Запрошують на публічні обговорення проекту Виборчого кодексу

У Львові у п’ятницю, 14 вересня, об 11.00 у готелі “Дністер” відбудуться публічні обговорення проекту Виборчого кодексу України

Круглий стіл проводять в рамках серії регіональних заходів Офісу Ради Європи в Україні (Венеційська комісія) у співпраці з ГО “Центр соціальних інновацій” і Львівською громадською організацією «Комітет виборців України». У рамках круглого столу, щоб обговорити поправки до проекту Виборчого кодексу України, зокрема в частині формування складу, повноважень і процедур діяльності виборчих комісій, а також підготовку, проведення голосування та підрахунок голосів виборців, у Львові зустрінуться експерти, керівники та члени виборчих комісій, парламентарі, представники органів місцевого самоврядування, політичних партій та громадських організацій.
Серед доповідачів на заході у Львові: Сергій Ткаченко – керівник проектів, Венеційська комісія, Офіс Ради Європи в Україні; Олександр Черненко – парламентар, голова підкомітету ВРУ з питань виборів та референдумів; Юрій Ключковський – президент Інституту виборчого права; Євген Радченко – директор з розвитку Інтерньюз-Україна.
Реєстрація на круглий стіл відкрита до 12 вересня за посиланням.
Мета цих заходів полягає в обговоренні з регіональними експертами, цільовими групами та зацікавленими сторонами основних процедур, підходів та спірних питань, закладених у проекті Виборчого кодексу України, а також позицій, які були запропоновані народними депутатами України в якості поправок до проекту Виборчого кодексу. Висновки та рекомендації за результатами регіональних обговорень та пропозиції щодо врегулювання основних проблем та конфліктних моментів, закладених в проекті документу та поправках до нього, будуть передані до Комітету з питань правової політики та правосуддя ВРУ для подальшого розгляду при підготовці проекту Виборчого кодексу до другого читання.
Нагадаємо, що 7 листопада 2017-го парламент ухвалив в першому читанні проект Виборчого кодексу № 3112-1, що передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на парламентських виборах, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах. Загалом до проекту Виборчого кодексу було подано рекордну кількість поправок – понад 4 400. 28 лютого на засіданні Комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя депутати проголосували за створення офіційної робочої групи з підготовки до розгляду в другому читанні проекту Виборчого кодексу України №3112-1. Станом на початок липня робоча група розглянула понад тисячу поправок.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.5832 / 4.08MB / SQL:{query_count}