Транспортне питання: як вирішуватимуть?

Впродовж трьох років у міській раді планують реалізувати план, за яким повинні значно змінити роботу громадського транспорту у Львові

фото: Олег Огородник
Цього тижня виконком Львівської міськради затвердив план розвитку транспорту до 2020 року. Що зміниться? За цим планом хочуть вирішити проблеми з переповненими міськими маршрутками та електротранспортом, із заторами, частими випадками ДТП, хаотичним  паркуванням і дещо розширити умови руху для велосипедистів та пішоходів.
“Весь світ іде шляхом надання пріоритету пішоходу, велосипедисту, громадському транспорту, а вже потім приватному. Власне, ці принципи були закладені в розробку нашого плану. Його основна мета – це координація зусиль усіх тих служб, які залучені до вирішення транспортної проблеми міста”, – пояснив Олександр Кобзарев, директор КУ “Інститут міста”, інформує прес-служба ЛМР.
Над цим планом працювали робочі групи за участю структурних підрозділів та установ Львівської міської ради, а також експерти з GIZ.
Вони коротко виокремили п’ять напрямків, за якими впроваджуватимуть зміни: громадський транспорт, ремонт вулиць і організація руху, громадські простори і пішохідний рух, паркування та розвиток веломережі.

Перше: громадський транспорт

До 2020 року ЛКП “Львівавтодор” у межах реалізації електронного квитка у Львові має змінити нумерацію усіх маршрутів громадського транспорту міста, аби уникнути дублювання номерів. Також повинні впорядкувати нічні маршрути, облаштувати звукове та візуальне сповіщення про зупинки, а також модернізувати депо АТП та ЛКП, повідомляє tvoemisto.tv. Окрім цього, суттєво оновлять транспорт.
Як писала “Львівська Пошта” у матеріалі “Європейському місту – відповідний транспорт”, до кінця року Львів закупить сто великогабаритних автобусів МАЗ і 50 “Електронів” на умовах фінансового лізингу. У ЛМР сподіваються, що зі 150 автобусів більшість курсуватиме містом ще цього року. А ще за гроші ЄБРР закуплять 50 тролейбусів і 30 вживаних трамваїв з Берліна. Їх теж можуть закупити ще цього року. Можлива й реконструкція трамвайного депо на вул. Промисловій і тролейбусного депо на вул. Тролейбусній, 1. Йде мова і про нові тролейбусні лінії та смуги для громадського транспорту.


Друге: організація руху

Від 2015 року говорять про створення малого транспортного кільця, яке, за концепцією, розташовуватиметься навколо центральної частини Львова і має суттєво розвантажити сам центр та зробити зручний проїзд автомобілів по кільцю. Для цього необхідно провести транспортне моделювання та визначити, які вулиці вимагають реорганізації руху, а які необхідно звільнити від транспорту. Частково реорганізацію почали впроваджувати на ділянці вул. Князя Романа – Шухевича – Івана Франка та вул. Дорошенка.

Третє: пішохідний рух

Для покращення пішохідного руху попередньо запланували реорганізацію вул. Дорошенка. Частину цієї вулиці планують закрити для проїзду приватного транспорту до кінця липня, одразу після облаштування нової трамвайної зупинки. Вулиці Руданського та Нижанківського переоблаштують на пішохідні. Вулиця Фурманська також має стати з пріоритетом для руху пішоходів. Важливо, що вже у вересні можуть розпочати реконструкцію пл. Двірцевої, де передбачено розширення пішохідного простору. Покращать пішохідний доступ до центру міста зі сторони вулиць Лесі Українки, Краківської, Друкарської, Сербської, Галицької та площі Міцкевича.

Четверте: паркування

Аби впорядкувати хаотичне паркування в місті, ЛКП “Львівавтодор” має евакуйовувати авто із критичних ділянок та запровадити муніципальну інспекцію відповідно до законодавства, яке набере чинності з 1 вересня цього року (закон №5364). Окрім цього, щоб вирішити це питання, повинні розпочати проектування підземних паркінгів на пл. Петрушевича, пл. Двірцевій та вул. Університетській. На в’їздах до Львова планують створити перехоплюючі паркінги та забезпечити довезення до центру громадським транспортом. Також у центрі має побільшати паркомісць, які будуть обладнані відповідним ознакуванням та паркоматами.
Як писало наше видання, торік у грудні міськрада затвердила перелік місць, де зупинка і стоянка для автомобілів заборонена: вул. Городоцька, між буд. №139 та №165, непарна сторона; вул. Городоцька, між вул. Ю. Бенедиктовича та просп. Свободи, обидві сторони; вул. Т. Шевченка, між вул. Ю. Бенедиктовича та вул. Городоцькою, обидві сторони;  вул. Генерала Чупринки, між вул. Київською та вул. І. Левинського, парна сторона; вул. Торгова, обидві сторони; пл. Різні, між вул. Торговою та просп. Свободи, обидві сторони; просп. Свободи, обидва напрямки, обидві сторони; проїзд між вул. Підвальною та вул. В. Винниченка, поблизу будинку на вул. Підвальній, 2, обидві сторони; пл. Митна, обидві сторони; пл. Галицька, між пл. Соборною та пл. А. Міцкевича, обидві сторони; пл. А. Міцкевича, вздовж будинків на вул. Валовій 2 – 6; пл. А. Міцкевича, між вул. М. Коперника до пл. Галицької; пл. Соборна, між пл. Галицькою та вул. В. Винниченка, обидві сторони; вул. В. Винниченка, між пл. Соборною та вул. Підвальною, обидві сторони; вул. Князя Романа, обидві сторони; вул. Дж. Дудаєва, обидві сторони; вул. М. Коперника, від вул. С. Бандери до просп. Свободи, обидві сторони; вул. Ю. Словацького, обидві сторони; перехрестя вул. І. Тобілевича та вул. Ю. Федьковича, обидві сторони; вул. Б. Хмельницького, від пл. Князя Ярослава Осмомисла до вул. Сянської, парна сторона; вул. І. Гонти, обидві сторони; вул. С. Гавришкевича, парна сторона;  вул. П. Саксаганського, непарна сторона; вул. М. Лисенка, непарна сторона.

П’яте: велоінфраструктура

Усі велодоріжки повинні об’єднати у єдиний маршрут та збудувати велокільце навколо центральної частини міста. Безперервний маршрут має об’єднати північний та південний райони Львова. До слова, наразі у місті проклали орієнтовно 100 кілометрів велодоріжок. Впродовж двох років новий веломаршрут має з’явитися на вул. Княгині Ольги (від вул. Наукової до Сахарова), пр. Чорновола, вул. Варшавській.
Якщо ці заплановані кроки втілять до 2020 року, то є ймовірність, що це дозволить орієнтовно на 30% покращити ситуацію з транспортом у Львові.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.3914 / 4.12MB / SQL:{query_count}