожного тижня підкидають одну собаку” – розповідає Наталія Кузнєцова.

Вони чекають господарів

Три місяці тому під притулок “Милосердя” підкинули Весту. Зараз їй п’ять місяців, вона уже двічі вакцинована, і радо чекає нових господарів, які більше не зрадять її.
Чотирирічний  ротвейлер Адео чекає на нових господарів. У нього чудовий характер, він добре ладнає як з дорослими, так і з дітьми, також з іншими тваринами.
Тримісячний американський пітбуль Айрон шукає відповідальних господарів. Собака дуже жвавий і веселий.
Спокійний та лагідний ротвейлер Кото, якому п’ять років, потребує люблячих власників.
Детальніше дізнатись про собак можна за тел. 0936587820

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.8287 / 4.14MB / SQL:{query_count}