Любите тварин? Подавайтесь у зооволонтери!

Львівські зооволонтери щодня витрачають свій час і чимало власних коштів, щоб допомогти безпритульним тваринам. Як можемо долучитись?

фото: Притулок “Милосердя”
Хто змалку не мріяв про вірного чотирилапого друга? Мабуть, усі ми в дитинстві любили бавитись із вуличними собаками і котами, гладили їх і навіть потайки виносили з дому горнятко молока чи кусень ковбаски, щоб нагодувати нещасних тварин. Деякі батьки, споглядаючи на таке, таки дозволяли завести домашнього улюбленця, а були й такі, що забороняли. Звісно, адже кіт чи собака – не іграшка, їм потрібен постійний догляд, турбота і піклування. Лише тоді домашній улюбленець стане справжнім другом чи навіть розрадою у складних життєвих ситуаціях.
Попри віддану любов тварин до своїх господарів, далеко не всі власники собак і котів так само ставляться до своїх улюбленців. Ба більше – часто господарі жахливо поводяться зі своїми чотирилапими: коли ті старіють і потребують дорогого лікування або ж просто набридають, то їх позбуваються. На щастя, є люди, яким небайдужа доля таких тварин. Вони витрачають власні кошти і час, допомагаючи безпритульним тваринам у місті. Ми називаємо їх волонтерами, а вони скромно кажуть, що просто люблять тварин.

“Маємо відповідально ставитися до чотирилапих”

Зооволонтер – це особа, яка зголосилась дбати про вуличних тварин. Зооволонтерів не закріплюють за конкретними територіями – вони працюють по всьому місту. Здебільшого ці люди за свої гроші годують, лікують безпритульних тварин. Однак є волонтери, які взагалі не вкладають своїх грошей. Зазвичай вони викладають у соцмережах пости про допомогу тваринам, які набирають розголосу. На жаль, людей, які щодня витрачають свої останні гроші на безпритульних тварин, ніхто не знає. А таких у нашому місті чимало, розповіла “Львівській Пошті” пані Оксана, яка опікується безпритульними тваринами у Львові.
“Вважаю, що важливо показувати приклад. Демонструвати людям те, що ти робиш добре діло. Подекуди люди критикують таку поведінку. Мовляв, не потрібно вихвалятись. Однак таким чином потрібно доносити до суспільства, що варто робити добро, не покидати у біді ні людину, ні тварину. Зрештою не проходити повз, коли тварина пухне з голоду поблизу вашого будинку. Люди повинні відповідальніше ставитись до чотирилапих”, – каже пані Оксана.
З її слів, проблема у тому, що в Україні немає законів, які б захищали чотирилапих. 
“Вважаю, що стерилізація повинна бути безкоштовною як для безпритульних, так і для домашніх тварин. Безкоштовною має бути і медична допомога. Щодо чіпування, то воно, звісно, має бути обов’язковим. До слова, у Німеччині чіпи для тварин мають GPS, тож не лише можна дізнатись кому належить тварина, а й відслідкувати її перебування. Також потрібні притулки, яких у Львові нині бракує”, – наголошує пані Оксана.
З її слів, важливо також контролювати процес розведення тварин. Відстежувати людей, яким віддаєте чотирилапих. Бо є такі господарі, які заведуть домашнього улюбленця і готові до того дискомфорту. А є такі, які після перших вибриків тварин “ламаються” і стають байдужими до чотирилапих.
Пані Наталія є опікуном 15-ох собак на Сихові. Вдома теж має домашніх улюбленців – 12 років собаку і другий рік кота. До слова, колись їх взяла з вулиці.
“Насправді я ще з дитинства обожнюю тварин, тому у зрілому віці без зайвих вагань почала допомагати обездоленим тваринам на вулиці. Пригадую, як кілька років тому в мене на роботі потравили половину собак. Тоді звернулась до ЛКП “Лев”, щоб допомогли, а саме відловили, стерилізували, і зрештою, врятували тварин. Тоді у мене і розширилось коло знайомих, які допомагали тваринам, і з того часу намагаюсь опікуватись якомога більшою кількістю безпритульних собак і котів”, – каже пані Наталія.

Корм і лікування за власний кошт?

Львів’янка Марія – волонтер. Її робота полягає у тому, що вона підбирає на вулиці тварин і намагається знайти їм родину. Перед тим, якщо потрібно, то за своїм коштом вона лікує, вакцинує та стерилізує котів і собак.
“Ще з дитинства відчула потяг, бажання допомогти беззахисним істотам. Завжди годувала котиків і цуценят на вулицях. А останніх десять років дуже активно цим займаюся. Тож нині, мабуть, дозволю собі сказати, що це вже не просто заняття. Сьогодні догляд за беззахисними – це все моє життя!”, – каже Марія.
З її слів, наше законодавство має певні прогалини щодо тварин, а суспільство не вміє правильно ставитись до собак і котів.
“Насамперед потрібно ввести закон, який би передбачав штраф за те, що люди викидають домашніх тварин на вулицю. Думаю, що сума штрафу має бути великою, щоб люди боялись навіть думати про те, щоб викинути чотирилапого. Також потрібно штрафувати громадян за безконтрольне розмноження тварин. Навіть заводчики, які цим офіційно займаються, не стежать за тим, куди віддають кошенят і цуценят. Бо ж люди різні бувають. Одні полюблять тварину, належно доглядатимуть за нею. А інші побавляться і викинуть. Наприклад, в Італії штраф за викинуту на вулицю тварину становить три-чотири тисячі євро. Чому так багато? Бо потім за ці ж кошти держава лікує, вакцинує, стерилізує тварин і шукає їм нових господарів”, – розповідає Марія.
Пані Тетяна проживає на просп. Червоної Калини. Там вона уже понад три роки доглядає за безпритульними котами і собаками, годує і лікує їх за власні кошти. Окрім цього, вдома у пані Тетяни проживає ще чотири собаки і тринадцять котиків.
“Я не волонтер і не опікун. Я просто люблю тварин. Ще з дитинства мама привила мені любов до тварин. Вони є беззахисними, і хто, як не ми, зможе про них потурбуватись? На жаль, дуже мало людей у місті справді люблять тварин, дбають про них. Здебільшого люди ставляться до чотирилапих, як до іграшок.
Дуже часто над тваринами знущаються власні господарі, а коли ті хворіють, то підкидають їх під притулок. А тварини – живі істоти, і вони відчувають. Зараз у нас на вулиці живе киця, у якої рак. Однак ми доглядаємо за нею, купуємо дорогі препарати, щоб її вилікувати”, – розповідає пані Тетяна.
З її слів, сьогодні у законодавстві є чимало прогалин стосовно поводження з тваринами.
“Насамперед в Україні є проблеми з безпритульними тваринами. Притулків бракує. Також потрібен закон, який би суворо штрафував і карав тих, хто знущається над беззахисними створіннями чи підкидає їх. Тобто усі домашні тварини повинні мати чіп, за яким можна було б знайти власника. Це допомогло б повертати загублених тварин додому, а також штрафувати безвідповідальних людей, що дозволяють собі викидати чотирилапих. Також відкриття банку крові у Львові допомогло б обездоленим тваринам. Бо виникають різні ситуації з тваринами, коли ті потребують термінового лікування”, – каже пані Тетяна.

Шукають господарів

Красуня Шива чемна, виважена. Вона стане чудовим і надійним охоронцем та другом. 
Молодий метис лайки Чаккі чемно гуляє на повідку, знає деякі команди і піддається навчанню.
Котику Мурчику до одного року. Був домашнім, проте господарі викинули його на вулицю. Бідолашний котик довго ходив до помешкання, де раніше жив, сподіваючись, що його таки заберуть. Та, на жаль, нині Мурчик у статусі “безпритульного”. Віримо, що знайдеться людина, яка візьме його до себе і вже ніколи не зрадить.
Білявий красень Амур – активна собачка, соціалізований та дуже милий.
Молоду кицюню Нюсю також недавно викинули на вулицю. Вона дуже ніжна і віддана, шукає надійних господарів.
Детальніше дізнатись про тварин можна 
за тел. 068-535-45-45.

Перший банк крові у Західній Україні

20 липня у Львові відбулася благодійна вечірка, на якій збирали кошти для створення банку крові для тварин. Організаторами події були ЛКП “Лев” і представники міжнародної онлайн-платформи Animal-id.info UA. Під час вечірки вдалося зібрати понад 22 тисячі гривень.
“Загалом для реалізації проекту необхідно 250 тисяч гривень, тож маємо зібрати ще досить велику суму. Однак це була лише перша, стартова, вечірка. Надалі врахуємо всі нюанси, проаналізуємо попередні недопрацювання, щоб наступні заходи зробити кращими. Я переконана, що невдовзі таки зуміємо зібрати необхідну суму для купівлі обладнання і відкриття банку крові для тварин у Львові”, – розповідає директор ЛКП “Лев” Оксана Кошак.
Окрім облаштування лабораторії, творці проекту працюють також над створенням бази донорів та електронного кабінету, де власники тварин зможуть дізнатися інформацію про послуги банку крові.
“У Львові є обов’язковою реєстрація тварин. Так, сьогодні зареєстровано 14 тисяч собак. На основі цього реєстру створимо базу донорів. У системі відображатиметься інформація про тварин, які готові стати донорами, та їхня група крові. Завдяки цьому буде значно легше і швидше знайти потрібного донора”, – каже Оксана Кошак.
З її слів, Львівський банк крові для тварин стане першим на території Західної України.
“Обладнання, яке плануємо купити, є лише у двох містах України – у Києві та Одесі. Однак активно його використовують лише у столиці. Також є гостра необхідність створення банку крові на Львівщині. Бо тварини із Західного регіону фактично приречені на смерть, оскільки немає можливості вчасно дістати необхідну для них кров”, – зазначає Оксана Кошак.
З її слів, банк крові створять на базі міської ветеринарної клініки, яка працює на території ЛКП “Лев”.
“Приміщенням під проект слугуватиме мій колишній кабінет, який я спеціально для цього звільнила. Тож у нас з’явилось достатньо місця для реалізації нашого проекту. Залишається лише зібрати потрібну суму, щоб закупити необхідне обладнання для функціонування банку крові”, – розповідає Оксана Кошак.

Допомога безпритульним тваринам

Інформація для небайдужих

Найкращий спосіб допомогти безпритульній тварині – подарувати їй новий дім. Однак не кожен може завести собаку, і причин цьому безліч – тісна квартира, алергія рідних, фінансові проблеми тощо. Та все ж навіть на відстані є чимало способів допомогти бідним тваринам. Про це “Львівська Пошта” уже писала у матеріалі “Як волонтери допомагають безпритульним собакам” (№143 за 10 грудня 2016-го).
Найпростіший спосіб допомоги чотирилапим – поширювати у соцмережах інформацію про них, “робити репости” від спільнот притулків і сторінок волонтерів. До слова, із притулку можна взяти не лише безпородного пса (метиса), а й вівчарок, тер’єрів та навіть непосидючих хаскі, про яких зараз мріє чи не кожна друга дівчина. Багато хто про це не знає – не лише про можливості, які надають притулки, але навіть і про існування багатьох із них. Також, щоб інформація приваблювала користувачів соцмереж, вона повинна бути цікавою, якісною. Тому допомога фотографів, філологів і журналістів, які гарно зазнимкують і розкажуть про тваринку, також є вкрай цінною.
Напевно, у кожного з нас у переповненій шафі марно займають місце вже давно непотрібні речі. Непотрібні для нас, втім тваринам вони будуть дуже доречними! У притулках знадобляться старий теплий одяг, ковдри, матраци, відра, каструлі та миски. Зайвими не будуть ніколи собачі нашийники, повідки і зооіграшки для цуценят. Списки з усім необхідним для тварин можна дізнатися на сайтах або у спільнотах притулків чи безпосередньо зв’язавшись із волонтерами.
Якщо маєте декілька годин, можете навідатися у притулок чи в гості до волонтерів, які тримають собак на перетримках. Тут завжди знайдеться робота, незалежно від пори року: взимку можете допомогти відгорнути сніг, а восени – прибрати сухе листя. Окрім цього, потрібно прибирати вольєри і клітки, утеплювати їх, купати тварин і давати їм ліки. Є й легша, але не менш важлива робота – просто спілкуватися з чотирилапими, адже вони, як і кожна жива істота, потребують трошки тепла і хорошого товариша. Також часто волонтери шукають водіїв, які б могли транспортувати тварину господарю або на перетримку, перевезти ліки, їжу тощо.
Якщо у вас достатньо місця у квартирі, то можете взяти тварину на тимчасову перетримку, поки їй не знайдуть нового господаря. Цуценята і собаки з травмами, після операцій потребують більше догляду й уваги, тож прихистити таких чотирилапих треба в першу чергу. Окрім цього, є можливість стати опікуном для безпритульної тварини – щомісячні внески допоможуть вам із харчуванням, регулярною вакцинацією і всім необхідним лікуванням для собаки.
Найменш затратний у часі спосіб підтримки безпритульних чотирилапих – підтримати тварин фінансово, адже кошти їм потрібні не лише на харчування собак, але й на лікування. Знайти реквізити для перерахування грошей можна на офіційних сайтах притулків або просто зателефонувавши їм.

Контакти ЛКП “Лев”– lkplev.com; тел. 0685354545; притулок для собак “Милосердя”– facebook.com/miloserdia.lviv/; тел. (032) 2434153.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.7967 / 4.21MB / SQL:{query_count}