Коли ініціатива має значення

У Львові завдяки Громадському бюджету в дитячій лікарні на Орлика облаштували сучасну операційну

У Львівській міській клінічній дитячій лікарні (вулиці П. Орлика, 4) реалізували проект Громадського бюджету 2017 – 2018 рр. “Найкраща операційна для найменших пацієнтів дитячої лікарні”. За гроші з міського бюджету розвитку Львова – близько 3 млн грн – закупили сучасне обладнання для операційної хірургічного відділення №2 МДКЛ. Тут роблять найскладніші операції найменшим пацієнтам із вродженими вадами не тільки зі Львова та області, а й з інших регіонів України. Торік під час голосування цей громадський проект підтримали 3573 львів’яни.
“У міській лікарні гостро бракувало якісних операційних. Операційна була, але вона не дотягувала не те що до європейського рівня, а й до нормального рівня середньоукраїнського. Зважаючи на те, яку кількість операцій проводить ця лікарня і скільки найменших діточок оперують у цій операційній, вважала за доцільне, що діти повинні мати хороші умови. Апогеєм цієї історії – чому ми вирішили подати цей проект – стало те, що до мене зателефонував хірург і сказав, що йому під час операції на голову ледь не впала… лампа. Це абсолютно неправильно, коли хірургові під час операції на голову падає лампа, коли стіл треба підпирати табуреткою, коли не вистачає якогось обладнання! Цей проект був мегаважливим для громади Львова, – каже громадська діячка, директор Благодійного фонду “Крила надії” Наталя Ліпська. – Ми задоволені роботою, але не будемо зупинятися на цьому і доукомплектовуватимемо цю операційну”.
“У нашому відділенні оперуємо дітей не тільки зі Львова і Львівщини. До нас приїжджають на операції діти з інших регіонів зі складними вродженими вадами. Для того, щоб робити складні операції, нам потрібні відповідні умови, складне обладнання”, – каже завідувач відділення хірургії вроджених вад розвитку МДКЛ Галина Курило. – Така операційна нам вкрай необхідна була. Коштів, яких потребувала модернізація операційної, у лікарні нема. Необхідні гроші ми отримали в рамках Громадського бюджету Львова. За них повністю переобладнали операційну, в якій наші хірурги роблять найскладніші операції маленьким дітям”.
Начальник управління “Секретаріат ради” Львівської міської ради Юрій Лукашевський вважає цей проект добрим прикладом співпраці та синергії між громадськістю, бізнесом і владою. “Маємо вкладені у рамках Громадського бюджету міські кошти, поєднаний з цим ремонт, виконаний завдяки благодійним внескам. Як наслідок – діти зможуть отримувати якісну медичну допомогу за європейськими стандартами, в належних умовах і на сучасному обладнанні. Це дуже добрий приклад, чому важливо готувати та подавати  проекти до Громадського бюджету Львова!” – наголосив він.

Триває подання документів на Громадський бюджет – 2018

До 15 вересня триває подача документів на Громадський бюджет – 2018. Як інформує відділ громадського партнерства управління “Секретаріат ради”, вже подано шість проектів на загальну суму 5 млн 405 тис. грн. Завдяки Громадському бюджету львів’яни можуть втілювати свої проекти з розвитку міста коштом міського бюджету. “Це такі проекти – відпочинково-спортивний простір на Рясному-1, спортивні та дитячі майданчики, мультифункційна зона відпочинку і навчання, простір для розвитку в школі, а також модернізація кисневої системи для реанімації новонароджених в міській дитячій лікарні, що на вулиці Орлика”, – розповів Орест Файфурка, начальник відділу громадського партнерства управління “Секретаріат ради”.
Торік переможцями Громадського бюджету стало 38 проектів: чотири великі та 34 малі. З них п’ять проектів реалізовано, 31 перебуває на стадії реалізації, згідно з планами, а щодо двох є відставання від графіків (з об’єктивних причин). Нагадаємо, що торік на Громадський бюджет Львова подавалися такі проекти: мультифункційні спортивні майданчики; обладнання відеоспостереження для львівських шкіл; відкриті вуличні майданчики; простори для дошкільнят; громадські простори; скулхаб 93; найкраща операційна для найменших пацієнтів дитячої лікарні (автор проекту Наталка Ліпська); йога-простір у Парку культури; благоустрій скверу на вул. Рибниця, в центральній частині міста; студентський парк на вул. Пекарська; територія спорт відпочинку; модернізація роздягалок; дитячий простір; створення скверу “Віри, Надії, Любові”; бібліотека-трансформер у школі №99; сучасне футбольне поле зі штучним покриттям.
Інформацію з підготовки та подачі проектів можна знайти у розділі “Допомога” на сайті Громадського бюджету.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8619 / 4.38MB / SQL:{query_count}