Квіткові лайфхаки

Де у Львові купити ромашки, троянди, лілії, астромерії за вигідними цінами, а також як правильно обирати і доглядати за квітами, щоб вони довше простояли

Отримувати у подарунок квіти – це завжди приємно. Вони дарують нам свою красу і тішать око. Завдяки великій кількості їх різновидів і поєднанню кольорів, флористи творять справді дивовижні букети. Та, на жаль, якими б гарними квіти не були, рано чи пізно вони в’януть… Проте залишаються приємні спогади про того, хто зробив такий гарний подарунок.
Львівські квіткові ринки не сильно відрізняються асортиментом. Традиційні ромашки, гвоздики і троянди можна знайти будь-де. А ось, щоб замовити екзотичні квіти потрібно звертатись на гуртівню. Однак ціна на квіти на міських ринках відрізняється. “Львівська Пошта” побувала на трьох ринках Львова та на гуртівні, щоб дізнатись, де вигідніше купувати квіти.

Львів. Квіти. Ціни 

Галицький ринок. “Насамперед на ціну троянд впливає їх сорт та ріст. Відтак чим вища троянда, тим вона дорожча. Також на ціну впливає сезон. Наприклад, півонії ось-ось перецвіли, і тепер їх можна дістати, але вони дорогі. Хоч ще донедавна були дешевими”, – розповіла пані Оля, що продає квіти на Галицькому ринку.
Йдучи через Галицький ринок одна біля одної кучкуються жіночки, які нахвалюють свої квіти. Кажуть, що усі вони вирощені на Львівщині. Ціни різні. Так, троянди можна придбати від 5 до 25 грн за квітку. Ромашки продають за 2-3 грн за квітку, а жоржини за 7-8. Також пропонують різноманітні букети з польових квітів за 50 грн.
Квіти до Львова везуть з Голландії та Еквадору. Львівська троянда також у попиті
“Українські троянди дешевші, аніж з Голландії чи з Еквадору. Вони гарніші, мають довшу ніжку”, – каже пані Зоряна, що працює у квітковому магазині на Галицькому ринку.
У квітковому магазині асортимент уже більший: різні сорти, кольори, чимало красивих букетів. Троянди тут коштують 30-70 грн за квітку. Значення має не лише сорт, а й те, чи рози з України чи з-за кордону. Гілка ромашки коштує 25-35 грн, а жоржини – 35 грн. Букети різноманітні: лілії з трояндами, гортензії з ромашками, астромерії з трояндами тощо. Ціна залежить від величини букету. Середні ціни – 150-250 грн.

Стрийський ринок. Тут вибір квітів значно менший, аніж на інших ринках. Однак знайти гарні квіти теж можна. Так, гілка лілії коштує 80 грн, ромашки – 25 грн, а жоржини – 15-25 грн. Троянди тут є як українські так і з-за кордону. Наші рози коштують від 10 до 30 грн за квітку, а з Еквадору та з Голландії від 35 грн.
“Ціни на букети залежать від вмісту квітів. Наприклад, із троянд вони дорожчі, а з лілій, гортензій чи ромашок дешевші. Також ціна залежить від розміру букету”, –  розповідає пані Олеся, що продає квіти на Стрийському ринку.

Привокзальний ринок. “Купуючи квіти, потрібно щодня змінювати воду і підрізати стовбур. Тоді вони довше простоять”, – каже пан Ігор, що торгує квітами на Привокзальному ринку.
Тут ціни на квіти дешевші, аніж на двох попередніх ринках. Так, українські троянди коштують 10-25 грн, а з Голландії – від 30 грн. Знову ж таки ціна залежить від сорту та довжини стовбура. Ромашки коштують 50 грн за 11 квіток або 20 грн за гілку. А от гілку астромерії можна придбати за 20-25 грн, а лілії за 50-60 грн.
“Букети різні. Можна купувати ті, що стоять на вітрині, або можемо зробити з квітів, які виберете. Ціна залежить від квітів, розміру букету”, – додає пан Ігор.
Так, за великий букет з ромашок і троянд доведеться заплатити 200-250 грн, з хризантем і лілій – 150-200 грн, а менші букети з трояндами, астрометріями і ромашками можна знайти і за 90-120 грн.

Ринок “Шувар”. Сюди привозять квіти з різних куточків Європи. Тут вони тримають у спеціальних холодильниках. Єдиний недолік: купити кілька квіток чи букет тут не вдасться, оскільки це гуртівня.
“У нас замовляють квіти пачками. Звісно, якщо людині потрібно три-сім квіток, то вигідніше купити на ринку. Якщо ж потрібно від 20-25 квіток, то найкращий варіант – купувати на “Шуварі”. Букети робимо лише на замовлення. Однак один букет не зробимо. Бо не будемо виймати з кожної пачки по кілька різних квіток. Лише при замовленні кількох пачок різних квітів робимо декілька букетів”, – розповідає пані Марія, яка продає квіти у одному з магазинів на ринку “Шувар”.
Справді, зі всіх квіткових ринків купувати квіти тут – найвигідніше. Так, троянди з Еквадору тут коштують від 18 грн за квітку. Мінімальна кількість для купівлі – 25 штук. Українські троянди дещо дешевші – від 16 грн за квітку. Гілка астромерії коштує 9-13 грн, а щонайменше потрібно купити 20 штук. Гілка ромашки коштує 10-16 грн, а мінімальна кількість для купівлі – 5 штук.
“Також можемо замовити різноманітні квіти з Європи. Потрібно лише прийти, сказати назву, і кількість. За тиждень-два замовлення буде у Львові”, – додає пані Марія. 

Фото: Зоряна та Василь Владики, Олег Огородник

“Квіти – гармонія душі”

Зоряна Владика, флорист, фотограф, – про екзотичні квіти, тренди у весільних букетах та нюанси, завдяки яким квіти довше тішитимуть око

– Зоряно, розкажіть, будь ласка, як ви почали займатись квітковою справою?
– Роблю весільні букети вже понад два роки. Це хобі з’явилось паралельно з фотографією. Почала помічати, що мені не подобаються букети наречених, яких фотографую. Тоді пішла на ринок “Шувар”, і не знаючи нічого про квіти, почала розпитувати продавців про кожну рослину. Згодом захопилась цією справою, почала робити букети, і знайшла свою аудиторію.
Я не мала наставника, вчилась цій справі сама. Загалом робила усе так, як відчувала. Квіти – це ж гармонія душі. Я створювала такі букети, яких тоді на львівському ринку взагалі не було. Звісно, був ризик. Однак була здивована, що знайшлись люди, які справді зацікавились моїми роботами. Мої букети коштують від 2500 гривень, та не кожна наречена готова віддати таку суму за квіти. А виявилось, що чимало людей є справжніми фанатами квітів і особливих рослин. Зазвичай працюю так: роблю букети нареченій та дружкам, бутоньєрки дружбам, а також фотосесію своїм клієнтам. Мені важливо дійти згоди з клієнткою стосовно квітів у букеті, щоб я отримала задоволення від роботи.
Поки що квіткова справа для мене як хобі. Однак у майбутньому планую розвиватись у цій сфері.
– З якими квітами працюєте і де їх замовляєте?
– Мені імпонують екзотичні квіти, яких не вирощують в Україні. Уже не отримую задоволення від звичайної троянди. Є чимало гарних рослин: протеї, фрезії, піоновиті троянди та інші чудові квіти. Тішуся, коли бачу, що моїй клієнтці подобається її букет, хоч вона навіть не знає, що це за квіти. Загалом усе залежить від смаку і вподобання нареченої. Комусь така екзотика не потрібна, а хтось готовий за цю красу заплатити немалі гроші.
Замовляю квіти у Голландії через посередників з ринку “Шувар”. До речі, хоч Польща ближче до нас, однак замовляти там квіти дорожче, аніж у Голландії. Щоправда, близьке розташування зумовлює швидшу доставку. Львів’янам теж раджу купувати квіти на гуртівнях, оскільки туди щотижня завозять свіжі квіти, а зберігають їх там у холодильниках. Тому букети, зроблені з цих квітів, стоять ще тиждень-два. Що ж стосується місцевих ринків, то квіти звідти швидше псуються, бо знаходяться на спеці. Та й ціни там вищі. Однак зауважу, що на гуртівні неможливо купити п’ять-сім троянд, бо щонайменша кількість – 20-25.
– А які кольори, квіти сьогодні у тренді? Що найчастіше обирають наречені для букету?
–  Останнім часом набирають популярності букети кольору марсалу (бордово-червоний“Львівська Пошта”). Водночас залишаються популярними ніжні, романтичні букети у білих, молочних, рожевих, малинових відтінках. Також нині модно дарувати букети у коробках – це доволі красиво. Хоч насправді усі наречені мають різні смаки, побажання. Наприклад, уже кілька разів робила букет із квіткою протея. Нині у Європі ця рослина стала дуже популярною. Однак не кожна наречена погодилася б на таку рослину у своєму букеті, бо й квіткою її насправді важко назвати.
Кожен букет індивідуальний, і час, затрачений на його виготовлення, різний. Іноді роблю букети вночі. Я дуже творча людина, і якщо мені не сподобався букет, який склала, то я його розпускаю і збираю заново.
– Дайте, будь ласка,  поради по догляду за квітами, щоб вони довше тішили око.
– Насправді квіти дуже дорогі. Купуючи їх, надіємось, що вони простоять бодай тиждень-два, а не зів’януть за кілька днів. Звісно, є кілька нюансів. Наприклад, купуючи троянди, потрібно прощупати їхню голівку. Якщо вона тверда, то квітка свіжа, а якщо м’яка, то довго ці троянди не простоять. Також варто звертати увагу на  листки на стовбурі. Якщо вони зірвані, то квітка уже почала старіти.
Догляд за зрізаними квітами простий: щодня потрібно змінювати воду та навскіс зрізати ніжку бодай на один сантиметр. Тоді квіти простоять довше. До речі, ще багато залежить від самої квітки. Наприклад, піоновита троянда розкішна, ніжна і дуже дорога рослина, але уже за кілька днів вона втрачає вигляд. Троянди теж довго не стоять. А от гвоздика довго тішитиме око. Просто ми звикли до одного її типу. Насправді їх є кілька різновидів, глянувши на які навіть не одразу здогадаєтесь, що це гвоздики. Також дуже гарні астромерії, еустоми, які стоятимуть довго. Ну і не потрібно забувати про умови для квітів: прямі проміння сонця не мають потрапляти на квіти.
Розмовляла Діана Кормухіна
25.10.2018 20:42
Ольга Бабельчук

Зараз не проблема купити квіти на будь-який смак не виходячи з дому. Тоді невже не краще скористатися такою можливістю? Стосовно вибору: вибрати букет, композицію чи квіти в коробці або кошику легко переглянувши каталог https://kvitna.ua/а по телефону +38 (098) 0584862 зробити замовлення і узгодити час доставки до адресата, погода, день чи ніч - неважливо. Квіти будуть доставлені вчасно! Я у Квітні уже не раз робила замовлення і можу сміливо рекомендувати цю компанію. Мої знайомі завдяки рекомендаціям також купують квіти тільки там. А наступного року плануємо з нареченим одружитись, весільній букет і оформлення бенкетного залу буду замовляти також у Квітні. Приклади їх робіт просто вражають. Я впевнена, шо моє весілля буде для мене справжнім святом, адже живі квіти завжди додають вишуканості і особливої казкової атмосфери, і є окрасою навіть самого звичайного інтер'єру.


Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1384 / 4.56MB / SQL:{query_count}