Ремонти доріг: дорогі, затяжні… та чи якісно?

Перед відкриттям посадовці разом із мешканцями інспектували вулицю Личаківську. Львів’яни невдоволені кінцевим результатом. Водночас цього тижня відновили роботи на одній із найпроблемніших вулиць – Замарстинівській

фото: прес-служба ЛМР, Олег Огородник, 4 студія
Поки сезон, львівські вулиці перебувають в активній фазі ремонтних робіт. Частина вулиць Замарстинівської та Шота Руставелі – на ремонті. Із менших вуличних “артерій” у Галицькому районі взялися ремонтувати вул. Просвіти, а у Личаківському – вул. Піскову. Цього року можуть таки почати довгоочікувану реконструкцію площі Двірцевої перед Головним залізничним вокзалом. Зараз же водії і пішоходи з нетерпінням чекають на відкриття однієї з найбільших львівських вулиць – Личаківської. Однак, як виявилося на завершальному етапі, після півтора року ремонтних робіт “реконструкція перевершила усі очікування”. Мешканці Личаківської невдоволені результатом і висувають владі низку зауважень після капітального ремонту.

Випробування Личаківською: позиція мешканців  

Від березня 2017-го цю магістраль закрили на ремонт, а саме на ділянці від вул. Мечникова до вул. Пасічної, включно з розворотним трамвайним кільцем. Не вклавшись у попередні обіцяні графіки (мовиться про лютий-березень 2018-го), у ЛКП “Львівавтодор” анонсують, що вулиця на цей час практично готова, тому із впевненістю заявляють, що з 15 серпня її повністю відкриють для автомобілістів, а з початку вересня – повноцінно поїдуть і трамваї.
Зараз же зосереджені на роботах, які ведуться на останньому відрізку дороги від вул. Б. Котика до вул. Пасічної. Там закінчують облаштовувати трамвайне кільце і самі ж колії для руху електротранспорту. А біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці, що на вул. Личаківській, 175, де має бути зупинка громадського транспорту з кишенею, ПАТ “Львівобленерго” затягує із прокладанням кабелю. Все інше на 99% виконали за планом, кажуть у міській раді.
Однак, як виявилося, не все так просто. Мешканці, які живуть вздовж цієї вулиці, вже мають низку зауважень і навіть створили ініціативну групу. Цього тижня на виїзній нараді за участі чиновників, підрядників, міських депутатів, громадських активістів та знову ж таки мешканців інспектували виконане.

Із зауважень виокремили відсутність де-не-де дощоприймачів, надто різкі підйоми-спуски на тротуарах, відсутність велодоріжок, зупинки, облаштовані без підвищених платформ та без “кишень”, а також не передбачили місць для паркування машин. І що важливо – наразі відсутні світлофори і розмітки на дорозі. Анастасія Карп’як, мешканка вулиці Личаківської, яка очолює ініціативну групу з реконструкції цієї вулиці нарікає, що раніше, на етапі проектування, мешканці не мали змоги подивитися на робочий проект.  Тож допоки усю вулицю не зробили, не знали що їх чекає.
“Реконструкція Личаківської для нас – це проект-сюрприз. Зараз серед нагальних зауважень, які у нас виникають, це те, що невдовзі повноцінно запустять рух машин на цій магістральній вулиці, а досі не відновлено роботу світлофорів. Тобто безпекою знехтували. Немає і відповідних розміток та знаків. Глобально розуміємо, що вулицю звужено – від 12 м до 10 м. Тепер не поміщається усе, що мало поміститися. Наприклад, зупинки для автобусів. Коли автобус їхатиме в сторону центру і зупинятиметься на Личаківській, він повністю блокуватиме рух приватних автомобілів. Якщо в середньому цією вулицею проїжджало близько тисячі авто за годину, то при блокуванні руху маршрутками, ця цифра зменшиться удвічі”, – розповідає Анастасія Карп’як.
Співрозмовниця переймається і не знає, як тепер тут жити людям, адже вулиця за таких умов буде перевантажена корками: 
“Мали надію, що на цій зустрічі нас почують і буде співпраця. Але бачимо, що чиновники лише розводять руками. Сказали, що у вересні можна хіба  очікувати на світлофори”.
Справу обіцяє так просто не полишати і надалі писати з місцевими депутатами запити та звертатися в інші структури, які мають вплив на міську раду.
Поміж іншого, мешканці Личаківської бідкаються, що від реконструкції дороги в прилеглих будинках тріскають стіни та обвалюються фасади, зокрема, у будинку №84 та приміщенні перукарні, яке розташоване обабіч Личаківської. З їхніх слів, внаслідок робіт на горищі утворилися щілина, в яку можна пропхати руку. Бідкається й пані Ірина, яка проживає в одноповерховому будинку за адресою вул. Личаківська, 134 – два тижні тому у її квартирі обвалилась стеля. “До цього не було ніяких тріщин у нашому помешканні. Як тільки біля нашого будинку працівники підрядної організації почали прокладати колії і забивати сваї, стіни почали тріщати по швах. У цей час ми просто втікали з хати, бо все рухалося. ЛКП хіба що доставило нам  матеріали для підвісної стелі і дали два мішки гіпсу”, – скаржиться жінка у розмові з “Львівською Поштою”.

Позиція міської влади

Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, в кінці зустрічі резюмував “Львівській Пошті” свою думку так:  “Є закон, проект і експертиза. Якщо в проекті є порушення Державних будівельних норм, то він не проходить експертизу і тоді немає змоги почати роботи. З-поміж іншого скажу, що це не перша зустріч. Не раз зустрічався з представниками громади у своєму кабінеті. Все, що ми вважали доречним – поправили. Дещо візьмемо до уваги із останньої зустрічі. Зокрема,  встановимо перила біля трамвайної колії. Щодо інших претензій, наприклад, щодо “кишень” для заїзду громадського транспорту, вже пояснювали, що там є інженерні мережі, і за правилами їх не можна там облаштувати”.
Щодо тріщин на будинках він пояснює, що це доволі старі будинки і подекуди тріщини були ще до початку робіт на вулиці. А ремонтуватимуть їх  при умові, якщо мешканці долучаться фінансово.
“Щодо будинку №84 ще раніше запропонували конкретний підхід. Варто нагадати, що згідно законодавства, власники квартир є співвласниками усього будинку, в тому числі сходового майданчика, даху, балконів. Місто не зобов’язане робити коштом бюджету ті чи інші ремонтні роботи. За ухвалою сесії, яку нещодавно прийняли, якщо мешканці будинку готові оплатити 30% від вартості робіт, то в наступному році у міській раді при розподілі коштів з бюджету цей будинок буде в пріоритеті. За два тижні повинні порахувати у скільки загалом обійдеться ремонт цього будинку”, – каже Сергій Бабак.
У ЛКП “Львівавтодор” пояснюють, що ремонт вулиці Личаківської робили згідно з проектом, який затвердили відповідні служби. А гарантійний термін виконаних робіт називають два роки. За цей час, якщо виявлять неякісні роботи, обіцяють їх переробити.
“Зрозумійте, ми лише замовники. Нам дали проект, оголосили тендер, певна компанія його виграла і провела роботи. В процесі експлуатації побачимо, може і справді щось будемо доробляти”, – зазначає нашому виданню Євген Калитич, заступник директора ЛКП “Львівавтодор”.
Додамо, що тендер на виконання робіт виграла компанія ТзОВ “Онур”. Орієнтовна вартість робіт – 6 млн євро.

Продовжують ремонт Замарстинівської 

Ще одну проблематичну міську вулицю – Замарстинівську – почали капітально ремонтувати 5 березня. Але роботи призупинили на майже три місяці, бо під шаром дорожнього покриття виявили пливун, кажуть в ЛКП “Львівавтодор”. Відновили почате лише цього тижня. Зараз ремонтують ділянку від вул. Липинського до вул. Східної.
“На сьогодні розпочали роботи із заміни колектора. Вже на завершені роботи з бетонування утворів, які виникли від плавунів. Загалом зацементували 102 м ділянки. Виявилося, що там перезволожені ґрунти. Довелось в отвори закачувати цементну суміш, бо була загроза обвалу будинку”, – веде далі Євген Калитич.
Раніше йшлося, що цю вулицю ремонтуватимуть у два етапи: з вул. Гайдамацької до вул. Липинського, а згодом – з вул. Липинського до вул. Торф’яної. Завершити роботи на Замарстинівській, згідно з договором, мають за 22 місяці. Наразі від запланованих графіків вже відстають на два-три місяці. Євген Калитич додав, що екологічна інспекція вже оглянула наступну ділянку, яку невдовзі перекриватимуть. Йдеться про ділянку від вулиці Східної і, ймовірно, до вул. Хімічної.
Виконує роботи ТзОВ “Онур”. Вартість робіт – близько 85 млн гривень.

На місяць закрили вул. Шота Руставелі

30 липня цю центральну вулицю закрили для руху транспорту. Ремонтують не усю вулицю, а тільки її частину – на ділянці від вул. Зеленої до пл. Петрушевича. У Личаківській райадміністрації пояснюють, що роботи триватимуть до 27 серпня. Там цей ремонт називають плановим і наголошують, що він був передбачений на цей рік.
Згідно схеми організації дорожнього руху, на цій ділянці облаштують виділену смугу для громадського транспорту та перенесуть зупинку ближче до пл. Петрушевича. У зворотному напрямку – від пл. Петрушевича до вул. Зеленої будуть дві смуги руху – одна для громадського транспорту, інша – для автомобілів. Проте тут смугу громадського транспорту не відокремлюватимуть, інформують у прес-службі ЛМР.
За інформацією управління транспорту, маршрутки об’їжджатимуть перекриту ділянку по вул. Зеленій, пл. Петрушевича, далі – по неперекритій ділянці вул. Шота Руставелі. Через ремонтні роботи із середини липня не курсує тролейбус №5, а тролейбуси №11 та №24 їздять за зміненими маршрутами: перший курсує за скороченим маршрутом від кільця на перетині вул. Зеленої та Луганської до Сихівського кладовища, другий – №24 – курсує за маршрутом Автовокзал – пл. Петрушевича – вул. Зелена – вул. Вернадського (колишній тролейбусний маршрут №25).
Ремонт цієї вулиці проведуть за 1,44 млн грн, роботи виконує ТОВ “Львівська дорожня служба”.

На ремонті вул. Просвіти, Котлярська, Піскова

У Галицькому районі капітально ремонтують й невелику вулицю Просвіти довжиною 300 м. Вона з’єднує вулиці Винниченка та Короленка. Тут роботи почали наприкінці травня. Вартість робіт, відповідно до проекту, становить 12,3 млн грн, йдеться на сайті прес-служби ЛМР. Переможцем тендера на виконання робіт стало ТОВ “Грант-Захід”.
“Після капітального ремонту вулиця кардинально не зміниться. Вона залишатиметься у тих параметрах, що й була: проїжджа частина, хідники і місце для паркування автомобілів. Є певні труднощі, адже робітники наштовхнулися на тверду, скальну породу ґрунтів. Відповідно потрібно трохи більше часу для копання котловану”, – розповів раніше Андрій Зозуля, голова Галицької районної адміністрації.
Зараз на вул. Просвіти демонтовано дорожнє покриття та відбувається заміна комунікацій, а також виконано 50% роботи з прокладання мереж.
Разом із тим у міській раді заявили, що попрацюють над змінами скверу, який розташовується біля пам’ятника Просвіти.
Водночас у Галицькому районі проводять капітальний ремонт вул. Котлярської. Вже скоро закривають на ремонт вул. Руданського, яка після  завершення буде пішохідною.
Додамо, що цього тижня у Личаківському районі для проїзду закрили вулицю Піскову (від вул. Лісної до Крип’якевича). Роботи на цих вулицях мають закінчити до кінця поточного року.

У пріоритеті на цей рік і площа Двірцева 

Як розповів Сергій Бабак, цього року таки ще сподіваються почати  реконструкцію площі Двірцевої перед залізничним вокзалом.
“Ми оголосили тендер, але він не відбувся, бо один із учасників порушив умови. Вимушені повторно оголошувати його. Але хотілось би не затягувати з цією площею”, – резюмував він.
Нагадаємо, тендерний комітет ЛКП “Львівавтодор” днями відмінив закупівлю з реконструкції Двірцевої площі через сайт електронних закупівель Prozorro. Подалось всього два учасники, в одного з яких документація не відповідала вимогам конкурсу. Тоді подались ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл” та ПрАТ “Львівське спеціалізоване будівельно-монтажне управління №1”. Та Львівавтодор вже наступного тижня планує оголошувати повторний тендер. Планується, що роботи із реконструкції триватимуть до травня 2020-го. А вартість реконструкції площі становить 167 млн грн. 
Як писала “Львівська Пошта”, проект площі Двірцевої повністю змінить життя та призначення цієї території. На площі Двірцевій буде заборонено паркуватися, за винятком невеличкої черги таксі і тих автомобілів, які зупиняються там ненадовго. Громадському транспорту буде присвячена права частина дороги площі. Ліва дорога буде призначена для приватного транспорту і вестиме до парковок Укрзалізниці і до тієї частини території, де запланований підземний паркінг. Також тут збільшиться кількість трамвайних зупинок і поменшає МАФів
Що стосується вулиць Степана Бандери й Шевченка, то цього року місто тільки планує виготовити проектно-кошторисну документацію. Якщо її погодять, то ремонт на цих магістралях розпочнуть у 2019 році.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8696 / 4.48MB / SQL:{query_count}