Майже півмільйона на збереження радянщини?!

Монумент Слави, що на вулиці Стрийській, обгородили за 400 тисяч гривень. Надалі цю територію планують музеєфікувати

фото: прес-служба ЛМР
Останніми роками Монумент Слави на вул. Стрийській у Львові не раз опинявся в центрі скандалу. Його обливали червоною фарбою, розфарбовували в синьо-жовті кольори, а ще там донедавна відбувалися постійні заходи, присвячені Дню Перемоги. Тож аби покласти край так званим провокаціям навколо цього об’єкта, львівські історики, музейні працівники і митці заявляли, що Монумент Слави потрібно музеєфікувати як один із об’єктів історії радянського тоталітаризму в Україні.
Торік навесні в міській раді створили робочу групу для розгляду пропозицій і вирішення питання експонування Монумента Слави.
Відбулося кілька засідань робочої групи. Під час одного з них було сказано, що частина елементів конструкції цього пам’ятника в гостроаварійному стані. Відтак міськвиконком прийняв рішення про виготовлення висновків щодо технічного стану Монумента Слави. Паралельно замовили дослідження в НУ “Львівська політехніка” щодо технічного стану ключових конструкцій пам’ятника.

“Золота” огорожа

Згідно з рішенням виконавчого комітету, Галицька районна адміністрація стала замовником протиаварійних робіт. Демонтувати мали 30-метрову стелу, однак цього досі не зробили – лише обгородили  178-метровим парканом за 394,8 тис. грн!
“Нагадаю, що навесні міська рада виділила 413 тисяч 611 гривень на протиаварійні роботи біля Монумента Слави на вулиці Стрийській. Як наголошував міський голова, так багато грошей потрібно, бо “будуть проводити дуже серйозні роботи”, які звелися... до встановлення огорожі. За 403,3 тисячі гривень Галицька адміністрація уклала договір з приватним підприємцем через допорогові закупівлі. Без конкурсу. Тоді розголосу такому марнотратству надали ЗМІ, і мерія заплатила підприємцю лише 282,1 тисячі гривень. Та, видається, тільки для того, щоби приспати пильність громади. 26 липня міський голова дав розпорядження доплатити за огорожу ще 112,6 тисячі. Результат – 178 метрів паркана за 394,8 тисячі гривень”,  – пише на своїй Facebook-сторінці Валерій Веремчук, депутат Львівської міськради, член комісії фінансів та планування бюджету.
З його слів, такі маніпуляції з бюджетними коштами будуть можливі доти, поки у Львові не буде ефективного інформаційного порталу, який би чітко і зрозуміло відображав усі фінансові операції та дозволяв би кожному контролювати, куди і скільки грошей іде.
Водночас у Галицькій адміністрації кажуть, що це цілком виправдана ціна, бо “захисний паркан добре укріплений”. Чиновники таку суму виправдовують ще й тим, що вона “пройшла” всі відповідні інстанції, зокрема управління контролю аудиту, і жодних зауважень не було.
“Паркан має металеві стійки, так звану трубу металевого типу, до якої прикріпили змонтовані профільні листи з металобляхи”, – каже Роман Гавчак, в.о голови Галицької районної адміністрації.
Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, голова робочої групи, на запитання “Львівської Пошти”, чому так дорого обійшовся місту паркан біля монумента, відповів: “Будь-яка сума проходить низку перевірок. Якщо в когось є застереження до неї, відповідні органи можуть перевірити це питання. Ми за відкритість! Про це я заявляв ще на початку створення робочої групи”.

Завдання – музеєфікувати пам’ятник

Зараз у міськраді зосереджені на технічних висновках. Саме вони дадуть змогу зрозуміти, яким чином варто демонтувати аварійну стелу.
“На робочому засіданні ми визначили чітку логістику, як музеєфікуватимемо територію. Має бути ще й проект, завдяки якому буде зрозуміло, яким чином це робити. Паралельно під час обстеження було виявлено, що одна з частин монумента аварійна. Відтак до початку проведення протиаварійних робіт поставили спеціальну огорожу, яку бетонували. Днями проводили зустріч з проектантом, який розповів, як демонтуватимуть аварійну частину пам’ятника”, – веде далі Андрій Москаленко.
На запитання, що означає “музеєфікувати територію”, співрозмовник відповів: “Одну частину Монумента Слави з вулиці Стрийської можуть демонтувати, другу частину залишать на місці. Але конкретніше, що саме і як це робитимуть, має визначити робоча група. Аналогічно повинна бути напрацьована дорожня карта з можливими варіантами музеєфікації пам’ятки”.
Андрій Москаленко додає, що ця процедура доволі складна, бо загалом мовиться про розвиток всієї території навколо пам’ятника, яка охоплює Парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького, Стрийський парк, Академію сухопутних військ тощо. Водночас найближче засідання робочої групи планують тоді, коли стелу вже демонтують.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.7002 / 4.11MB / SQL:{query_count}