Цілитель і мученик

До Львова привезуть мощі великомученика Пантелеймона Цілителя

9 серпня Церква звершує пам’ять святого Пантелеймона. Майбутній християнський цілитель народився в сім’ї відомого язичника Євсторгія. Батько назвав його Пантолеоном, що в перекладі означало “лев у всьому”. А його мати, Еввула, була християнкою, і намагалася виховувати сина в цій вірі. Однак вона померла, коли святий був ще маленькою дитиною.
Юний Пантолеон дуже добре вчився в школі, а після її закінчення батько віддав його на навчання до знаменитого в Нікомидії лікаря Єфросинія. Він був настільки успішним і популярним, що його представили імператору Максиміану, який залишив його як придворного лікаря.
Згодом майбутній святий познайомився з проповідником Єрмолаєм, який відкрив для молодого лікаря християнство. Пантолеон настільки перейнявся цією вірою, що став частим гостем проповідника.
За переданням, одного разу, повертаючись від учителя, Пантолеон побачив на дорозі мертву дитину, яку вкусила змія, що звивалася поруч. Тоді він став просити Господа про воскресіння дитини і знищення отруйного гада. Дитина ожила, а змія розпалася на шматки на очах у цілителя.
Після цього він охрестився й отримав ім’я Пантелеймон, що означає “всемилостивий”. Коли Євстрогій побачив, як його син за допомогою молитви зцілив хворого від сліпоти, також вирішив прийняти Хрещення.
Ненавидячи Пантелеймона, лікарі-язичники донесли про зміну віри цілителя імператору Максиміану. Той спочатку вимагав він святого зректися християнства, але усвідомивши марність своїх спроб, наказав стратити його.
У перший день намагалися роздерти його тіло залізними гаками, але не вийшло: ті не залишали на тілі святого ніяких ран. На другий день муки Пантелеймона продовжилися: його спробували спалити і колесувати. Але й цього разу тіло великомученика залишилося цілим та неушкодженим.
На третій день імператор наказав обезголовити Пантелеймона. Коли розправа над ним відбулася, його тіло кинули в багаття, та вогонь ушкодив його. З рани замість крові текло молоко. Пізніше християни викрали тіло і таємно поховали.
Голова святого Пантелеймона, як велика святиня, зберігається в Пантелеймонівському монастирі на святій горі Афон.
У цей день прийнято збирати лікарські трави, бо вони мають особливу силу.

До нашого міста привезуть мощі великомученика Пантелеймона Цілителя. У храмі Покрови Пресвятої Богородиці (УПЦ КП), що на вул. Величковського, 13 у Рясне-2, впродовж 10, 11 та 12 серпня перебуватимуть мощі святого, що лікував хворих при житті, інформує прес-служба ЛМР.
Під час перебування у Львові мощей великомученика Пантелеймона Цілителя, храм працюватиме з 08.00 до 20.00. Із центральної частини Львова до Рясне-2 курсують автобусні маршрути №6-а, 11, 50 та 217-а. 
Розклад богослужінь
10 серпня
18.00 – Акафіст до Пантелеймона Цілителя перед його мощами
11 серпня
9.00 – Заупокійна літургія
18.00 – Всеночне богослужіння
12 серпня
10.00 – Літургія
18.00 – Акафіст до великомученика Пантелеймона Цілителя

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1283 / 4.37MB / SQL:{query_count}