ЗНО: успішно скласти без репетиторів – реально!

Одинадцятикласники, не поспішайте засмучуватись, якщо не маєте репетиторів. Старанність дасть змогу вступити до вишу, а допоможуть у цьому безкоштовні онлайн-платформи

ЗНО непокоїть і не дає спокійно спати учням випускних класів та їхнім батькам. Ще б пак! За рік дітям потрібно повторити усю шкільну програму. А згодом не розгубитись на самому іспиті, вміло оперувати своїми знаннями і правильно внести відповіді у бланк. Навіть одна помилка ладна зруйнувати усі старання учня за рік.
Тож попереду випускників шкіл чекає напружений рік. Їм потрібно буде добряче попрацювати: вивчити увесь матеріал, розв’язати не одну сотню задач, написати не один десяток творів і розібратись із понад тисячею тестів. На допомогу радо прийдуть вчителі у школі, до яких завжди можна звернутись із проханням пояснити ту чи іншу тему, або ж репетитори. Однак не варто покладатись лише не них. Бо неможливо навчити того, хто не хоче вчитися. Репетитори не дають гарантій, що учень 100% вступить. Вони лише допомагають систематизувати знання, пояснюють те, що незрозуміло. Без власних зусиль, старань ніхто знань в голову не вкладе! Тим паче, що сьогодні далеко не усі батьки можуть дозволити собі оплачувати репетиторів. Проте не варто опускати рук. Доклавши власних зусиль, можна підготуватися самостійно.

Не відкладайте! Готуйтесь щодня!

“Мої батьки ніколи не примушували мене вчитися, за погані оцінки мене не карали. Я сама хотіла вчитися. В 11 класі вирішила, що готуватимусь до ЗНО сама. Подивившись на завдання попередніх років, я оцінила свої шанси і зрозуміла, що допомога репетиторів мені просто не потрібна”, – розповіла “Львівській Пошті” студентка четвертого курсу економічно факультету Франкового вишу Катерина Панченко.
Результати ЗНО у неї високі: математика – 199 балів, географія – 191, українська мова і література – 173.
“Спершу подивилась програму ЗНО. Далі розбила її на блоки і почала повторювати те, що вже знала і вчити те, що забула або пропустила. Зараз уся потрібна інформація, конспекти, підручники є у відкритому доступі в інтернеті, тому все, що потрібно – це просто вчити! Також проходила тести минулих років на сайті osvita.ua. Із кожною повтореною темою результати ставали кращими. ЗНО – це лише контроль знань. Не потрібно вчити щось нове, увесь матеріал подають у школі. Наразі ЗНО – це єдиний об’єктивний іспит, який є в Україні”, – каже Катерина.
З її слів, батьки мають об’єктивно оцінити можливості своєї дитини і вирішити чи потрібен їй репетитор, чи ні. “Батьки бачать, як їхні діти вчаться, які оцінки отримують та як підходять до вивчення матеріалу. Тобто батьки можуть оцінити чи відповідальна дитина, чи ні, а тоді вже вирішувати, чи потрібно їй відвідувати репетиторів. Вважаю, якщо учень може самостійно організувати свій навчальний процес, відповідально підійти до підготовки до ЗНО, і найголовніше, регулярно вчити матеріал, то така дитина цілком спокійно може скласти ЗНО без репетиторів”, – запевняє Катерина.
Батьки іншої студентки економічного факультету університету імені Івана Франка Аліси Андріюк були готові оплачувати заняття у репетитора. Однак дівчина виступила проти. Результати ЗНО у неї також високі: математика – 195 балів, географія – 184, українська мова і література – 193.
“До ЗНО потрібно готуватись кожного дня. Не лінуватись і не запускати цей процес. З української мови я брала конспекти однокласників, багато матеріалу нам пояснювала вчителька. Вона кожних два-три тижні казала, яку тему уже потрібно проходити, щоб встигнути все вивчити. Готувалась лише за конспектами і книгами. Однак зараз є безліч онлайн-платформ, де можна безкоштовно знайти увесь необхідний матеріал. Якби я готувалась до ЗНО зараз, то обов’язково скористалася б їхньою допомогою. На жаль, ще три роки тому таких сайтів практично не було”, – каже Аліса Андріюк.

Безкоштовні онлайн-платформи для підготовки

Для учнів, які не мають змоги або ж не хочуть відвідувати репетиторів, “Львівська Пошта” підготувала добірку онлайн-курсів, які полегшать самостійну підготовку до ЗНО.
BeSmart. Тут знайдете безкоштовні курси з української мови та літератури, історії України, англійської мови, географії, математики, фізики, хімії та біології. Цей проект допоможе учням успішно скласти ЗНО та вступити до омріяного вишу. Спершу його випробували діти одеських шкіл – понад 10 тисяч учнів скористалися матеріалами BeSmart та успішно склали тестування. Сьогодні кожен може отримати безкоштовний доступ до комплексу навчальних матеріалів. Головне – зрозуміти предмет, а не просто зазубрити його, наголошують організатори. Власне, за таким принципом складена програма підготовки.
Prometheus. Тут доступні безкоштовні курси з української мови та літератури, математики та історії України. До слова, на сайті представлені курси на різну тематику. Зокрема, курс “Підготовка до ЗНО” створений для допомоги абітурієнтам. Він містить лекції, тести, відео-уроки.
EdEra. Тут знайдете безкоштовні курси з української мови та літератури, математики, історії України, англійської мови, фізики, біології та географії. На освітній платформі учням викладають не лише теорію, а й саму методику розв’язання задач і рівнянь. Окрім тестових завдань і лекцій, курс також передбачає написання модулів і фінального іспиту.
Ilearn. Тут доступні безкоштовні курси з української мови та літератури, англійської  мови, математики, історії України та біології. Це проект від громадської спілки “Освіторія”. Його створили активісти та викладачі, які готували дітей з чернігівського інтернату до ЗНО по скайпу. Вражені високими результатами, вони вирішили створити онлайн-платформу підготовки до ЗНО для усіх українських школярів. На сайті представлені тести, матеріали для самопідготовки та відео-лекції. До слова, організатори вважають сферу освіти пріоритетною. Мовляв, від того, якою є освіта сьогодні, залежить те, яку країну побачимо через 30-40 років.
Готуємось до ЗНО. Тут знайдете безкоштовні експрес-уроки з української мови та літератури. Це спецпроект Студвею з освітнім проектом EdEra та громадською спілкою “Освіторія”. Онлайн-платформа подає навчальний матеріал через відео-уроки, конспекти та тести.
Academia.in.ua. Тут доступні безкоштовні курси з української мови та літератури, історії України, географії, біології, хімії, математики, німецької та англійської мов. Освітній портал, який дає шанс усім вступити в омріяний виш!
Освіта-онлайн. Тут знайдете курси з української мови та літератури, історії України, географії, біології, хімії, фізики, англійської мови та математики. Лише частина курсу безкоштовна. Цей громадський проект допоможе школярам підготуватися не лише до ЗНО, а й до ДПА. Тести, лекції, власний канал на YouTube – усе це допоможе якісно підготуватись та успішно скласти ЗНО.
Сьогодні справді чимало платформ, які дають можливість вступити до вишу без витрачання коштів на репетиторів. Різниця між цими сайтами – метод подання інформації. Яку платформу обирати – вибір, звісно, за вами. Мабуть, не так важливо, який сайт оберете, головне – регулярно та старанно вчити те, що там подають!

Батьки, готуйте 46 тис грн…

“Львівська Пошта” промоніторила сайти, на яких можна підібрати репетитора у Львові і підрахувала, в яку суму в середньому обійдеться батькам підготувати своє чадо до ЗНО-2019.
Наразі актуальними предметами, які українські абітурієнти обирають, залишаються українська мова і література, математика, історія України, англійська мова та географія. Репетитори вказують ціну за годину заняття. Так, у середньому година заняття з української мови коштує 70-150 грн; математики – 100-150 грн; історії – 80-100 грн; англійської мови – 150-250 грн; географії – 70-90 грн. До слова, чимало репетиторів з англійської мови оцінюють свою роботу в іноземній валюті. Загалом вартість додаткових занять залежить від того, чи репетитор – вчитель у школі, чи викладач вишу, який у нього досвід.
Підрахуємо, в яку суму обійдеться підготовка до ЗНО з репетиторами із трьох предметів за дев’ять місяців. Зазвичай тривалість одного заняття – дві години. Середня кількість занять на тиждень, необхідних для підготовки – два. Для підрахунку візьмемо середню ціну з вищевказаних.
Українська мова і література: 2 год * 2 уроки на тиждень * 4 тижні * 9 місяців * 110 грн/год = 15 840 грн.
Математика: 2 год * 2 уроки на тиждень * 4 тижні * 9 місяців * 125 грн/год = 18 000 грн.
Історія України: 2 год * 2 уроки на тиждень * 4 тижні * 9 місяців * 90 грн/год =  12 960 грн.
Таким чином, підготовка з трьох предметів обійдеться в середньому у 46 800 грн. Вартість може вийти значно меншою, якщо ваша дитина, наприклад, відвідуватиме репетиторів за нижчою ціною за годину заняття або ж не двічі на тиждень, а лише один раз. Також якщо учень має хороші знання з української мови і літератури та історії, але йому важко дається математика, то не обов’язково відвідувати трьох репетиторів. Можна знайти викладача лише з того предмету, з яким дитина не зможе собі дати раду самостійно.
Максим Столярчук, викладач економічного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка:
– Скласти успішно ЗНО без репетиторів справді можливо. Однак перед такими учнями одразу постає кілька проблем. По-перше, у віці 16 років можуть виникнути проблеми з дисципліною і цілеспрямованістю. Коли батьки знайшли репетитора, оплачують його послуги, то дитина перебуває під постійним контролем. Коли ж батьки такої можливості не мають, то питання контролю лягає на плечі самої дитини. Вона може просто загубитись у цьому процесі, недопрацювати певні питання, не так відповідально підійти до вивчення матеріалу. Хоча повторю, що інформації, джерел справді вистачає. Наприклад, на онлайн-платформі Prometheus є хороші курси для підготовки до ЗНО. Тобто дитина має усвідомити, що успішно скласти ЗНО можливо лише завдяки власній працьовитості, цілеспрямованості та відповідальності. По-друге, не усі діти, які мають бажання самостійно готуватись до ЗНО, зможуть витримати цю самодисципліну тривалий час. Тому добре було б, якби громадські організації, або ж організації при школах, коледжах, університетах створили програми підтримки для дітей, які самостійно готуються до ЗНО. Вони б відслідковували процес навчання цих дітей, щоб ті відчували зовнішній контроль. Якщо допомогти дітям не втратити цю самодисципліну, то певен, що у таких дітей результати ЗНО будуть не гірші, аніж у тих, що займаються з репетиторами. Учням, які самостійно готуються до вступу, потрібно розробити план на рік з тих предметів, які потрібно скласти. Далі починати готуватись. Важливо постійно звітуватись перед собою. До слова, така здатність до самоорганізації допоможе дитині не лише успішно скласти ЗНО, а й у майбутньому стане у нагоді. До речі, часто говорять, що діти, які займаються з репетиторами, не отримують якихось комплексних знань. Репетитор просто вчить дітей знаходити правильну відповідь серед чотирьох можливих. А у дитини, яка самостійно готується до ЗНО, однозначно залишаться знання. Бо такі учні працюють не просто з відгадуванням тесту, а з матеріалом, який потрібно освоїти, щоб вирішити цей тест.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9201 / 4.47MB / SQL:{query_count}